Сабақ №
86
Зат есім
|
Мұғалімнің аты-жөні:Б.Т.Сулейменова
Күні: 20.02.
|
СЫНЫП: 2
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны: 0
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
2.2.3.1
– мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру
2.4.2.3
– сөз таптарын(зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату
2.3.6.1
- бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды
байланыстырып көлбеу және таза жазу
2.1.2.1-мәтіннің
тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау
|
Сабақ нәтижесі:
|
Оқушылардың
барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша
тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.
Оқушылардың
көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз
бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен
жұмыс жасайды.
Оқушылардың
кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша
тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер
келтіре алады.
|
Бағалау
критерийі
|
Жеке,
жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының
назарын өзіне аудара алады.
|
Ресурстар
|
Оқулық,
суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі
заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап,
әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Музыка,
қазақ тілі.
|
Сабақтың жоспары
|
Жоспарланғануақыт
|
Сабақ барысы :
|
Бағалау
түрлері
|
Басталуы
5 минут
|
Ұйымдастыру
кезеңі 2 минут
Психологиялық
ахуал қалыптастыру:
Күн
жарығын алақанға саламын
Жүрегіме
басып ұстай қаламын
Нұрын
шашып жарығы мен мейірімін,
Көркін
ашар мына әсем даланың
Топтарға
бөлу. «Қағаз қиындылары»
Сөздер жазылған қағаздарын топ
құрамындағы оқушылар алып сол сөздің қай сөз табына жататынын анықтап «Зат
есім», «Сан есім», «Сын есім» топтарға бөлініп отырады.
Сөз таптары туралы не білесіңдер?Зат
есім туралы? Сан есім туралы?
Сын есім туралы?
|
1-топ: Зат
есім
2-топ:
Сын есім
3-топ:
Сан есім
«Қағаз
қиындылары» қағаздар.
|
Жаңа
білім
10 минут
Оқылым
Айтылым
|
Білу және түсіну
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
10-жаттығу
Мәтін бойынша сұрақтар дайындау.
Кім? Не? Сұрақтарына жауап беретін сөздерді табу.
(үш топ бірыңғай жұмыс істейді)
|
Топпен
жұмыс ламинадталған қағаздарына сұрақтарын жазады және тапсырманы орындайды.
Оқулық,
мәтіндер.
|
|
Видеофильм «Заттың атын білдіретін сөздер»
“Дұрыс-дұрыс емес» ойыны
|
imektep
|
Сергіту
сәті
2 минут
|
Сергіту
сәті "Көңілді күн"
|
видеожазба
|
Жазылым
|
11-жаттығу.Өлеңді қатесіз көшіріп жаз.
Ұл-қызыңа ерген
Немереңбіз, әже.
Немереңнен өрген
Шөбереңбіз, әже.
Сұлтан Қалиұлы
|
Жеке
бағалау
|
Ортасы
10 минут
|
Қолдану
Оқулықтағы
тапсырмаларды орындау.
Дәптермен
жұмыс.
12-жаттығу.Ойлан,тап.
Саған кім болады?
Әкеңнің
әкесі-… .
Әкеңнің
анасы-… .
Анаңның
әкесі-… .
Анаңның
анасы-… .
Өзіңнен
кіші қыз болса-… .
Өзіңнен
кіші ұл болса-… .
|
Оқулық
дәптер
|
|
13-жаттығу.Жаңылмай айт.
Мына балалар,
Неменелеріңіз еді:
Шөберелеріңіз бе?
Шөпшектеріңіз бе?
Неменелеріңіз бе?
Неменелеріңіз еді?
Мүбәрәк Жаманбалинов
|
|
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
10 минут
|
Түсіну
-жаттығу
Оңнан солға да,солдан оңға да бірдей оқылатын
сөздер
Қалақ Қырық
Қызық Қабақ
Қазақ
Кесек
керек
|
«Ойлан –
жұптас – бөліс» әдісі
Қалақ Қырық
Қызық Қабақ
Қазақ
Кесек
керек
|
|
Тест
1. Заттың атын білдіретін
сөздерді тап:
А) күн
ә) ойна
б) ыстық
2. Кім? деген сұраққа жауап беретін сөзді көрсет.
А) өлең
ә) күй
б) әнші
3. Не? Сұрағына жауап беретін сөзді көрсет.
А) ақын
ә) жер
б) адам
4. Жан - жануарға қойылатын сұрақты көрсет.
А) кім?
ә) не?
Б) кімдер?
5. Адамға қойылатын сұрақты көрсет.
А) не?
ә) кім?
б) нелер?
|
|
Бағалау
5 минут
Кері
байланыс
3 минут
|
Бағалау парақшасы Дұрыс жауапқа 5 балл.
«Рефлексиялық шеңбер»
|
Бағалау
парақшасы
Рефлексиялық шеңбер
|
Үйге
тапсырма: дәптермен жұмыс.
|
Саралау
– Сіз қосымша
көмек
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Сіз
қабілеті
жоғары
оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау
- Оқушылардың
үйренгенін
тексеруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік
жəне еңбекті
қорғау
ережелері
АКТ-мен
байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
Рефлексия
Сабақ
/ оқу
мақсаттары
шынайы
ма?
Бүгін
оқушылар
не
білді?
Сыныптағы
ахуал
қандай
болды?
Мен
жоспарлаған
саралау
шаралары
тиімді
болды ма?
Мен
берілген
уақыт
ішінде
үлгердім
бе? Мен
өз
жоспарыма
қандай
түзетулер
енгіздім
жəне
неліктен?
|
Төмендегі
бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
Сол
ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес
келетін
сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай
екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай
екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ
барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге
көмектесетін не білдім?
|
|
|
|
|
|
|
|
|