Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации
версия для слабовидящих
Главная / Другое / Жобалық жұмыс

Жобалық жұмыс


Қысқа мерзім жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

2.2 Ақпарат және оны өңдеу

Мектеп: Мұнайлы, Қызылтөбе

2 орта мектеп

Күні: 2017ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Муринова А.Т.

Сынып: 5

Қатысқандар: 14

Қатыспағандар:1

Сабақтың тақырыбы

Жобалық жұмыс

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Төменгі деңгей(білу, түсіну, қолдану)

Жоғарғы деңгей(талдау,жинақтау, бағалау)


Сабақтың мақсаты

5.2.2.2. Растрлық кескіндерді құру және өңдеу Барлық оқушылар:

1.Компьютерлік графика және оның түрлері туралы мәлімет алады.

2. Біліп үйренгендерін қолданып практикалық түрде берілген тапсырмаларды орындайды.

Оқушылардың басым бөлігі:

Түсінеді,талдайды,білімін өзгертілген жағдайда қолданады:графикалық редакторды пайдалана отырып, сурет салып өңдеуді үйренеді.

Кейбір оқушылар:

Білімін жинақтайды, рефлексия жасайды:

Оқып үйренгендерін практикада қолдана алады.

Бағалау критерийі

Растрлық кескінді құрады;

Растрлық кескінді өңдейді;

Тілдік мақсаттар


Модельдеудің мүмкіндігі туралы жеткізе білу;

Пәндік лексика мен терминология:

1.Екі өлшемді графика;

2.Үш өлшемді графика;

Сұхбатқа/хатқа арналған пайдалы сөздер:

  • Графика бұл ... сурет;

  • Графикалық редактор ... программа;

  • Компьютерлік графика ... информатиканың саласы;

  • Графикалық редактор -Графический редактор -Graphics editor

  • Растрлық кескін -Растровые изображения - Raster images

  • Векторлық кескін - Векторные изображения -Vector images

Құндылықтарға баулу




  • Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;

  • Бір-бірін топта тыңдау,сыиластық таныту;

  • Жауапкершілік;


Пәнаралық байланыс

Ағылшын тілі, бейнелеу өнері, геометрия.

Алдыңғы білім


Оқушылар нені біледі?

- Ақпараттың түрлерін білу;

- Ақпаратты ажырата білу;

- Күнделікті өмірдегі ақпараттың түрлеріне мысал

келтіре білу;

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

13

Оқушыларды «Шаттық шеңберіне» орналастыру;

- әртүрлі кескіндер арқылы үш топқа бөлу;

І топ: «Төртбұрыш»

ІІ топ: «Үшбұрыш»

ІІІ топ: «Жұлдызша»

- Оқушылармен бірге сабақ мақсатын анықтау мақсатында үш топқа әр түрлі сұрақ беріледі; («Ортадағы қаламсап» әдісі арқылы жүргізіледі)

Ақпарат дегеніміз не?

Қандай түрлерін білесіңіздер?

Күнделікті өмірдегі ақпараттың түрлеріне мысал келтіре білу?

Бейне көрсетілім

(Растрлық гарафика,артықшылықтары мен кемшіліктерін)

білу

Оқулық, көрсетілім

hello_html_m30ad8d0.gifhello_html_486db5f2.gifhello_html_774ad7e1.gifдер

Сабақтың ортасы

Растрлық графика

23

1 тапсырма(ТЖ): Ребусты шешіңдер ,, ,,, Графика

hello_html_m4c90eaa8.jpghello_html_m6108782f.jpghello_html_59e21bf0.gif

hello_html_760cae57.jpg


,,,,,,,,

Компьютерлік графика


hello_html_m782e8caa.gifhello_html_3b02ff1d.gif


Екі өлшемді графика

Үш өлшемді графика


hello_html_m2f923960.gifhello_html_cf7d1d.gifhello_html_7ff4c6bc.gifhello_html_m23825fe5.gif

Вектрлық графика


3D графика


Фракталды графика




Дескриптор: Ребустың жауабы арқылы жаңа сабақтың тақырыбы

анықталады.

Компьютерлік графикадан түсінік алады;






2 тапсырма(ТЖ): СТО «Т кестесі»

Артықшылығы Кемшілігі

hello_html_m72b438a4.gifhello_html_2da3d958.gif






Дескриптор: Графиканың артықшылығы мен кемшілігін жазады;



3 тапсырма(Ж) :

1.Paint графикалық редакторды іске қосу.

2. hello_html_m19c652.pngЭллипс құралының көмегімен салу. Құю құралымен бояу


3. hello_html_m57b5b73b.png Эллипс құралының көмегімен салу. Құю құралымен бояу

4. Ерекшелеу, көшіру батырмаларының көмегімен сурет бөлігін көшіріп біріктіру.

5.Суретті «Есепшот» атауымен сақтау.

hello_html_m6d078315.gif

hello_html_m3caa6040.png



Дескриптор: Сандық ақпараттың мысалы болып табылатын кескінді салу. Есепшоттың суретін салу.


4 тапсырма (Ж) Графикалық ақпараттың мысалы болып табылатын кескінді салу. «Қыс бейнесі» тақырыбында сурет салу.

Суретті «Қыс» атауымен сақтау.

hello_html_m1612d4e5.png



Дескриптор: Білім алушы - сурет сызықтарының қалыңдығы мен

түсін таңдайды; үшбұрыш, дөңгелек және т.б. стандартты фигураларды салу үшін құралдарды қолданады; ауыстыру амалын қолданып растрлық кескінді өңдейді;

көшіру амалын қолданып растрлық кескінді өңдейді;

өшіру амалын қолданып растрлық кескінді өңдейді.


АКТ



Үлестірме қағаздары

флипчат



Тілдік мақсатқа түсінік беру



қолдану

түсіну































талдау

Үлестірме қағаздар

















































ДК

Сабақтың соңы

9 мин

Кейінгі тапсырма

Компьтерлік графика туралы қосымша мәлімет іздеу.

Кері байланыс:

Формативті сұрау:

Мұғалім Неге? Қалай? Қайтіп? -деген қосымша нақтылау сұрақтарын қояды.

-Ол несімен ұқсас әлде айырмашылығы қандай?

-Мінездемесі қандай......?

-Ондағы негізгі идеясы, тұжырымдасасы қандай?

-Сіз қандай идея немесе қосымша мағлұмат қосар едіңіз?

-Сіз қандай қорытынды жасай аласыз?

-Сіз не істеуді ұсынасыз?

-Қандай әдістер мен тәсілдерді қолдануға болады?



Қалыптастырушы бағалау жүреді.

(жұлдызшалар мен кесте толтыру,мадақтау сөздер арқылы)



Сабақ соңындағы оқушылардың рефлексиясы: 

Поезд тәсілімен стикер жабыстыру арқылы

hello_html_m43c99288.jpg


1-вагонға; Бүгін не үйрендің?

2-вагонға; Бүгінгі сабақта не ұнадыма?

3- вагонға; Бүгінгі көңіл-күйің қандай болды?

4-вагонға; Басқаларға көмегің тидіма?






Оқушыларға үй тапсырмасын орындауға нұсқау жасау





Жинақтау








Бағалау





















hello_html_m4d466bb7.png


  • Другое
Автор
Дата добавления 21.12.2017
Раздел Другое
Подраздел Другое
Просмотров 308
Номер материала MA-072823
