Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Законы экологии», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса. ПОДАТЬ ЗАЯВКУ НА КОНКУРС.
Главная / Другое / ТҰРЛАУЛЫ МҮШЕЛЕР

ТҰРЛАУЛЫ МҮШЕЛЕР

Скачать материал

hello_html_mae816a5.gifhello_html_m4f552909.gif

Тақырыбы: Тұрлаулы мүшелер.

Сабақтың мақсаты : тұрлаулы мүшелер сөйлемнің негізін құрайтынын түсіндіру ,бастауыш пен баяндауышқа сұрақ қоя білуді үйрету .Сөйлем мүшелері туралыбілімдерін кеңейте түсу .Оқушыларды шығармашылыққа баулу .Сауатты оқуға жазуға машықтандыру.

Дамытушылығы: дамыта оқытуға негізделген шығармашылыққиялын ,сөздік қорын молайтып, сын тұрғысынан ойлау қабілеттерін, ой шапшаңдығын дамыту ,сөйлеу мәдениетін қалыптастыру .Жаңа технологиялармен жаттығулар орындату.

Тәрбиелігі : Топпен жұмыс жасай білуге тәрбиелей отырып, адамгершілік ізгі қасиеттерді бойына сіңіру ,патриоттық тәрбие беру .

Сабақтыңәдісі :Топтық жұмыс ,ой қозғау , сұрақ-жауап ,слайдпен сызбалар көрсету , талдау.

Пәнаралық байланыс : әдебиеттік оқу,математика ,дүниетану .

Көрнекіліктері :класстермен үш топқа жұмыстар, слайдтар ,суреттер ,қима қағаздар .

Сабақтың барысы :

1.Ұйымдастыру бөлімі.

2.Үй тапсырмасын тексеру.

3.Қызығушылықты ояту.

Кім жылдам ? ойыны.

4.Жаңа сабақ.

Мәтінді оқу . Cлайдтан көрсету .

1.Осы сөйлемдердегі кім ? не ? не істеді ? не қылды ? қайтті ? деген сұрақтарға жауап беретін сөздерді алып тастап оқыту .

2.Не істеді ? не қылды ?қайтті ? деген сұрақтарға жауап беретін сөздерді қалдырып оқыту .

3. Кім ? не ? не істеді ? қайтті ? деген сұраққа жауап беретін сөздер сөйлемнің негізін құрайтынын түсіндіру.

Ереже . Cлайдтан көрсетіледі .

5.Оқулықпен жұмыс.Дәптермен жұмы

2-жаттығу .

Мәтінді оқы .

Сөйлемдердің тұрлаулы мүшелерін тап.

6.Сергіту сәті.

Оқушылар бір-бірлеріне тілек айту.

7.Топпен жұмыс .

1-топ .

Өлең жолдарын толықтырып жаз .

Ағам жылқы бағады

Атам пішен ...

Жеңгем сиыр ...

Әжем киіз ...

2-топ

Сөйлемдерді толықтырып жаз .

Астана

Емен

Жетісу

Ертіс3-топ .

Бастауыш сөзіне дыбыстық талдау жаса .

4- топ .

Берілген сөздерден сөйлем құрап жаз .

1.Балалар ,жиналды ,алаңға .

2.Топқа ,екі ,ойнады ,бөлініп ,доп ,олар .

3.Тобы ,жеңді ,Жарастың .

4.Мұраттың жеңді ,соңынан ,тобы .

5.Аяқталды .ойын,тең

8.Суретпен жұмыс. «Көктем еңбегі»

9. Адасқан сөздер ойынынан мақал құрастырып жазу .

Оқубілім бұлағы ,

Білім -өмір шырағы .

10.Ой толғаныс .Қорытынды .

Тұрлауды мүше нешеге бөлінеді.



Тұрлаулы мүшелер сызбасын көрсете отырып , сабаққа байланысты сұрақтар қою .

Венн диаграммасын жасау .













Тұрлаулы мүшелер.

hello_html_m6a7c9c6.gif


hello_html_59f0f65.gif



10.Оқушыларды бағалау .



11 .Үйге тапсырма .









ТҰРЛАУЛЫ МҮШЕЛЕР
Скачать материал
  • Другое
Описание:

Сабақтың мақсаты : тұрлаулы мүшелерсөйлемніңнегізінқұрайтынынтүсіндіру ,бастауышпен баяндауышқа сұрақ қоя білуді үйрету .Сөйлем мүшелері туралыбілімдерін кеңейте түсу .Оқушылардышығармашылыққабаулу .Сауатты оқуға жазуға машықтандыру.

Дамытушылығы: дамыта оқытуға негізделген шығармашылыққиялын ,сөздік қорын молайтып, сын тұрғысынан ойлау қабілеттерін, ойшапшаңдығындамыту ,сөйлеумәдениетінқалыптастыру .Жаңа технологиялармен жаттығулар орындату.

Тәрбиелігі : Топпенжұмысжасайбілуге тәрбиелейотырып,адамгершілікізгіқасиеттерді бойына сіңіру ,патриоттықтәрбиеберу .

Сабақтыңәдісі :Топтық жұмыс ,ой қозғау , сұрақ-жауап ,слайдпен сызбаларкөрсету , талдау.

Пәнаралық байланыс : әдебиеттік оқу,математика ,дүниетану .

Көрнекіліктері :класстермен үш топқа жұмыстар, слайдтар ,суреттер ,қима қағаздар .

Сабақтың барысы :

1.Ұйымдастыру бөлімі.

2.Үй тапсырмасын тексеру.

3.Қызығушылықты ояту.

Кім жылдам ? ойыны.

4.Жаңа сабақ.

Мәтінді оқу . Cлайдтан көрсету .

1.Осы сөйлемдердегікім ? не ? неістеді ? не қылды ? қайтті ? дегенсұрақтарғажауап беретінсөздерді алып тастапоқыту .



Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 25 октября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru

Скачать материал
Автор БАКИРОВА САЛТАНАТ КЕНЕСҚЫЗЫ
Дата добавления 24.03.2016
Раздел Другое
Подраздел Конспекты
Просмотров 491
Номер материала MA-065833
Скачать свидетельство о публикации
