Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации
версия для слабовидящих
Главная / Биология / урок биологии Өсімдіктердің гүлдеуі мен тозаңдануы.

урок биологии Өсімдіктердің гүлдеуі мен тозаңдануы.

17.11.16ж

6А,Ә,Б

Сабақ №21

Сабақтың тақырыбы:

Өсімдіктердің гүлдеуі және тозаңдануы.Тозаңдану түрлері.

Сабақтың мақсаты:

Өсімдіктің тозаңдануы және ұрықтануы,көбею мүшелерін жүйелеу, көбею мүшелерінен түзілген өнімнің адамға, жан-жануарларға қажеттілігін түсіндіру.

Күтілетін нәтиже:

Оқушылар өсімдіктердің гүлдеуін, тозаңдануын,ұрықтануын, және өздерінің лоррргрллоллллогл логикалық танымдарының жақсы екенін біліп шығады.


Құрал- жабдықтар:

Интерактивті тақта,компьютер, флипчарттар, маркерлер, стикерлер, демонстратциялар.

Сабақ барысы

Сәлемдесу:

2 минуты

Оқушылар орындарынан тұрып, әр жұп бір- біріне қарап тілектерін айтады. Мен саған .............. тілеймін!

1.Үй Тапсырма

жұмысын тексеру:

10 минут

10 сұрақтан тұратын тест тапсырмасын шешу.

Бағалау критериі:

10- 9 «5»

8-7 «4»

6-5 «3»

4-3 «2»


Рефлексия:

5минута

1-2-3-4 топқа бөлінеді. Қазір бізде қыс мезгілі:соған байланысты «Қарлы кесек» ойынын ойнаймыз.Әр топ екі сұрақтан құрастырып келесі топпен алмасады. Сұрақтарға жауап береді.


Сергіту сәті:

1 минута

Барлығымыз орнымыздан тұрамыз «біреуге күлкі сыйласаң ол саған қайтып келеді» жұптар бір-біріне қарап күлкі сыйлайды.

Тапсырма

2 жаңа сабақ:

10 минут

СТО әдісін пайдаланып постер құрастырамыз.

1-топ Өсімдіктердің гүлдеуі?

2-топ Тозаңдануы?

3-топ Бұнақденелілер және жел арқылы айқас тозаңданатын өсімдіктер

4-топ Ұрықтануы?

Оқушылардың жауаптары

8 минут

Әр топ өз жұмыстарын қорғауы

Бекіту:


5 минут

  Сұрақ қою арқылы?

1.Жынысты көбеюге гүлдің қай бөлімдері қатысады?

2.Тозаңдану деген не, және түрлері?

3.Қосарлы ұрықтану дегеніміз не?

4.Қосарлы ұрықтануды ашқан ғалым

5.Айқас тозаңданудың нешеге бөлінеді ?


Рефлексия:

2минут

.  

«Екі жұлдыз бір тілек» стикерге сабақтың екі жақсы жағын бір тілегін айтады?


Бағалау:

1 минут

Омр Оқушылардың жауаптарына сай бағалайды

Үй тапсырмасы:

1 минута

Өсімдіктердің гүлдеу және тозаңдануы.Тозаңданудың түрлері. Оқу мазм






















































Географиялық диктант:

1.африка платформасының негізін құрайтын ежелгі кристалды жыныстар жоғары көтеріліп нәтижесінде ............. қалыптасты. (қатпарлы жақпарлы қалдық таулар мен Аир Дарфур үстірті)

2.Қызыл теңізден басталған терең тектоникалық жарылыстар жүйесі .......... деп аталады. (Ұлы Шығыс Африка жарылыстары)

3.Африканың ең биік нүктесі (Килиманджаро)

4.магмалық жыныстардың кең таралған аудандарында ................ ірі кен орындары бар (қара түсті металдар, уран алтын, алмас)

5.Жерорта теңізі мен Гвинея ........ бай. (мұнайға)

6.Материктің солтүстік батысында орналасқан жас тау....... (Атлас таулары)











  1. Дүние жүзінде ең ыстық материк...
    А) Еуразия
    Ә) Оңтүстік Америка
    В) Аустралия
    С) Африка
    Д) Солтүстік Америка
    2. Африкада Жер шарында ең үлкен тропиктік континенттік шөл:
    А) Намиб
    Ә) Сахара
    В) Қызылқұм
    С) Қалахари
    Д) Мадагаскар
    3. Ұзындығы 6671км созылған Жер шарындағы ең ұзын өзен:
    А) Нигер
    Ә) Замбези
    В) Конго(Заир)
    С) Ніл
    Д) Эйр
    4. Африканың оңтүстік шеткі нүктесі:
    А) Игольный мүйісі
    Ә) Бен - Секка
    В) Рас - Хафун
    С) Альмади
    Д) Пиай
    5. Шығыс Африкадағы жанартау, биіктігі 5895 м:
    А) Атлас
    Ә) Килиманджаро
    В) Анды
    С) Гималай
    Д) Тянь-Шань

6.Африка жағалауын мұхит шайып жатыр? 
А) 1 
В) 2 
С) 3 
D) 4 
Е) 5 

7.Виктория сарқырамасын қай жылы кім ашты?

А) васко да Гамма

В) Давид Левингстон

С)В.В. Юнкер

Д)Генри Стэнли

Е)Н.И.Вавилов

8.Виктория сарқырамасы қай өзенде орналасқан

А) Ніл

В)янцзы

С)Замбези

Д)Тугела

Е)Конго

9.Африка мен Еуразияны не жалғастырып жатыр?

А)Конго өзені

В)Мадагаскар

С)Гибралтар

Д)Суэц каналы

Е)Кап тауы

10.Африка құрлығындағы ең ірі жануар?

А) кенруру

В)Африка пілі

С) Аю

Д) коала

Е)түйеқұс



  • Биология
Описание:

Сабақтың мақсаты:

Өсімдіктің тозаңдануы және ұрықтануы,көбею мүшелерін жүйелеу, көбею мүшелерінен түзілген өнімнің адамға, жан-жануарларға қажеттілігін түсіндіру.

Күтілетін нәтиже:

Оқушылар өсімдіктердің гүлдеуін, тозаңдануын,ұрықтануын, және өздерінің лоррргрллоллллогл логикалық танымдарының жақсы екенін біліп шығады.

Автор Дуйсенбаева Айгуль Бурхановна
Дата добавления 03.12.2016
Раздел Биология
Подраздел Конспекты
Просмотров 728
Номер материала MA-068840
Скачать свидетельство о публикации
