Мета: ознайомити учнів з вимовою і правописом слів з префіксами з, с; формувати орфоепічні та орфографічні навички; розвивати словниковий запас, вміння аналізувати, узагальнювати; виховувати по- чуття поваги до своєї родини.
ХІД УРОКУ
Організація класу до уроку
Актуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання (Впр. 260)
Прочитайте складені вами розповіді «Снігове містечко». (Декілька учнів зачитують розповіді, решта здають на перевіркувчителеві.)
Списування
Спишіть, вставляючи потрібні префікси (роз або без).
Я блискуча, гостренька, Маю вічко маленьке. За собою несу Довгу-довгу косу.
(Голка)
Вивчення нового матеріалу
Оголошення теми й мети уроку
Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, в яких випадках пишуться префікси з, с; повправляєтеся у творенні й записі нових слів.
Пояснення нового матеріалу
Спостереження за вимовою і написанням префіксів з, с. (Впр. 262)
Перед якими буквами пишеться префікс с? Які звуки — дзвінкі чи глухі — позначають ці букви?
Спишіть слова, позначте префікси, підкресліть букву, перед якою стоїть префікс с.
Ознайомлення і заучування правила (С. 107).
Робота над вимовою і написанням слів з префіксами з, с (Впр. 263)
Прочитайте слова першого стовпчика. Поясніть їх правопис.
Прочитайте слова другого стовпчика. [зв]арити [шш]ивати [зм']ішати [шч]истити [сс]ипати
Що можна було б додати до правила? (Перед іншими буквами пишеться префікс з.)
Складіть речення з виділеними словами.
4. Каліграфічна хвилинка:Наша сила — сім'я єдина.
Як ви розумієте цей вислів?
Фізхвилинка
«Зайченята»
Сірі зайчики маленькі
(Вушка є у них довгенькі)
В лісі грались, веселились, —
Працювати вже стомились.
А щоб добре працювати,
Треба трішки пострибати.
Відпочили, розім'ялись
Й до роботи знову взялись.
Один комплекс вправ виконується протягом 2—3-х тижнів.
Закріплення вивченого матеріалу
Робота над текстом (Впр. 264)
Про що ви дізнались з тексту?
Розкажіть, які побажання можна адресувати рідним.
Розвиток мовлення (Впр. 261)
Про що йдеться в тексті?
Як цей день святкують у вашій родині?
Яка мета цього тексту?
Гра «Вибери префікс»
…брити…ходити… фотографувати
… тиснути … в'язати … дати
… різати … ліпити… терти …казати
Які префікси обрали? Чому?
Самостійна робота (Впр. 261)
Спишіть перший та останній абзаци каліграфічно. У пер шому реченні підкресліть головні члени речення.
(Перевірка виконання.)
Підсумок уроку
Перед якими буквами пишеться префікс с?
В яких випадках пишемо префікс з?
Домашнє завдання
Вправа 265, С. 108; правило, С. 107.
‹ ›
Чтобы скачать материал, введите свой E-mail, укажите, кто Вы, и нажмите кнопку
Нажимая кнопку, Вы соглашаетесь получать от нас E-mail-рассылку
Если скачивание материала не началось, нажмите еще раз "Скачать материал".
Скачивание материала начнется через 60 сек.
А пока Вы ожидаете, предлагаем ознакомиться с курсами видеолекций
для учителей от центра дополнительного образования "Профессионал-Р"
(Лицензия на осуществление образовательной деятельности №3715 от 13.11.2013).
Мета: ознайомити учнів з вимовою і правописом слів з префіксами з, с; формувати орфоепічні та орфографічні навички; розвивати словниковий запас, вміння аналізувати, узагальнювати; виховувати по- чуття поваги до своєї родини.
ХІД УРОКУ
Організація класу до уроку
Актуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання (Впр. 260)
Прочитайте складені вами розповіді «Снігове містечко». (Декілька учнів зачитують розповіді, решта здають на перевіркувчителеві.)
Списування
Спишіть, вставляючи потрібні префікси (роз або без).