Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім – Шаңғы/ кросс/коньки даярлығы
|
|
Күні:15.02.2018
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Бердимурат Нартай
|
Сынып: 7
|
|
|
Сабақ тақырыбы
|
Күші және төзімділікті жақсартуға
бағытталған қозғалыс әректтері
|
Оқу мақсаттары
|
7.3.1.1 Өзінің денсаулығына
салауатты өмір салтының тигізетін әсерін түсіну және түсіндіре білу
7.1.4.4 Қимыл-қозғалысты орындау кезіндегі өзінің
және өзгелердің біліктілік сапасын жақсарта білу
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар қозғалыс кеңістігінде толық топ
ретінде қауіпсіз жұмыс істеу.
|
Жетістік
критерийлері
|
Дене шынықтыру сабағында шаңғы
жаттығуларын орындайды
|
Тілдік
мақсаттар
|
Оқушылар: дене жаттығулары
денсаулықты нығайтуда төзімділікті дамытуға қандай үлес қосатыны жайлы өз
түсініктерін сипаттай, талқылай және көрсете алады.
Кілт сөздер мен
тіркестер.
Қозғалу
дағдылары сырғанау, таяқпен итерілу, жүгіру.
Диалог
/ жазылымға арналған пайдалы сынып.
· Сендер
бұлшық еттер жиырылған кезде өздеріңді қалай сезінесіңдер?
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Сыйластық, ынтымақтастық
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Биология
пәнімен байланыс тере дене мүшелерін анықтай біледі.
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Видео және суреттерді көру пайдалану
|
Бастапқы білім
|
Оқушылар алдыңғы дене шынықтыру сабақтарында өткен
бөлімдерден және үй ішінде мен балабақшада негізгі қозғалыс
қабілеттілігі мен сенімділігін және фундаменталды қозғалыс
дағыдларын дамытты деп күтіледі.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы
жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Оқушыларды шаңғы құралдарымен жабдықтау.
Сапқа тұрғызу,сәлемдесу,рапорт беру. Сабақтың мақсатын түсіндіру .Оқушыларды
Қауіпсіздік техникасымен таныстыру.
Спорт
алаңында шаңғы ізімен айналып денелерін қыздыру таяқсыз, таяқпен
Жұп
мүшелері бір-біріне түзету кері байланыстарын беріп, жақсы жасауға
ынталадырады.
|
Әрбір
тапсырма үшін үлкен бос кеңістік
|
Сабақтың ортасы
|
Қауіпсіздік ережесі.
Арнайы дайындық жаттығулары
(С,
Т, Ж, Ф)
Оқушылар топтарға бөлініп, дайындық жаттығуларын шаңғыда тұрып орындайды:
1. Еркін
жүру: толық тоқтағанға дейін параллельді қойылған шаңғыларды жылжу.
2. Еркін
жүгіру: шаңғымен жылжу.
3. Еркін
жүру: толық тоқтағанға дейін оң аяқтағы шаңғымен жылжу.
4. Еркін
жүгіру: толық тоқтағанға дейін сол аяқтағы шаңғымен жылжу.
5. Сол
аяқпен итеруді орындау арқылы оң аяқтағы конькимен жылжу.
6. Оң
аяқпен итеруді орындау арқылы сол аяқтағы шаңғымен жылжу.
7. Еркін
жүгіру: екі конькимен кезекпен кезек қозғалу, аяқтарды екі жаққа жіберу және
қосу.
8. Еркін жүгіру: зигзаг тәріздес
қозғалысты орындау арқылы екі конькимен қозғалу.
|
Шаңғы,
корт
Әрбір
тапсырма үшін үлкен бос кеңістік
Секунд өлшегіш/сағат
|
Сабақтың
соңы
|
Демалу тынысын қалпына түсіру
жаттығулары. қатарға тұрғызу орындыққа отырғызу . сабаққа қорытынды жасау .
үйге тапсырма беру Таңғы жалпы дамытаттын жаттығу жасау
Рефлексия:
Сабақта нені үйрендік?
Сұрақтарға жауап береді?
Нені білдім нені түсіндім?
Нені толық түсінбедім
?
Қандай жұмысты
жалғастыру қажет?
Сабақтын басында аталған мақсаттарға қол
жеткіздім бе?
|
|
Саралау –
оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
·
Үлгере
алмайтын, қалып қоятын оқушылар мықты және дарынды балалардың сонынан
қайталап ереді
·
Кеңістікте
қозғалыс сөздік қорларын кеңейту үшін жаттығып жатқан қабілетті оқушыларға
қиынырақ сұрақтар қойылады.
|
· Мұғалімнің
сырттан жүріп байқауы
· Б
алалармен тақырып бойынша әңгімелесу
· Керек
кезінде оқушылар тоқтай ала ма?
· бақылау, тыңдау, сұрақтар.
Сұрақ жауап арқылы топтағы және жеке қарым-қатынас
сапасын анықтау
|
Орындалған
істестік тапсырма
НЗМ
құныдылықтарын қолдайды.
Өзгелердің
пікірін сыйлай отырып, олармен жұмыс жүргізу
Қауіпсіздік
ережелерін мұқият сақтау
Өзгелермен
жұмыс, пікірді құрметтеу.
|
Сабақ
бойынша рефлексия
Сабақ
мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол
жеткізді ме?
Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта
саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың
уақыттық кезеңдері сақталды ма?
|
Бұл
бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз
туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы
баға
Сабақтың жақсы
өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты
жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ
барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары
туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|