Ы.Алтынсарин атындағы жалпы орта мектебі
Тақырыбы:
Математика еліне саяхат
Тәрбиешісі: Кдырсихова
Айман
2019ж жыл
Мақсаты:
Білімділігі: Балаларға қызықты есептер бере отырып, жыл
бойына алған білімдерін тиянақтау
Дамытушылығы: Қызықты есептерді шығара отырып баланың
логикалық қабілеттерін, ой-өрісін іскерлігін дамыту.
Тәрбиелігі: Шығармашылыққа, жылдамдылыққа, ұқыптылыққа
тәрбиелеу.
Сабақ әдісі: Сұрақ-жауап, түсіндіру,ойын, көрсету.
Көрнекілігі: Түрлі-түсті қағаздар, сан қатары мультимедия,
әліппе-дәптер.
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру
кезеңі
ІІ Шаттық
шеңбері: Жоғары қарап ай көрдім
Төменге
қарап жер көрдім
Оңға,солға
бұрылып
Егеменді
ел көрдім
ІІІ – Қай елде тұрамыз ?
-
Елордамыз қай қала ?
-
Президентіміз кім ?
-
Ұлттық ақшамыз қалай
аталады ?
ІV. Ал ендеше математика еліне саяхатқа барамыз
Кемеге отырып онға дейін орысша, қазақша, ағылшынша санайық
Бәрі келді, «Жыл мезгілдері» еліне де келдік
-
Жылда неше жыл мезгіл бар
(4)
-
1 мезгілді қалай аталады
(көктем)
-
Көктем мезгілінің
ерекшеліктерін атайық ?
-
Көктем айларын атау ?
-
Кім көктем туралы тақпақ
айтады ?
-
Жаз ерекшеліктерін атау ?
-
Тақпақ айту ?
-
Қыс мезгілінің айларын
атау ?
-
Ерекшеліктерін атау ?
-
Қыс туралы тақпақтар
айтайық ?
-
Күз мезгілінің айларын
атау «ерекшеліктерін тақпақ айту ?
V. Кәне тоқтамайық
келесі елімізге де жету үшін «Есеп сабағы» әнін әндетейік
Еліміздің аты «Есептер
шығару»
2+2=4 10-8=2
5+1=6 8-2=6
6+3=9 9-4=5
8+2=10 8-7=1
VI. Келесі еліміз «Логикалық
есептер»
А) Ағашта 6 алма пісті. Оның 2 алмасын Мұрат жұлып алды. Неше алма
ағашта қалды?
Б) Екі адамның неше қолы бар (4)
В) Аялдамада 2 автобус тұр. Оның неше дөңгелегі бар (8)
Г) Ағаштың артында қоянның 4 құлағы,түлкінің 3 құйрығы көрініп тұр.
Барлығы неше жануар ағаштың артында (5)
VІІ. Сергіту сәті:
«Он саусақ»
VII. Келесі
«еліміздің атауы» «Буынға бөлу» «Екіге тең бөлу»
Ал-ма,
Шыр-ша Ба-лық
Қар-быз
Ке-се Шар-шы
Балалар шаршы
дегеніміз не, неге жатады ?
Ендеше келесі еліміз
«геометриялық фигуралар » елі деп аталады ?
VІІІ – Қандай
геометриялық фигураларды білеміз ?
-
Үш бұрыштың неше бұрышы
бар ? (3)
-
Төртбұрышта неше қабырғасы
бар ? (4)
-
Дөңгелек қандай сызықтан
тұрады ?
-
Дөңгелекте не жоқ ?
Тапсырма орындау ?
Күн Мысық
Гүл Машина
IX Ребус
шешу: Т-10 К-3
Қ-10-АҚ 4-ЛІК
X Сабақты бекіту: Балалар бізде қай сабақ болды ? Математика
сабағында қайда бардық ?
Қандай елдермен
таныстық
Не үйрендік?
Балаларды мадақтау.