Главная / Украинский язык / Тема. Поняття предметності на прикладах іменників, утворених від прикметників. Вправи на творення іменників від прикметників
Тема. Поняття предметності на прикладах іменників, утворених від прикметників. Вправи на творення іменників від прикметників
Тема. Поняття предметності на прикладах іменників, утворених від прикметників. Вправи на творення іменників від прикметників
Мета: ознайомити учнів із поняттям предметності на прикладах іменників, утворених від прикметників; поглиблювати знання про іменник як частину мови; формувати вміння розрізняти при- кметники й утворені від них іменники; закріплювати знання про спільнокореневі слова; розвивати мовлення; збагачувати словни- ковий запас; виховувати культуру мовлення.
ХІД УРОКУ
Організація класу до уроку
Актуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання (Впр. 35)
Кілька учнів зачитують розповіді про куточки природи, які по- требують допомоги, поради про допомогу.
Фронтальне опитування
— Що таке іменник?
На які групи можна поділити? (Істоти й неістоти, власні й загальні назви)
(Вони позначають конкретні предмети, які ми можемо сприй- няти органами зору, слуху, дотику.)
А тепер прочитайте слова другого рядка.
Радість, охайність, повага, доброта.
Яке значення мають ці іменники? Чи можемо ми їх сприй- няти органами чуттів? (Вони мають загальні значення, сприйняти органами чуття неможливо.)
Висновок. В українській мові є іменники, які позначають конкретні предмети (пенал, чашка, телефон), а також іменники, які теж є загальними, але сприйняти органами чуття їх не можна.
Оголошення теми й мети уроку
Сьогодні на уроці ми ознайомимось з іменниками, які не на- зивають предмети, але набувають предметності, будемо вчитися їх утворювати, вживати у своєму мовленні.
Коментоване письмо (Впр. 38)
Прочитайте речення. Якими частинами мови є виділені слова? Поясніть значення слів білизна, молодь.
Спишіть. Підкресліть підмети й присудки.
Творення спільнокореневих іменників від прикметників (Впр. 39)
Прочитайте слова першого стовпчика. До якої частини мови вони належать? Що означають?
Доберіть до прикметників спільнокореневі іменники. Ви- діліть корінь і суфікс іменників.
Чи є серед іменників ті, що називають предмети? Висновок. Які іменники є в українській мові?
5. Словникова робота
Прочитайте слова в рамках, запишіть їх у зошит, запам'ятайте написання. (Апетит, грім, гриміти)
Закріплення написання загальних і власних назв (Впр. 40).
Виконання завдань 1, 2.
Запис назв річок, міст, морів.
Запишіть кілька власних назв річок, міст, морів.
Перевірка виконання
Підсумок уроку
Чи всі іменники позначають назву предмета? Які ще бувають?
Домашнє завдання :
Вправа 41, С. 20.
‹ ›
Чтобы скачать материал, введите свой E-mail, укажите, кто Вы, и нажмите кнопку
Нажимая кнопку, Вы соглашаетесь получать от нас E-mail-рассылку
Если скачивание материала не началось, нажмите еще раз "Скачать материал".
Скачивание материала начнется через 60 сек.
А пока Вы ожидаете, предлагаем ознакомиться с курсами видеолекций
для учителей от центра дополнительного образования "Профессионал-Р"
(Лицензия на осуществление образовательной деятельности №3715 от 13.11.2013).
Тема. Поняття предметності на прикладах іменників, утворених від прикметників. Вправи на творення іменників від прикметників
Мета: ознайомити учнів із поняттям предметності на прикладах іменників, утворених від прикметників; поглиблювати знання про іменник як частину мови; формувати вміння розрізняти при- кметники й утворені від них іменники; закріплювати знання про спільнокореневі слова; розвивати мовлення; збагачувати словни- ковий запас; виховувати культуру мовлення.
ХІД УРОКУ
Організація класу до уроку
Актуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання (Впр. 35)
Кілька учнів зачитують розповіді про куточки природи, які по- требують допомоги, поради про допомогу.
Фронтальне опитування
— Що таке іменник?
На які групи можна поділити? (Істоти й неістоти, власні й загальні назви)
(Вони позначають конкретні предмети, які ми можемо сприй- няти органами зору, слуху, дотику.)
А тепер прочитайте слова другого рядка.
Радість, охайність, повага, доброта.
Яке значення мають ці іменники? Чи можемо ми їх сприй- няти органами чуттів? (Вони мають загальні значення, сприйняти органами чуття неможливо.)
Висновок. В українській мові є іменники, які позначають конкретні предмети (пенал, чашка, телефон), а також іменники, які теж є загальними, але сприйняти органами чуття їх не можна.
Оголошення теми й мети уроку
Сьогодні на уроці ми ознайомимось з іменниками, які не на- зивають предмети, але набувають предметності, будемо вчитися їх утворювати, вживати у своєму мовленні.
Коментоване письмо (Впр. 38)
Прочитайте речення. Якими частинами мови є виділені слова? Поясніть значення слів білизна, молодь.
Спишіть. Підкресліть підмети й присудки.
Творення спільнокореневих іменників від прикметників (Впр. 39)
Прочитайте слова першого стовпчика. До якої частини мови вони належать? Що означають?
Доберіть до прикметників спільнокореневі іменники. Ви- діліть корінь і суфікс іменників.
Чи є серед іменників ті, що називають предмети? Висновок. Які іменники є в українській мові?
5. Словникова робота
Прочитайте слова в рамках, запишіть їх у зошит, запам'ятайте написання. (Апетит, грім, гриміти)
«Подготовка к сдаче экзаменов: Современные тенденции использования развивающих и социально-психологических подходов подготовки учащихся старших классов»