Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Законы экологии», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса. ПОДАТЬ ЗАЯВКУ НА КОНКУРС.
Главная / Украинский язык / Тема. Перевірка правильності написання слів з ненаголошеними голосними [е] та [и]

Тема. Перевірка правильності написання слів з ненаголошеними голосними [е] та [и]

Скачать материал

Тема. Перевірка правильності написання слів з ненаголошеними голосними [е] та [и]

Мета: формувати в учнів уміння добирати перевірні слова до слів з ненаголошеними голосними [е], [и] в коренях слів шляхом словозаміни або добору спільнокореневих слів; збагачувати словниковий запас; розвивати пам'ять, мовлення; виховувати береж- ливе ставлення до природи.

ХІД УРОКУ

Організація класу до уроку

Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання (Впр. 200)

Зачитайте словосполучення, які ви записали.

Якою частиною правила ви скористалися для перевірки? (Змінювали слова так, щоб ненаголошений звук став наголошеним.)

Фронтальне опитування

Як вимовляти звук [е] у ненаголошеному складі? ([еи])

Як вимовляти звук [и] у ненаголошеному складі? ([ие])

Як вимовляти звуки [е], [и] в ненаголошеному складі? (Чітко)

Як дізнатися, яку букву (е чи и) писати в ненаголошеному складі?

Оголошення теми й мети уроку

Сьогодні ми будемо вчитися добирати слова для перевірки написання слів з ненаголошеними [е], [и].

Письмо по-пам`яті:(вивчаємо кожного уроку віршика або загадку)

На блакитну скатертину

Жовте яблуко хтось кинув

Тільки яблуко ясне

Анітрохи не смачне(небо та сонце)

Закріплення вивченого матеріалу

1. Перевірка ненаголошених [е], [и] шляхом словозміни

До поданих слів доберіть перевірні. Визначте наголошений склад, підкресліть пропущені букви.

— м_чі — гр_би

— ст_пи — л_сти

— с_рпи — з_мля

— т_ни — дер_во

— л_ни — з_рно

Як ми добирали слова для перевірки? (Ми змінювали слово.)

Перевірка ненаголошених [е], [и] шляхом добору спільнокоре- невих слів

— в_селка — т_хенько

— сл_вовий к_слиця

сх_лити ш_поче

Яким способом перевірки скористалися в цьому випадку? (Добирали спільнокореневі слова.)

Робота над текстом-діалогом (Впр. 201)

Прочитайте текст. Як можна назвати розмову двох звірів? (Діалогом)

Що це за текст?

Яка його мета?

Знайдіть речення із звертанням.

Знайдіть питання речення.

Якою була лисиця? А їжачок?

Випишіть слова з пропущеними буквами. Доберіть до них перевірні. (Лисиця — лис, животі (за словником), блискучими — блиск, позирає — зиркнути, близенько — близько, тихенько — тихо, вмивався — вмитися.)

Фізхвилинка

Столярки-молодці,

Тешуть столики й стільці.

Пилочками чики-чики,

Молотками туки-туки.

Чик-тук-туки, чик-тук-туки,

В нас до праці здібні руки.



Письмо по пам'яті

Вес_ло лягає дорога до гаю. Нам золотом осінь дорогу вст_ляє.

(М. Стельмах)

Які букви пропущені?

Скільки речень у вірші?

Про що йдеться в першому реченні?

Про що розповідається в другому?

Розвиток мовлення (Впр. 203)

Відгадування загадки.

Живуть у тісній темниці Без страху темноти Хлоп'ята яснолиці — Вогню малі брати. І мають душу щедру, Хоч дерева сини, Згоряючи дощенту, Вогонь дають вони. (Сірники)

Поміркуйте, яким буває вогонь? (Вогонь не любить пустощів. Він може бути і другом, і ворогом. Це залежить від того, як до нього ставляться.)

За яких обставин може виникнути пожежа?

Складання розповіді «Обережно! Вогонь!»

Підсумок уроку

Чого навчалися на цьому уроці?

Домашнє завдання

Вправа 204, С. 87.



Тема. Перевірка правильності написання слів з ненаголошеними голосними [е] та [и]
Скачать материал
  • Украинский язык
Описание:

Тема. Перевірка правильності написання слів з ненаголошеними голосними [е] та [и]

Мета: формувати в учнів уміння добирати перевірні слова до слів з ненаголошеними голосними [е], [и] в коренях слів шляхом словозаміни або добору спільнокореневих слів; збагачувати слов­никовий запас; розвивати пам'ять, мовлення; виховувати береж- ливе ставлення до природи.

ХІД УРОКУ

Організація класу до уроку

Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання (Впр. 200)

Зачитайте словосполучення, які ви записали.

Якою частиною правила ви скористалися для перевірки? (Змінювали слова так, щоб ненаголошений звук став наголошеним.)

Фронтальне опитування

Як вимовляти звук [е] у ненаголошеному складі? ([еи])

Як вимовляти звук [и] у ненаголошеному складі? ([ие])

Як вимовляти звуки [е], [и] в ненаголошеному складі? (Чітко)

Як дізнатися, яку букву (е чи и) писати в ненаголошеному складі?

Оголошення теми й мети уроку

Сьогодні ми будемо вчитися добирати слова для перевірки написання слів з ненаголошеними [е], [и].

Письмо по-пам`яті:(вивчаємо кожного уроку віршика або загадку)

На блакитну скатертину

Жовте яблуко хтось кинув

Тільки яблуко ясне

Анітрохи не смачне(небо та сонце)

Закріплення вивченого матеріалу

1. Перевірка ненаголошених [е], [и] шляхом словозміни

До поданих слів доберіть перевірні. Визначте наголошений склад, підкресліть пропущені букви.

         — м_чі                — гр_би

          — ст_пи             — л_сти

         — с_рпи              — з_мля

         — т_ни                — дер_во

          — л_ни              — з_рно

Як ми добирали слова для перевірки? (Ми змінювали слово.)

Перевірка ненаголошених [е], [и] шляхом добору спільнокоре- невих слів

          — в_селка          — т_хенько

          — сл_вовий                 к_слиця

         сх_лити               ш_поче

Яким способом перевірки скористалися в цьому випадку? (Добирали спільнокореневі слова.)

Робота над текстом-діалогом (Впр. 201)

Прочитайте текст. Як можна назвати розмову двох звірів? (Діалогом)

Що це за текст?

Яка його мета?

Знайдіть речення із звертанням.

Знайдіть питання речення.

Якою була лисиця? А їжачок?

Випишіть слова з пропущеними буквами. Доберіть до них перевірні. (Лисиця — лис, животі (за словником), блискучими — блиск, позирає — зиркнути, близенько — близько, тихенько — тихо, вмивався — вмитися.)

Фізхвилинка

Столярки-молодці,

Тешуть столики й стільці.

Пилочками чики-чики,

Молотками туки-туки.

Чик-тук-туки, чик-тук-туки,

В нас до праці здібні руки.

 

Письмо по пам'яті

Вес_ло лягає дорога до гаю. Нам золотом осінь дорогу вст_ляє.

(М. Стельмах)

Які букви пропущені?

Скільки речень у вірші?

Про що йдеться в першому реченні?

Про що розповідається в другому?

Розвиток мовлення (Впр. 203)

Відгадування загадки.

Живуть у тісній темниці Без страху темноти Хлоп'ята яснолиці — Вогню малі брати. І мають душу щедру, Хоч дерева сини, Згоряючи дощенту, Вогонь дають вони. (Сірники)

Поміркуйте, яким буває вогонь? (Вогонь не любить пустощів. Він може бути і другом, і ворогом. Це залежить від того, як до нього ставляться.)

За яких обставин може виникнути пожежа?

Складання розповіді «Обережно! Вогонь!»

Підсумок уроку

Чого навчалися на цьому уроці?

Домашнє завдання

Вправа 204, С. 87.

 

 



Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 25 октября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru

Скачать материал
Автор Ахмадеева Светлана Николаевна
Дата добавления 08.01.2015
Раздел Украинский язык
Подраздел
Просмотров 887
Номер материала 43209
Скачать свидетельство о публикации
