Инфоурок Математика Тесты"300, 450 және 600 бұрыштары үшін синустың, косинустың, тангенстің және котангенстің мәндері" 8-сынып

"300, 450 және 600 бұрыштары үшін синустың, косинустың, тангенстің және котангенстің мәндері" 8-сынып

Скачать материал

Есиркенов Токсанбайдың қысқа мерзімді сабақ жоспары

Күні:_____________ ж.                              сыныбы: 8

Пәні: Геометрия                                                                                                                      

Сабақтың тақырыбы

300,   450  және   600    бұрыштары  үшін  синустың, косинустың, тангенстің   және  котангенстің   мәндері.

Сілтеме

8-сынып  Геометрия,53-55 оқулық беті.

Мақсаты

300,450 және 600бұрыштары үшін синустың,косинустың,тангенстің және котангенстің мәндерін табу арқылы есептер шығаруды үйрету.

Оқыту нәтижесі

Геометриялық шамаларды өлшеу туралы білім жүйесі қалыптасады және геометриялық шамаларды өлшеуді үйренеді.Жаңа тақырыптың мазмұнын өз бетімен аша алады,  талдай алады, ой қорытуды үйренеді.

Түйінді идеялар

1) Тақырып жұмыс жасау оқушылардың тәуелсіз ойлауына және олардың ой қорыту,  өзіндік түсініктеме беру қабілетіне ықпалын тигізеді.

2) Сыни тұрғыдан ойлау   балалардың өз идеясын сенімді түрде білдіруіне, түрлі көзқарастарға көңіл бөлуге және оларды бағалауға мүмкіндік береді.

3) Балалардың жауабын бақылау, жазып алу мен талқылау сауатты оқытуға  ықпал етеді.

Блум  таксаномиясы

7 модуль

ресурстар

Сабақтың  мазмұны

 

Мұғалімнің іс-әрекеті

 

 

Оқушының іс – әрекеті

Білу

 

топтастыру

Ұйымдастыру.Топтарға бөледі.

 

Түсті стикерлер таңдау арқылы топтарға бөлінеді. Оқушылар 5 топқа бөлінеді. Өз білетіндерін топтастырады.

 

Диалог

Топтастыру әдісі

 

Ынтымақтастық атмосферасын құрады.

Бір-біріне жақсы көңіл-күй тілейді.

Топтық жұмысты талқылауға үйренеді. Оқушылар  критерий шығаруды үйренеді.

Түсіну

Сыни ойлау

Интернет, оқыту нұсқауы стратегиясы

Әр топқа тақырып бойынша тапсырмалар беріледі. Сұрақтар беріледі.

Сабақ үстінде ауызша сұрақ-жауап сыни көзбен қарауға дағдыланады

Мысал келтір?

 

І топ.  Тақырыптың  идеясын ашады.

ІІ топ. Композициялық құрылысын табады.

ІІІ топ.Салыстырады.

IV топ.Кестені қолданып бұрышты табады.  

 Vтоп.Есептер шығарады.

 

АКТ-ны қолдану

 

сергіту

Сергіту сәтін ұйымдастырады.

 

Бейнетаспадағы  әуен арқылы жаттығу жасайды.

 

 

Қолдану

Диалог

Оқулық

 

Тапсырмалар орындалады.

Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды.

 

Жаңа білімдерді қолданады. Ортақ ұқсастығын айтады. Оқулықтан есептер шығарады.Бұрыштарды  салыстырады.

                    Талдау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     АКТ-ны      қолдану    

  Түртіп алу стратегиясы

 

Бұрыштың синусы дегеніміз не?

Бұрыштың косинусын қалай өлшейміз және ол неге тең?

Бұрыштың тангенсін және котан-генсін өлшеп бола ма?

 Өрнектің мәнін қалай есептейміз?

 

Қатты әсер еткен жерлері.

Бұрыштың синусы мен косинусын есептеу формуласы бірдей болғаны.

Оқулықтан есептер шығарады.

 

                  Жинақтау

                 АКТ-ны

                 қолдану

  

   қолдану

    

Әртүрлі  бұрыштарды есептеу үшін есептер құрастырыңдар? (салыстырыңдар)

 

Бұрыштың синусын   салыстырады.

 

Жаңа білімдерді қолданып  есеп құрастырады.

 

 

 

 

Үй тапсырмасын беру. Оқулықтан №175 есептеп келіңдер.

  Өз-өзін бағалайды, оқушының өздігінен ізденуі, бір-бірін бағалайды, сыни көзбен байқайды, өз-өзін салыстыра біледі. Өз деңгейін анықтайды.

 Бағалау

 Оқыту үшін бағалау

 

 

Не білдім. Не үйрендім. Не ұнамады. Сабақ несімен ұнады

 

 

 

Сабақта кері байланыс жасауды үйренеді.Оқушылар парақшаларды толтырады.

α

30  ̊

45  ̊

60  ̊

1

ctgα

1

300,   450  және   600    бұрыштары  үшін  синустың, косинустың, тангенстің   және  котангенстің   мәндерін есептеу қандай формулаларға негізделген?

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал ""300, 450 және 600 бұрыштары үшін синустың, косинустың, тангенстің және котангенстің мәндері" 8-сынып"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Заведующий доп. образованием

Получите профессию

Фитнес-тренер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Сабақтың тақырыбы 300, 450 және 600 бұрыштары үшін синустың, косинустың, тангенстің және котангенстің мәндері. Сілтеме 8-сынып Геометрия,53-55 оқулық беті. Мақсаты 300,450 және 600бұрыштары үшін синустың,косинустың,тангенстің және котангенстің мәндерін табу арқылы есептер шығаруды үйрету. Оқыту нәтижесі Геометриялық шамаларды өлшеу туралы білім жүйесі қалыптасады және геометриялық шамаларды өлшеуді үйренеді.Жаңа тақырыптың мазмұнын өз бетімен аша алады, талдай алады, ой қорытуды үйренеді. Түйінді идеялар 1) Тақырып жұмыс жасау оқушылардың тәуелсіз ойлауына және олардың ой қорыту, өзіндік түсініктеме беру қабілетіне ықпалын тигізеді.2) Сыни тұрғыдан ойлау балалардың өз идеясын сенімді түрде білдіруіне, түрлі көзқарастарға көңіл бөлуге және оларды бағалауға мүмкіндік береді.3) Балалардың жауабын бақылау, жазып алу мен талқылау сауатты оқытуға ықпал етеді. Блум таксаномиясы 7 модуль ресурстар Сабақтың мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс – әрекеті Білу топтастыру Ұйымдастыру.Топтарға бөледі. Түсті стикерлер таңдау арқылы топтарға бөлінеді.Оқушылар 5 топқа бөлінеді. Өз білетіндерін топтастырады. Диалог Топтастыру әдісі Ынтымақтастық атмосферасын құрады. Бір-біріне жақсы көңіл-күй тілейді.Топтық жұмысты талқылауға үйренеді. Оқушылар критерий шығаруды үйренеді. Түсіну Сыни ойлау Интернет, оқыту нұсқауы стратегиясы Әр топқа тақырып бойынша тапсырмалар беріледі. Сұрақтар беріледі.Сабақ үстінде ауызша сұрақ-жауап сыни көзбен қарауға дағдыланадыМысал келтір? І топ. Тақырыптың идеясын ашады.ІІ топ. Композициялық құрылысын табады.ІІІ топ.Салыстырады.IV топ.Кестені қолданып бұрышты табады. Vтоп.Есептер шығарады. АКТ-ны қолдану сергіту Сергіту сәтін ұйымдастырады. Бейнетаспадағы әуен арқылы жаттығу жасайды. Қолдану Диалог Оқулық Тапсырмалар орындалады.Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды. Жаңа білімдерді қолданады. Ортақ ұқсастығын айтады. Оқулықтан есептер шығарады.Бұрыштарды салыстырады. Талдау АКТ-ны қолдану Түртіп алу стратегиясы Бұрыштың синусы дегеніміз не?Бұрыштың косинусын қалай өлшейміз және ол неге тең?Бұрыштың тангенсін және котан-генсін өлшеп бола ма? Өрнектің мәнін қалай есептейміз? Қатты әсер еткен жерлері.Бұрыштың синусымен косинусын есептеу формуласы бірдей болғаны.Оқулықтан есептер шығарады. Жинақтау АКТ-ны қолдану қолдану Әртүрлі бұрыштарды есептеу үшін есептер құрастырыңдар? (салыстырыңдар) Бұрыштың синусын салыстырады.Жаңа білімдерді қолданып есеп құрастырады. Үй тапсырмасын беру. Оқулықтан №175 есептеп келіңдер. Өз-өзін бағалайды, оқушының өздігінен ізденуі, бір-бірін бағалайды, сыни көзбен байқайды, өз-өзін салыстыра біледі. Өз деңгейін анықтайды. Бағалау Оқыту үшін бағалау Не білдім. Не үйрендім. Не ұнамады. Сабақ несімен ұнады Сабақта кері байланыс жасауды үйренеді.Оқушылар парақшаларды толтырады. α 30 45 60 1 ctgα 1

Скачать материал
