Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Сабақтың мақсаты:
білімділік: химиялық байланыс және зат құрылысы тарауы бойынша оқушылардың алған білімін қорыту;
дамытушылық: кестелер мен есептер шығару арқылы оқушылардың білімін жетілдіру;
тәрбиелік: ұйымшылдыққа, адамгершілікке тәрбиелеу.
2 слайд
Ұйымдастыру кезең.
Психологиялық дайындық “Менің жақсы қасиеттерім” (тренинг)
Үй тапсырмасын тексеру.
І Капитал
Жаңа сабақ
Тотығу, тотықсыздану
Тотығу дәрежесі
ІІ. Капитал
ІІІ. Капитал
Бағалау, қорытындылау.
Тотығу – тотықсыздану реакциялары
3 слайд
Заман ағымына байланысты жа сөспірімдердің ой-өрісін дамыту,өмірде болсын, сабақта болсын тиімді жолдарды пайдалану керек. Осы сабақ барысында оқушылармен білімге, ғылымға деген қызығушылығын тудыру мақсатында «Миллионер болғың келе ме ...? деген іскерлік ойын сабағымен жалғасады. Ол үшін сынып оқушыларын екі топқа бөлдік. Бірінші топ «Метал», ал екінші топ «Бейметал» тобы болсын. Жинаған ақшаны санап, оны есептеп, көбейтіп отыратын бухгалтер болу керек.
4 слайд
MnO2
NO2
Cr2O3
I. Капитал. 20 балл
Мына оксидтерді халықаралық жүйенің екі тәсілі бойынша ата
5 слайд
Дихром триоксиді
Вольфрам триоксиді
Диалюминий триоксиді
Мына қосылыстардың
формуласын жаз
6 слайд
I. Капитал. 30 балл
Есеп:
Берілген заттардан: NH3, Cl2 NO H2O, N2, FeCl3, CO2, H2, NaCl, SO2 , MgO
ковалентті полюсті (1топ) және ковалентті полюссіз (2 топ) байланыстарды бөліп жазыңдар.
7 слайд
I. Капитал. 30 балл
Кристалдық тор типтерін анықта:
8 слайд
Кристалдық тор типтерін анықта:
9 слайд
I. Капитал. 20 балл
Капитал тапсырмасы 10 сұрақ. Әр сұрақтың белгіленген құны бар. Әр топтың ақшасын бухгалтер санайды.
1.Сутектің периодтық жүйедегі орны.
2. Сутек қайда кездеседі.
3. Сутектің салыстырмалы атомдық массасы мен таңбасы
4. Сутегінің ашылу тарихы
5. Сутегін өнеркәсіпте қалай алады?
6. Сутегін лабороторияда қалай алады?
7. Мына сызба нұсқа бойынша реакция теңдеуін жаз.
өте белсенді металл + су = металл гидроксиді + сутек газы.
8. Сутек газын қалай жинаймыз?
9. Сутек газының көп кездесетін жері?
10. Сутек жиналғанын қалай тексереміз?
Бірінші капиталдан әр топ белгілі мөлшерде ақша жинап өтті.
Капиталды көбейтуіміз керек.Ол үшін оның көбейту жолдарын қарастырамыз. Бүгінгі тақырыпты дәптерімізге жазып, жаңа мәліметтерді меңгереміз.
10 слайд
Тақырыбы:
Тотықтырғыш пен тотықсыздандырғыш туралы түсінік.
Тотығу – тотықсыздану реакциялары.»
Күні: 25.02.16 Оқу ісінің меңгерушісі:___________
11 слайд
Валенттік электорондары электртерістігі кіші атомдардан электртерістігі үлкен атомдарға ауысатын немесе ығысатын процестер тотығу – тотықсыздану реакциялары деп аталады.
12 слайд
4Na + O2 = 2Na2O
Тотықсыздандырғыш тотықтырғыш
2e
+2
2Na + S = Na2S
Тотықсыздандырғыш тотықтырғыш
2e
0 0 +1 -1
2Na + F2 = 2NaF
Тотықсыздандырғыш тотықтырғыш
4e
+1 -2
13 слайд
+1 х -2
КМnО4
(+1) +х +(-2)* 4 = 0
1+х -8 = 0
х= 8-1 =7
х= +7
+2 x -2
FeSO4
(+2) +x+ (-2) *4=0
2+x-8=0
x= 8-2=6
x=+6
14 слайд
20%
20%
Депозит:
1 топ
Алюминийдің оттекпен тотығу-тотықсыздану реакциясының теңдеуін жаз.
2 топ
Темірдің (ІІ)
хлормен тотығу -тотықсыздану реакциясының теңдеуін жаз.
ІІ. Капитал.
Тотығу- тотықсыздану реакциясы
15 слайд
Бизнес
Жемістер.
Ұсақ тауарлар
Күнде пайдаланатын
заттар
Валюта
айырбастау
16 слайд
Жемістер.
Тотығу дәрежесін анықтау:
SiCl4
SF6
HCl
H2SO4
K2Cr2O7
MgI2
NaBr
H2O
H3PO4
KMnO4
Ақша 100% еселенеді
17 слайд
1. Мына қосылыстардағы хлордың:HCI,CI2,HCIO, HCIO2, HCIO4 тотығу дәрежелерін анықтаңдар.
2. Мына қосылыстардағы фосфордың:PH3,HPO3,H3PO4,H3PO3 тотығу дәрежелерін анықтаңдар.
Ұсақ тауарлар
Күнде пайдаланатын
заттар
Ақша 100% еселенеді
18 слайд
К2
H
Mg
Сr2
О7
Формула құра. Хромның тотығу дәрежесін анықта.
Валюта
айырбастау
Ақша 100% еселенеді
19 слайд
Тотығу дәрежесін анықтау.
FeO
Қате
Дұрыс
Формула
ІІІ. Капитал.
20 слайд
Тотығу дәрежесін анықтау.
N2O5
Қате
Дұрыс
Формула
21 слайд
Қорытынды:
H2SO3
H3PO4
22 слайд
Бағалау парағы
Сонымен екі топтың жинаған ақшасын есептеп, жеңімпаз топты анықтаймыз және бағалауды әр оқушының жинаған ақшасына сәйкес жүргіземіз.
«Бухгалтер кестесі»
23 слайд
Кері байланыс
24 слайд
Үйге тапсырма
Үйге тапсырма
§66. №7 5-6-7есеп
176 бет .
..
25 слайд
Сау болыңыздар!
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
•Заман ағымына байланысты жа сөспірімдердің ой-өрісін дамыту,өмірде болсын, сабақта болсын тиімді жолдарды пайдалану керек. Осы сабақ барысында оқушылармен білімге, ғылымға деген қызығушылығын тудыру мақсатында «Миллионер болғың келе ме ...? деген іскерлік ойын сабағымен жалғасады. Ол үшін сынып оқушыларын екі топқа бөлдік. Бірінші топ «Метал», ал екінші топ «Бейметал» тобы болсын. Жинаған ақшаны санап, оны есептеп, көбейтіп отыратын бухгалтер болу керек.•Капитал тапсырмасы 10 сұрақ. Әр сұрақтың белгіленген құны бар. Әр топтың ақшасын бухгалтер санайды. •1.Сутектің периодтық жүйедегі орны. •2. Сутек қайда кездеседі. • 3. Сутектің салыстырмалы атомдық массасы мен таңбасы •4. Сутегінің ашылу тарихы •5. Сутегін өнеркәсіпте қалай алады? •6. Сутегін лабороторияда қалай алады? •7. Мына сызба нұсқа бойынша реакция теңдеуін жаз. •өте белсенді металл + су = металл гидроксиді + сутек газы. •8. Сутек газын қалай жинаймыз? •9. Сутек газының көп кездесетін жері? •10. Сутек жиналғанын қалай тексереміз? •Бірінші капиталдан әр топ белгілі мөлшерде ақша жинап өтті. Капиталды көбейтуіміз керек.Ол үшін оның көбейту жолдарын қарастырамыз. Бүгінгі тақырыпты дәптерімізге жазып, жаңа мәліметтерді меңгереміз
6 664 139 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Шкитина Светлана Александровна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300 ч. — 1200 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.
Мини-курс
8 ч.
Мини-курс
4 ч.