Пәні:
Ағылшын тілі
|
Сыныбы:
|
Мұғалімнің аты-
жөні:
Сарбасова
Жайдары
|
Күні: 23.12.2016
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Unit 4. Lesson 2. «My favourite subject»
|
Сілтеме:
|
Оқулық,
оқу бағдарламасы
|
Сабақтың
мақсаты:
Білімділік:
|
«My favourite subject» шағын тақырыбы тақырыбы аясында «School»
«School subjects» тақырыптары бойынша оқушылардың лексикалық дағдысын
қалыптастырды жалғастыру; фонематикалық есту қабілетін, және оның
транскрипциясын оқу дағдыларын қалыптастыру.
|
Дамытушылық:
|
Оқыған
лексиканы белсенді ету, сөздік қорды байыту арқылы оқушылардың тілін дамыту;
талдау, салыстыру, сенсорлық қабілеттерді дамыту.
|
Тәрбиелік:
|
Оқушының эстетикалық қасиеттерін, әдептілік,
сыпайылық, жауапкершілік, сыныптастарының жетістіктеріне қуану және ықтималы
сәтсіздігіне қайғыра білу сезімдерін қалыптастыру.
|
Сабақтың
түрі:
|
Аралас
сабақ
|
Сабақтың
әдіс-тәсілдері:
|
Баяндау,
түсіндіру, сұрақ – жауап.
|
Пән
аралық байланыс:
|
Қазақ/орыс
тілдері.
|
Сабақтың
көрнекілігі:
|
Кесте,
сурет, хат, постер, ағылшын-орыс-қазақ сөздіктері, видео
|
Сабақтың
нәтижесі:
|
Present
Simple шағын тақырыптық лексиканы білу және пайдалана алу. on, in, next to,
at көмекші сөздерін қолдана білу.
|
Сабақтың
барысы:
|
Уақыт
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І.
Ұйымдастыру кезеңі
Organization
moment
|
2 мин
|
Сәлемдесу,
оқушыларды түгелдеу, сабаққа даярлығын бақылау.
Greeting,
Checking up the
attendance
·
Good
morning pupils!
·
How
are you?
·
Who
is on duty today?
·
Who
is absent today?
·
What
date is it today?
|
Оқушылар
Мұғаліммен амандасады және сабаққа қажетті құралдарын даярлайды.
Greeting
|
ІІ. Үй
тапсырмасын тексеру
Asking the
hometask
|
5 мин
|
Revise previous
lesson.
Checking home
task
Ex.4 Work
book
and write a school schedule.
In previous lesson we talked
about school schedule. What kind of subjects have you learnt? Today’s our new
theme “My favourite subject”.
Divide into 3
groups with help of pictures.
|
Оқушылар
ынтымақтастық атмосферасын құрады. Өзара ой бөліседі.
Оқушылар
үй тапсырмасына жауап береді,
|
3. Трек
білімді белсендіру
Жаңа
сабақ
Presenting a new
theme
|
4 мин
|
New words
Listen and repeat and read
at the table [æt ðiː teɪbl] үстел
басында отыру
after [ˈɑːftə] кейін
club [klʌb] клуб
discuss [dɪsˈkʌs] талқылау
dombra [ˈdʌmbrə] домбыра
drawing [ˈdrɔːɪŋ] сурет салу
national [ˈnæʃənl] ұлттық
next to [nekst tuː] жанында
in the street [ɪn ðiː striːt] көшеде
painting [ˈpeɪntɪŋ] сурет
school subject [skuːl
ˈsʌbʤɪkt] пән
swimming [ˈswɪmɪŋ] жүзу
|
Жаңа
сөздерді мұғалімнен кейін қайталайды.
Дұрыс
оқылуына мән береді.
|
4. Жаңа білім мен әрекет ету тәсілдерін
бекіту.
Оқулықпен
жұмыс
Work with book
|
15 мин
|
Listening and
speaking.
Ex.1 Look at the
picture and answer the questions.
1.
Who
can you see in the picture?
2.
Are
the children sitting at their desks?
Reading, listening.
Ex.2 Listen and read
We have in English club on
Wednesday after school. We discuss many different things like: favourite
school subject, hobbies, sports and books. We sing songs and act in plays there.
We sit next to each other.
Is
and are
We use is when we say
about 1 things (singular form)
We use are
when we say about many things (plural form)
What is your favourite
subject?
My favourite subject is
Maths
What are your favourite
subjects?
My favourite subjects are
English, Kazakh and Russian.
Ex.4 Pairwork. Ask and answer.
What is your favourite subject?
My favourite subject is…
What are your favourite subjects?
My favourite subjects are….
|
Оқушылар cуретке
қарап, сұрақтарға жауап беру арқылы мәтін не жайлы екенін болжайды.
Мәтінді
оқып аударады.
Is and
are ережесімен танысып, өздері жұп болып сөйлем құрайды.
|
5. Бастапқы түсінікті тексеру
Consolidation
of lesson
|
5 мин
|
Ex.1 Match the pictures. Work
book.
Ex. 2 Answer the question. Work
book
1. What’s her favourite
subject? 2.What’s his favourite
subject?
Her favourite subject is ____
His favourite subject is___
3.What
are her favourite subjects?
Her favourite subjects
are____________________
3. What is his favourite
subjects?
His favoutire subjects
are________________
Crossword about school schedule
Resting
moment
.
Na,na,na
I’m so happy,
Oh, so happy
Sing with me!
Clap, clap, clap your hands
Stamp, stamp, stamp your feet
Swing, swing, swing your arms.
Dance everybody and sing with me!
|
Сәйкестендіру.
Суретке қарай отыра сабақтардың түрлерін сәйкестендіреді.
Is
немесе Are көмекші сөздерін тиісті орынға қойып бағанды толдтырады.
Суретке
қарай отыра сөзжұмбақтың жауабын табады.
Оқушылар
мұғаліммен бірге іс-әрекетті қайталайды.
|
6. Білім мен әрекет ету тәсілдерін
бекіту.
Дәптермен
жұмыс.
Written
tasks. Work with work book.
|
8 мин
|
TRUE OR FALSE
1.Tony has got English class on Thursday.
2.Mandy has got music on Monday and Wednesday.
3.Peter hasn't got English class on Thursday.
4.It's Friday. Mandy has got Art.
5.Carol has got English on Tuesday and Thursday.
6.Peter and Tony have got I.T. on Friday.
«Name the
word» дидактикалық ойыны
Noun
|
Дұрыс
және бұрыс.
Оқушылар
сөйлем дұрыс болса екі рет шапалақ ұрады, қате болса шапалақ ұрмайды.
Мектепке
байланысты сөздерді жазады.
Зат
есім.
Сын есім.
Етістік.
|
7.Сабақты
қорытындылау
|
3 мин
|
Group work. Make a poster. Art,
Music, English
Ex.5 Learn to read.
What Where When Why white
Check yourself.
A dombra, a subject, next to, at
the table, in the street, to discuss.
|
Оқушылар
топ болып плакат қорғайды.
Wh әріптер
тіркесін қалай оқылатынын үйренеді.
|
8. Үйге
тапсырма
Giving home task
|
2 мин
|
Үй
тапсырманы түсіндіру.
Write a short
essay about “My favourite subject”.
|
Оқушылар
күнделікке үй тапсырмасын жазады.
|
9.
Рефлексия
Reflection
|
1 мин
|
It’s our knowledge tree.
Write what
have you learnt from today’s lesson.
|
Оқушылар
сабақта не туралы үйренгендерін білім ағашына жазып, жабыстырады.
|
|
|
|
|
|
|