Екінші
кіші тобындағы ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі
Конспект
организованной учебной деятельности во второй младшей группе
Өткізу күні/Дата
проведения:
Тәрбиеші/Воспитатель:
Білім беру
саласы/Образовательная область: Шығармашылық. Творчество.
Пән/Предмет: Сурет
салу
Өтпелі
тақырып/Сквозная тема: «Әлем қорғанысында»
Тақырыбы/Тема: «Танк»
Мақсаттары/Цели:
1.Тәрбиелік –
воспитательная: Отанға деген сүйіспеншілікке
тәрбиелеу.
2.Дамытушылық –
развивающая: қарындашты дұрыс ұстау дағдыларын дамыту.
Түстерді ажырату дағдыларын және ұсақ қол моторикасын дамыту.
3.Оқыту –
обучающая: Төртбұрышты пішіндерді дөңгелек
пішіндермен сәйкестендіріп танктің суретін салуды үйрету.
Педагогикалық
технологиялар/пед.технологии: денсаулық сақтау
технологиясы, ойын әдісі, сұрақ – жауап.
Ресурстармен
қамтамасыз ету/Ресурсное обеспечение: Альбом парақтары,
түрлі-түсті қарындаштар, танк суреттері.
Билингвалдық
компонент/Билингвальный компонент: танк – танк, зеңбірек –
пушка, танкист – танкист
Ұйымдастырылған
оқу қызметінің барысы
1.Ұйымдастырушылық
кезеңі/организационный момент:
Тосын сәт: балалар
есімізге түсірейікші біз Жеңіс саябағына барғанда қандай әскери техникаларды
көрдік?
Дұрыс айтасыңдар,
танктер, зеңбіректер т.б
Билингвалдық
компонент: танк – танк, зеңбірек – пушка
2.Негізгі
бөлім/оснавная часть:
Танк - түгелдей
сауытты, шынжыр табанды соғыс машинасы. Танк снарядымен әртүрлі нысаналарды
қиратады; сенімді сауыты мен арнаулы қорғаныш қалқандары қирату құралдарынан
сақтайды және өзінің оралымдылығы арқылы бөгет-кедергілерден еркін өтеді.
Балалар танкті кім
басқарады?
Танкті басқаратын
адамды танкист деп атаймыз.
Балалар біз бүгін
танктің суретін саламыз.
Танкті қарау.
Танк қандай
бөлшектерден тұрады?
Танк: танктің
сауыты, мұнарасы, зеңбірек және шынжыр табандардан тұрады.
Танктің түсі
қандай?
Көрсету
және түсіндіру.
1.Біріншіден, біз сурет
салуды танктің негізі шынжыр табандарынан бастаймыз.
2.Содан кейін танктің
сауытын саламыз оны танктің табандарымен қосамыз.
3.Әрі қарай танктің
мұнарасын салуды бастаймыз. Бұл үшін тіктөртбұрыштың екі шетін дөңгелектеп
саламыз.
4. Мұнараға құбыр
қосып, зеңбіректі саламыз.
5.Енді біз танктің
шынжыр табандарына доңғалақтарын саламыз, танктің мөлшеріне байланысты
доңғалақтар алты немесе одан да көп болуы мүмкін.
6.Қалауы бойынша танкті
қызыл жұлдызбен безендіруге болады.
Сергіту
сәті:
Орнымыздан тұрайық
Аяқты нық басайық (бір
орында жүру)
Бір отырып, бір тұрып
(тізе бүгіп отырып, тұру)
Біз демалып алайық
(орнына отыру)
Балалардың өзіндік
жұмыстары.
Жеке
жұмыс: Амирханға суретті кезең – кезеңімен
салуды үйрету.
3.Қорытынды/итоговая
часть:
Балалар
суреттерінен көрме ұйымдастыру.
-Балалар
қараңдаршы қандай әдемі суреттер!
-Балалар біз бүгін
ненің суретін салдық?
-Сендерге танк
салуда қай бөлшегі қиын болды?
Мадақтау.