Инфоурок Другое КонспектыТіл ұстарту «Менің сүйікті кейіпкерім»

Тіл ұстарту «Менің сүйікті кейіпкерім»

Скачать материал

Пән: қазақ әдебиеті,

 8 «А»

Күні

Сабақтың тақырыбы

Тіл ұстарту «Менің сүйікті кейіпкерім»

Мақсаты

 

 Оқушылардың көркем әдебиет оқуға қызығушылығын арттыруға ықпал ету

Күтілетін нәтижелер

 

А.Тапсырмаларды орындауға қатысады;

Б.Белсенділік танытады,өз ойын қоса біледі;

С. Пікірін дәлелдейді, салыстыра алады,нақты мысалдар келтіреді.

Керекті жабдықтар

Оқулық, жұмыс дәптері, флипчарт, маркерлер,АКТ

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Кіріспе

 

 

 

 

 

 

Тұсаукесер

 

 

 

Негізгі бөлім

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қорытынды бөлім

 

 

1.Амандасу, түгелдеу.

 Тренинг «Тілектер»

 

2. Үй тапсырмасы «Серпілген сұрақ» әдісімен тексеріледі

 

 

Стикердегі сөз арқылы тақырыпты табу

 

 

 

Топтарға тапсырма беру

. Стоп-кадр

 

 

1 М.Әуезов «Көксерек»

2.Б. Соқпақбаев «Менің атым Қожа»

3. М.Жұмабаев « Батыр Баян»

 

Оқушылардың көп таңдаған шығармасы бойынша тоқталу

 

 

Рефлексия

Шығарма несімен ұнады?

Шығармадағы сүйікті кейіпкерің?

Түйін

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқу құралдарын алып сабаққа әзірленеді. Оқушылар кезекпен кезек бір-біріне тілек айтады.

Оқушылар түстер  арқылы топқа бөлінеді.

Доп лақтыру арқылы сұрақтарға жауап береді

Стикермен шыққан оқушының сұрақтарына  «ия», «жоқ» деген жауаптар берілу арқылы , тақырыпты табады.

 

1.Барлық оқушы өзінің сүйікті шығармасын және сүйікті кейіпкерін жазады

 

1.Пікірталас

}  3 топқа бірдей сұрақ:

}   Құрмаштың бөлтірік асырауы дұрыс па? Көксеректің Құрмашты өлтіруін қалай бағалайсыңдар?

}  Жазушының идеясы не деп ойлайсыңдар?

2. Талдау.“Кім кінәлі”

}  1.Көксерек Құрмаштан гөрі  ақ қасқырмен неге тез бауырласты?

}  2. Қасқырлар іс-әрекеті мен адамдар іс-әрекетінде  ұқсастық бар ма? Қайсысы қаталырақ?

}  3. Құрмаштың өліміне кім кінәлі?

}  4. Қасқырларды қолға үйретуге бола ма?

 

3. Ыстық орындықта Көксерек- 1-топ

 

4. Ыстық орындықта Құрмаш 2-топ

5. Топтастыру- 3-топВолк

 

6.Топтастыру 4-топ

Үйге тапсырма

Әлем әдебиеті бойынша 1 шығарма таңдап , оқу

Оқушылар күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады.

 

 

Бағалау

 

Қол шапалақтау,смайликтер, «Бағалау ағашы»

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Тіл ұстарту «Менің сүйікті кейіпкерім»"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Техник-конструктор

Получите профессию

Методист-разработчик онлайн-курсов

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Сабақтың тақырыбы

Тіл ұстарту «Менің сүйікті кейіпкерім»

Мақсаты

 

 Оқушылардың көркем әдебиет оқуға қызығушылығын арттыруға ықпал ету

Күтілетін нәтижелер

 

А.Тапсырмаларды орындауға қатысады;

Б.Белсенділік танытады,өз ойын қоса біледі;

С. Пікірін дәлелдейді, салыстыра алады,нақты мысалдар келтіреді.

Керекті жабдықтар

Оқулық, жұмыс дәптері, флипчарт, маркерлер,АКТ

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Кіріспе

 

 

 

 

 

 

Тұсаукесер

 

 

 

Негізгі бөлім

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қорытынды бөлім

 

 

1.Амандасу, түгелдеу.

 Тренинг «Тілектер»

 

2. Үй тапсырмасы «Серпілген сұрақ» әдісімен тексеріледі

 

 

Стикердегі сөз арқылы тақырыпты табу

 

 

 

Топтарға тапсырма беру

. Стоп-кадр

 

 

1 М.Әуезов «Көксерек»

2.Б. Соқпақбаев «Менің атым Қожа»

3. М.Жұмабаев « Батыр Баян»

 

Оқушылардың көп таңдаған шығармасы бойынша тоқталу

 

 

Рефлексия

Шығарма несімен ұнады?

Шығармадағы сүйікті кейіпкерің?

Түйін

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқу құралдарын алып сабаққа әзірленеді. Оқушылар кезекпен кезек бір-біріне тілек айтады.

Оқушылар түстер  арқылы топқа бөлінеді.

Доп лақтыру арқылы сұрақтарға жауап береді

Стикермен шыққан оқушының сұрақтарына  «ия», «жоқ» деген жауаптар берілу арқылы , тақырыпты табады.

 

1.Барлық оқушы өзінің сүйікті шығармасын және сүйікті кейіпкерін жазады

 

1.Пікірталас

}  3 топқа бірдей сұрақ:

}   Құрмаштың бөлтірік асырауы дұрыс па? Көксеректің Құрмашты өлтіруін қалай бағалайсыңдар?

}  Жазушының идеясы не деп ойлайсыңдар?

2. Талдау.“Кім кінәлі”

}  1.Көксерек Құрмаштан гөрі  ақ қасқырмен неге тез бауырласты?

}  2. Қасқырлар іс-әрекеті мен адамдар іс-әрекетінде  ұқсастық бар ма? Қайсысы қаталырақ?

}  3. Құрмаштың өліміне кім кінәлі?

}  4. Қасқырларды қолға үйретуге бола ма?

 

3. Ыстық орындықта Көксерек- 1-топ

 

4. Ыстық орындықта Құрмаш 2-топ

5. Топтастыру- 3-топ

 

6.Топтастыру 4-топ

Үйге тапсырма

Әлем әдебиеті бойынша 1 шығарма таңдап , оқу

Оқушылар күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады.

 

 

Бағалау

 

Қол шапалақтау,смайликтер, «Бағалау ағашы»

Скачать материал
