Инфоурок Другое Другие методич. материалыБалалардың логикалық ойлау қабілетін дамыту жолдары.

Балалардың логикалық ойлау қабілетін дамыту жолдары.

Скачать материал

Қазақстан Республикасы білім және ғылым министрлігі

Анвар Исмаилов атындағы кәсіптік колледжі

                                                                                                

                                                                                     

                                                                                      Бекітемін

                                                                                                     Колледж әдіскері:

                                                                                                      Алменбетова П.А.

                                                                                          «      » «     »     2018ж              

 

 

 

 

 

           Ашық сабақ

 

Тақырыбы:  Балалардың логикалық ойлау қабілетін дамыту жолдары.

Пәні:   Математикалық логикалық ойындарды ұйымдастыру әдістемесі.

Тобы:  МДО-172/Б

Күні:   12.04.2018

 Математикалық логикалық ойындарды ұйымдастыру әдістемесі пәні оқытушысы : Ахмедова Р.А

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Аксукент 2018ж

 

 

Сабақ жоспары

Пәні: Математикалық логикалық ойындарды ұйымдастыру  әдістемесі.

Тобы:МДО-172/Б

Күні:12.04.2018

Оқытушы:Ахмедова Р.А

 

Сабақтың тақырыбы: Балалардың логикалық ойлау қабілетін дамыту жолдары.

Сабақтың мақсаты:

Оқыту: студенттерге болашақта мектепке дейінгі кезеңдегі балаға алғашқы блім беру, тәрбиелеу жұмыстары барысында түрлі әдіс-тәсілдерді ойын түрінде үйлестіре қолдануды үйрету арқылы балдырғанды келесі білім сатысына –мектепке дайындауды үйрету.

Дамытушылық: студенттерге оқыту мен тәрбиелеу мазмұнын жаңарту арқылы баланың логикалық ойлау қабилетін, зейінін арттыру жолдарын түсіндіру.

Тәрбиелік: студенттерге болашақта танымдық, білімдік, іскерлік қасиеттері жан-жақты дамыған еркін ойлы, тілі жетік, ерікті-жігерлі, өзіне сенімді балаларды тәрбиелеу керектігін  ұқтыру.

 

Сабақтың түрі:тәжірибелік сабақ.

Сабақ барысында қолданылытын әдіс-тәсілдер: ойын  технологиясы.

Пәнаралық байланыс: тіл дамыту, қарапайым математика.

Сабақты сабдықтау: интерактивті  тақта, кеспе қағаздар, тапсырмалар.

                                

Сабақтың барысы

1. Сабақты ұйымдастыру:Сәлемдесу, студенттерді түгелдеу, сабаққа дайындықтарын тексеру.

2.Өтілген сабақтарды пысықтау.

Студенттер мен сұрақ – жауап.

Студенттерге кеспе қағаздарда тапсырмалар беріледі, кім тез, жылдам орындау.

3. Жаңа сабақты түсіндіру.

Мотивациялық – қозғаушылық кезеңі.

         Ал, болашақ тәрбиешілер , олай болса бүгінгі оқу-іс-әрекетімізді шаттық щеңбері  құрып, бір-біріміздің қолымыздан  ұстап, алақандарымыз арқылы жылылық таныта тұрып,  жақсы тілек білдірейік,  деп бастаймыз (студенттер орындарыдан тұрып жақсы тілектерін айтады).

-         Аспанымыз ашық болсын!

-         Деніміз сау болсын!

-         Күніміз жарқырасын!

-         Әлемде тыныштық болсын!

-         Отбасымыз аман болсын!

-         Балабақшамыз жайнай берсін!

-         Тәрбиелі болайық!

-         Ұқыпты бала болайық!

-         Теққана үздік бағаға оқыйық!

-         Барлықтарына рахмет! Енді орнымызға отырайық.   

Ұйымдастырушылық – ізденістік кезеңі.

Жоспар:

1.Балардың даму деңгейін анықтау.

2.Талдау және жинақтау.

3.Салыстыру.

4.Ұқсастығы мен айырмашылығы.

5.Жүйелеу.

6.Шектеу.

7.Талдап қорыту.

8.Математикалық есептер.

Балалардың даму деңгейлерн анықтау мақсатында төмендегі тапсырманы беремін.

№1тапсырма.Сөмкеге қандай заттарды салуға болады? Меңзермен сызып көрсет.

№2 тапсырма. Мына жануарлардың ұнататын жемістерінің суретін сал.

 

 

2.Талдау және жинақтау.

№ 3 тапсырма.

№ 4 тапсырма.

3.Салыстыру. №5  тапсырма.

 

№6 тапсырма.

4.Ұқсастығы мен айырмашылығы.

№7 тапсырма.

 

 

№8 тапсырма.

 

 

 

5.Жүйелеу.

№9 тапсырма.

№10 тапсырма.

6.Шектеу.

№11 тапсырма.

№12 тапсырма.

7.Талдап қорыту.

№13 тапсырма. 64 бет. 3-тапсырма.

 

№14 тапсырма.

8.Математикалық есептер.1.Екі бала 20 минут шахмат ойнады.Әрқайсысы неше минут шахмат ойнады?2.Қайын ағашында 3 алма,қарағайда екі  алма өсіп тұр.Барлығы қанша алма өсті?3.Қөңыздың 3 жұп аяғы бар.Сонда бір қоңыздың неше аяғы бар?4.Әсел Сәуледен 2 жыл бұрын туылды.Қазыр Әсел 7 жаста.Сәуле неше жаста?5.2 аяғымен тұрған әтештің салмағы 3кг.Егер ол бір аяғымен тұрса ,онің салмағы қандай болады?

111зз2.jpg

  Төменде үш қаз ұшады,

   Үшеуі бұлтты құшады,

   Өзеннен көрдік екеуін,

   Айтқын қаз нешеу екенін?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

таййор3.jpg            Аулада жүр балалар

Самат, Арнат, Сашалар

Келді және оларға

Сәуле, Шолпан ойнауға

Аулада барлығы қанша ұл бала ойнауда?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рефлекциялық – түзетушілік кезеңі.

        Жаңа тақырыпты бекіту үшін балалар мен  сұрақ-жауап жүргіземіз.

-Балалар бүгінгі оқу іс-әрекетіміз сіздерге ұнадыма?

-Несімен ұнады?деген сұрақтар қою арқылы жаңа тақырып бекітіледі.

Оқу іс-әрекетінде жақсы қатысқан балаларға сыйлықтар беріп мадақтаймыз.

 

 

4.Жаңа сабақты бекіту.

 Сіз менің орнымда болғанда осы оқу іс-әрекетін қандай өткен болатын едіңіз?  Студенттердің пікірлері тыңдалады.

5.Үйге тапсырма.

Математикалық логикалиқ есептер құрастырып келу.

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Балалардың логикалық ойлау қабілетін дамыту жолдары."

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Специалист органа опеки

Получите профессию

Экскурсовод (гид)

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
