- 11.01.2021
- 1466
- 39
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сабақтың тақырыбы: 9 санының құрамыСабақтың мақсаты:а) Білімділігі: Оқушыларды 9 санымен,құрамымен таныстыру. 9 саны мен цифры туралы ұғымды қайталау.ә) Дамытушылығы:Оқушылардың танымдылық және ойлау қабілеттерін дамыту.б) Тәрбиелілігі:Таза жазу,тез санау,ұқыптылық дағдысына тәрбиелеу.Сабақтың әдісі: санау,есептеу,салыстыру,жазу,сұрақ-жауап,түсіндіру,ой-қозғау.Сабақтың түрі: саяхат сабақ.Сабақтың типі: жаңа сабақ.Сабақтың көрнекілігі: кеспе сандар,геометриялық фигуралар,гүлдер мен көбелектер макеті,магнитті тақта.Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру бөлімі.1. Оқушылардың оқу-құралдарын,сабаққа дайындығын тексеру.2. Сынып тазалығын тексеру.ІІ. Психологиялық дайындық.Қабат-қабат қапталған,Асыл сөзбен апталған,Парағы бар сөйлейтінОл қазына өлмейтін.Бұл не балалар? (Кітап)Кітаптарын дайын ба? Дайын.Ұшымен қазықТоркөзді азықҮстіне кеттімАсыл сөз жазыпБұл не балалар? (Дәптер)Дәптерлерін дайын ба? Дайын.Денесі бар шыбықтанТемір тұмсық құдықтанСусын ішіп алады,Ойы із боп қалады.Бұл не балалар? (Қалам)Қаламдарын дайын ба? Дайын.Жақсы балалар.ІІІ. Дидактикалық тапсырма.Өткен сабақ бойынша оқушы білімін тексеру.«Кімге қай фигура ұнайды?»1.Сандарды тура сана. (1-9)2.Сандарды кері сана. (9-1)3.Сандардың көршілерін ата.ІV. Сергіту жаттығуы«Санамақ» айтуV. Жаңа сабақ.Балалар,1 жылда неше мезгіл бар?Қазір жылдың қай мезгілі?Күздің қай айы?Аптаның қай күні?Қазір қандай сабақ?Өткен сабақта қандай тақырып өттік?9 саны мен цифрыАл бүгінгі сабағымызда «9 санының құрамымен» танысамыз. 9 санына байланысты амалдар орындаймыз.Бүгін «геометрия» еліне саяхатқа шығамыз. Геометрия елінің тұрғындары бізге геометриялық фигуралар арқылы көп тапсырмалар әкеліпті.Ерте,ерте,ертеде «Геометрия» деген елде кішкене нүктелер өмір сүріпті. Сол нүктелер ауылына соғайық. Нүктелер бізге мынадай тапсырмалар әкелген.1-тапсырма: «Нүктелер» сыйы Үшб.- Балалар,мына шарлардан 9 санын шығарып алайық.8+1; 7+2; 6+3; 5+4; 1+8; 2+7; 3+6; 4+5;-Енді оқулығымыздағы 1-тапсырмаға қарайық. Мұнда жіпке тізілген моншақтар берілген. Мәні 9 болатын теңдіктер құрастырайық.2-тапсырма. «Түзулер» сыйыДәптермен жұмыс.1 есеп. Қарындаштарды 2 қорапқа әртүрлі тәсілмен салып,теңдіктер жазу.3-тапсырма. «Ұшбұрыштар сыйы»2 есеп. Салыстыр.Өз бетімен жұмыс.Дәптерге орындау.4-тапсырма. «Кесінділер» сыйы.Математикалық жұмбақ.Үшеуі аз деп балапан,Қосты тағы 3 балапан.Табындаршы,ойланып,Қанша болды баларан?5-тапсырма. «Дөңгелектер» сыйы оқулықпен жұмыс.Сандар құрамын анықтау.6-тапсырма. «Төртбұрыштар» сыйы.Дәптермен жұмыс. Сандар қатарын толтыру.7-тапсырма. «Сәулелер» сыйы.Сурет бойынша өрнек құрастыру5-2=3 3+2=5- Қосылғыштардың орны ауысқанымен қосындының мәні өзгермейді.Азайғыш ҚосылғышАзайтқыш ҚосылғышАйырманың мәні Қосындының мәніДәптерде орындау 4 есеп8-тапсырма «Шаршы» сыйыОқулықпен жұмыс.Шаршының сәйкес бөліктерін табу.1-А; 4-Б; 2-Ә; 3-В.9-тарсырма: «Бесбұрыштар» сыйыСандардың қосындысы 9 болатындай етіп, 3 моншақтан әртүрлі жіптерге тіз.VII. сабақты бекіту,тиянақтау. Ой жинақтау.Дифференциалды әдіс.-«Гүл мен көбелек» ойыны-Қазір қай мезгіл?-Күз.-Осы қоңырқай,егін пісіп,дала алтын түске енетін табиғатқа қарама-қарсы жайма шуақ мезгіл қай мезгіл?-Көктем мезгілі-Ендеше,өзімізді бір сәт көктемде көкорай шалғын бәйшешек арасында жүрміз деп ойластық.Гүл теріп,көбелек ұстайықҚыз балалар гүл терсінҰл балалар көбелек ұстасынұ(Артына жазылған тапсырмалармен сабақты қорыту )Бағалау.
6 662 946 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Мокроусов Дмитрий Евгеньевич. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
72/144/180 ч.
Курс повышения квалификации
36/72 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Мини-курс
5 ч.
Мини-курс
3 ч.