Күні: 18.01.17ж
Сынып: 1 «Ә»
Сауат ашу
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Алимова Замира
|
Сабақтың тақырыбы
|
Табиғатқа
саяхат. Ә дыбысы мен әрпі.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)
|
1.2.9.1
әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру
1.2.1.2
оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу)
қолдану
1.1.9.2 дыбыстардың мағына ажыратушылық қызметін түсіну
1.3.8.1
жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап,
әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу
|
Жетістік критерийлері
|
Әріпті
таниды, ажыратады және оны дыбыспен сәйкестендіреді.
Оқудың
түрлерін (буындап оқиды, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқиды.
Дыбыстардың мағына ажыратушылық қызметін түсінеді.
Жазу
жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп
элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазады.
|
Пәнаралық байланыс
|
Дүниетану,математика
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Аудиожазба
, таныстырылым.
|
Тілдік құзыреттілік
|
Әтеш-петух-cock
Әже-бабушка-grandmоther
Әліппе-алфавит-alphabet
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы
жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
Ынтымақтастық
атмосферасын қалыптастыру
5
минут
|
Ертеңгілік
шеңбері
Армысың
Алтын күн!
Армысың
көк аспан!
Армысың
жер Ана!
Армысың
жан досым!
Міне
менің қолым,
Жылуыма
жылу қос,-дей отыра бүгінгі сабағымызға сәттілік тілейміз.
Бұрап
қойған сағаттай,
Айқайлайды
таң атпай-бұл не?
Бүгінгі өтетін тақырыбымыз «Ә дыбысы мен
әрпі.»
- Ә дыбысы дауысты ма, дауыссыз ба? Бұны білу
үшін бәріміз Ә деп әндетейік.
- Қандай дыбыс екен?
- Дауысты
- Ә – Ауыз мол ашылып, тіл мен иектің төмен
түсуінен пайда болатын жіңішке дауысты дыбыстың таңбасы. Көбінесе сөздің
бірінші буынында қолданылады
-Балалар, ә әрпі бар қандай сөздер білеміз?
|
Шаттық
шеңбері
Электронды
оқулық
|
Сабақтың
ортасы
10 минут
Дескриптор
Дескриптор
|
№1
Оқылым.
Шана
Әкем туған күніме шана сыйлады. Мен қатты қуандым.
Әкеме рақмет айттым. Шана әдемі. Қыста ша-на-мен сыр-ға-най- мын.
1. Дыбыстарды
ажыратады.
2. Сөздерді
буындап оқиды, дыбыстық талдау жасай алады.
3. Мәтін
мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді.
№2
Жаңылтпашты оқы және жаңылмай жатқа айтып көр.
1.
Жаңылтпашты буындап, тұтастай оқи алады
2.
Жаңылтпашты жатқа
айта
алады
|
Таныстырылым,
оқулықпен жұмыс
|
Ширату
жаттығуы
1
минут
|
«Әженің
әлдиі» әні
|
АКТ
|
Аяқталуы
16
минут
Қызықты
тапсырма
10 минут
Дескриптор
Дәптермен жұмыс
Дескриптор
|
№3
Әріптерден сөз құра. Оларға сәйкес суретті таңда.
1.
Өтілген әріптермен сөз құрай алады
2.
Осы сөздерге сәйкес суреттерді таба алады
Жұмыс
дәптеріндегі ә әрпін жазу.
1.Ә
әрпін жаза алады.
2.Бас
әріптермен кіші әріптерді дұрыс байланыстырады.
|
Оқулық,
дәптерлер.
|
Сабақтың
соңы
3 минут
|
Кері
байланыс
Оқушылар
бір-біріне деген тілектерін стикерге жазып, мәуе ағашына жапсырады. Плакат
стикер
|
Стикер,тілек
ағашы
|
Дифференциация
– оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау
– оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
Смайликтер
көмегімен оқушылардың сабақты меңгеруін бағалап отырамын
|
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық
және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
|
Сыныбымдағы
үлгерімі төмен оқушыларға көбірек көңіл бөліп оларға әріптің айтылуын және сөздерді
көбірек оқытамын
Қабілеті
жоғары оқушыларға суреттер беріп,сол суретке қарап әңгіме құрау.
|
|
Дүниетану және математика сабағымен байланыстырамын.
Достарымен жақсы қарым-қатынаста болу,жануарларға
қамқорлық жасау
|
Қaндaй eкі нәрсe тaбысты болды (оқытудa дa, оқуды дa
eскeріңіз)?
1.
.
2
Қaндaй eкі нәрсe сaбaқты жaқсaртa aлдa (оқытудa дa,
оқуды дa eскeріңіз)?
1.
2.Сaбaқ бaрысындa мeн сынып нeмeсe жeкeлeгeн
оқушылaр турaлы мeнің кeлeсі сaбaғымды жeтілдіругe көмeктeсeтін нe білдім?
|
|
|
|
|