Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Законы экологии», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса. ПОДАТЬ ЗАЯВКУ НА КОНКУРС.
Главная / Русский язык и литература / "Үйшік" орыс ертегісі (Ана тілі 2-сынып)

"Үйшік" орыс ертегісі (Ана тілі 2-сынып)

Скачать материал

Қызылорда облысы Жаңақорған ауданы

Құттықожа ауылының № 164 орта мектебінің

бастауыш сынып мұғалімі

Адилова Гулназ Оразбековна


Сабақтың тақырыбы: «Үйшік» орыс ертегісі

Сабақтың мақсаты: а) оқушыларды «Үйшік» ертегісімен таныстыру, ертегінің мазмұнын

түсіндіру.

ә) ертегі мазмұнын түсіндіре отырып оқушылардың сөздік қорын

молайту, сөйлеу мәдениетін, ойлау қабілетін дамыту.

ә) сахналау барысында жағымды-жағымсыз кейіпкерлердің бейнесіне

еніп, олардың мінез-құлқын келтіру. Балаларды достыққа,

татулыққа тәрбиелеу.


Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ жауап, сахналау

Сабақтың түрі: жаңа білімді меңгерту

Сабақтың көрнекілігі: үйшік, жануарлар суреттері, плакат

Пәнаралық байланыс: дүниетану, бейнелеу өнері

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық


ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

Үй тапсырмасын тексеру, бағалау


ІІІ. Жаңа сабақ

І. Қызығушылықты ояту.

1.«Ерте-ерте, ертеде» деп басталатын халық шығармасы қалай аталады?


2. Ертегінің қандай түрлері бар?

hello_html_m2d84b6fa.gifhello_html_63e9b35e.gifhello_html_72ae8427.gifhello_html_47e369d.gifhello_html_79c0587e.gifhello_html_3fccb42c.gif

ІІ.Мағынаны тану.

Белгілі орыс ертегісін оқып, мазмұнын оқушыларға түсіндіру.

ІІІ. Топтық жұмыс.

1.Ертегі мазмұнына жоспар құру


2. Кейіпкерлер арасында сөйлесу (диалог) құрап, ертегіні сахналап корсету.

Сахналау соңында барі бірігіп үйшік құру.


1-топ

2-топ

3-топ

Тышқан мен бақа

Қоян және басқа аңдар

Түлкі және басқа аңдар

Қасқыр және басқа аңдар

Аю және басқа аңдар


ІҮ. Жаңа сабақты бекіту


Ү. «Адасқан сөздер» ойыны. Берілген іс –қимылдың қай аңға қатысты екенін сызықтармен корсету.




Секіріп түлкі


Алақ-жұлақ етіп аю


Қорбаңдап қасқыр


Жhello_html_m2a7690f7.gifүгіріп бақа


Ытқып-ытқып тышқан


Қуанып қоян


ҮІ. Мақал –мәтелдерді түсініп оқы.


1.Бірлік болмай, тірлік болмас.


2.Ырыс алды-ынтымақ.


3.Саусақ бірікпей, ине илікпейді.


Осы мақал-мәтелдерге қандай ортақ тақырып қояр едің?


Ү. Оқушыларды бағалау

ҮІ. Үй тапсырмасы.


Үйшіктің суретін салу.

Ертегіні оқып, мазмұнын түсіндіру.



"Үйшік" орыс ертегісі (Ана тілі 2-сынып)
Скачать материал
  • Русский язык и литература
Описание:

Қызылорда облысы Жаңақорған ауданы

Құттықожа ауылының № 164 орта мектебінің

бастауыш сынып мұғалімі

Адилова Гулназ Оразбековна

 

Сабақтың тақырыбы: «Үйшік» орыс ертегісі

Сабақтың мақсаты: а) оқушыларды «Үйшік» ертегісімен таныстыру, ертегінің мазмұнын  

                                      түсіндіру.

                                  ә) ертегі мазмұнын түсіндіре отырып оқушылардың сөздік қорын

                                      молайту, сөйлеу мәдениетін, ойлау қабілетін дамыту.

                                  ә) сахналау барысында жағымды-жағымсыз кейіпкерлердің бейнесіне 

                                      еніп, олардың мінез-құлқын келтіру. Балаларды достыққа,      

                                      татулыққа тәрбиелеу.

 

Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ жауап, сахналау

Сабақтың түрі: жаңа білімді меңгерту

Сабақтың көрнекілігі: үйшік, жануарлар суреттері, плакат

Пәнаралық байланыс: дүниетану, бейнелеу өнері

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі

                             Психологиялық  дайындық

 

                                ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

                            Үй тапсырмасын тексеру, бағалау

 

                                ІІІ. Жаңа сабақ

І. Қызығушылықты ояту.

1.«Ерте-ерте, ертеде» деп басталатын халық шығармасы қалай аталады?

 

2. Ертегінің қандай түрлері бар?

Жан-жануарлар жайлы ертегілер

 

Қиял –ғажайып ертегілері

 

Ертегілер

 

Шыншыл ертегілер

 

     

 

ІІ.Мағынаны тану.

 Белгілі орыс ертегісін оқып, мазмұнын оқушыларға түсіндіру.

ІІІ. Топтық жұмыс.

1.Ертегі мазмұнына жоспар құру

 

2. Кейіпкерлер арасында сөйлесу (диалог) құрап, ертегіні сахналап корсету.

Сахналау соңында барі бірігіп үйшік құру.

 

1-топ

2-топ

3-топ

Тышқан мен бақа

Қоян және басқа аңдар

Түлкі және басқа аңдар

Қасқыр және басқа аңдар

Аю және басқа аңдар

 

         

                                             ІҮ. Жаңа сабақты бекіту

 

Ү. «Адасқан сөздер» ойыны. Берілген іс –қимылдың қай аңға қатысты екенін сызықтармен корсету.

 

 

 

Секіріп                                                                    түлкі

 

Алақ-жұлақ етіп                                                     аю

 

Қорбаңдап                                                              қасқыр

 

Жүгіріп                                                                   бақа

 

Ытқып-ытқып                                                        тышқан

 

Қуанып                                                                   қоян

 

ҮІ. Мақал –мәтелдерді түсініп оқы.

 

1.Бірлік болмай, тірлік болмас.

 

2.Ырыс алды-ынтымақ.

 

3.Саусақ бірікпей, ине илікпейді.

 

Осы мақал-мәтелдерге қандай ортақ тақырып қояр едің?

 

                                            

                                    Ү. Оқушыларды бағалау

                                     ҮІ. Үй тапсырмасы.  

 

Үйшіктің суретін салу.

Ертегіні оқып, мазмұнын түсіндіру.

 

 

 

  



Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 25 октября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru

Скачать материал
Автор Тойымбетов Калдар Омаровмч
Дата добавления 12.03.2015
Раздел Русский язык и литература
Подраздел Планирования
Просмотров 3192
Номер материала 57868
Скачать свидетельство о публикации
