Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации
версия для слабовидящих
Главная / Начальные классы / Тақырыбы: Тұрлаулы мүшелер 3 сынып

Тақырыбы: Тұрлаулы мүшелер 3 сынып

Күні: 20.11.2015ж Тексердім -----------------------

Сыныбы : 3 б Пәні: қазақ тілі

43. Тақырыбы: Тұрлаулы мүшелер

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға тұрлаулы мүшелер туралы топтастырылған ұғым қалыптастыруға мүмкіндік туғызу; оқушылардың өз бетімен жұмыс жасау арқылы теориялық ойлауын, сөйлеу тілін дамыту;

ұйымшылдыққа, достыққа, адамгершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілдері: көрнекілік, сұрақ-жауап, талдау, жинақтау.

Сабақтың көрнекіліктері: тірек сызба ,мазмұнды суреттер.

Сабақтың технологиясы: Д.С. Выготский В Давыдов «Дамыта оқыту»

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: сабаққа даярлық.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:

58-жаттығу сөйлемдерді топтастыру.

ІІІ. Мақсат қою кезеңі:

Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІҮ. Жан-жақты білімдерін тексеру.

Сөйлемде кездесетін қандай мүшелерді білесіңдер?

Тұрлаулы мүшелерге нелер жатады?



Тірек сызбамен жұмыс.

Ү. Жаңа материалмен жұмыс:

а) оқулықпен жұмыс

ә) дәптермен жұмыс Күн ретін жазу.Көркем жазу

60-жаттығу берілген екі сөйлемді салыстыру.Ұқсастық пен айырмашылығын Негеш пен Білгішбектің диалогі арқылы табу, талдау.

61-жаттығуда берілген сөйлемдерді оқу, бастауыш пен баяндауышты табу, оларға сұрақтар қою.

62-жаттығу.Мәтінде кездесетін тыныс белгілермен толықтыру. Тұрлаулы мүшелердің астын сызу.

63-жаттығудағы мақалды түсініп оқу, мағынасын ашу, жаттау, көшіру, тұрлаулы мүшелердің астын сызу.

64-жаттығудағы сөйлемдерді мағынасына қарай ретімен айту, кездесетін тұрлаулы мүшелерді табу.

ҮІ. Бекіту: Шығармашылық диктант. Көп нүктенің орнына тиісті тұрлаулы мүшені қою арқылы сөйлемдерді көшіріп жазу.

1. Оқушылар ... . 2. .... жазылды. 3. Қыс ... . 4. Есеп ...

Керекті сөздер: келді, хат, түсті, орындалды.

ҮІІ. Қорытындылау.

Балалар, бүгін біз не үйрендік?

Сөйлемнің қандай мүшесімен таныстық?

Оларды неліктен тұрлаулы мүшелер деп атаймыз?

ҮІІІ. Үйге тапсырма: 65-жаттығу 91- бет.

ІХ. Оқушыларды бағалау





  • Начальные классы
Описание:

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға тұрлаулы мүшелер туралы топтастырылған ұғым қалыптастыруға мүмкіндік туғызу; оқушылардың өз бетімен жұмыс жасау арқылы теориялық ойлауын, сөйлеу тілін дамыту;

ұйымшылдыққа, достыққа, адамгершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілдері: көрнекілік, сұрақ-жауап, талдау, жинақтау.

Сабақтың көрнекіліктері: тірек сызба ,мазмұнды суреттер.

Сабақтың технологиясы: Д.С. Выготский В Давыдов «Дамыта оқыту»

Сабақтың барысы:

Автор Жумагожаева Камшат Кулжабековна
Дата добавления 03.01.2017
Раздел Начальные классы
Подраздел Другое
Просмотров 457
Номер материала MA-069299
Скачать свидетельство о публикации
