- Балалар сыныптын қабырғаларын санайықшы. Қанша болды? Қолдарындағы бет орамалдың бұрышы қанша?
Дәптермен жұмыс.
Балалар қолдарына қарындаштарынды алып ауада 4 санын жазамыз.
Енді балалар дәптердегі 4 санын жазмыз.
Сергіту сәті:
Бала, бала балапан,
Кәне қайсы алақан.
Саусақтарын әйбат,
Былай, былай билет.
Топ, топ, басайық,
Жалаудан күн жасайық,
Жаса, жаса жарқын күн,
Жаса, жаса алтын күн.
4 санына байланысты есептеп шығарыңдар.
Балаларға санамақ таратып бетемін. Балалар қолдарындағы санамақты санандаршы. Қанша?
Төрт деген сөз неше дыбыстан тұрады?
Қанша буын бар?
Ендеше, қолдарындағы санамақтан 4 санын кім құрастырып береді?
Қорытынды:
- Орамалдың неше бұрышы бар?
Сынып бөлмеде неше бұрыш бар?
Белсанді қатысқан балаларды мақтап мадақтау, жұлдызшалар тарату.
Балалар шеңберге тұрып бір-бірлерімен өлеңді қаталап айту арқылы амандасады.
0,1,2,3,
3,2,1,0
Бір жылда 4 жыл мезгілі бар.
Иә, таныс.
Балалар суретке қарап 4 деп айтады.
Әр жануарда 4 аяқтан болады.
Балалар дәптерде, партада, оқулықта 4 бұрыш болады.
4 бұрыш болады.
Ауада 4 санын жазады.
Дәптерге 4 санын жазады.
Қимыл-әрекеттерді көрсету арқылы балалар тәрбиешімен бірге сергіту жаттығуларын орындайды.
4 дыбыстан, бір буыннан тұрады.
Қойылған сұрақтарға толығымен жауап береді, алған жұлдызшаларына риза болып тәрбиеші мадақтауына қуанады.
Сабақтың өзіндік талдау.
Сабақ математика пәнінен мектепалды даярлық сыныбында өтті.
Тізім бойынша 9 оқушы, сабақта қатысқаны 9 оқушы.
Сабақтың тақырыбы: «4 санымен таныстыру»
Сабақтың мақсатына жету үшін, оқушылардың алдарына осындай міндеттер қойылды:
Мақсаты: 4 санының пайда болуын, санның құрамымен таныстыру. Логикалық есептерді шығаруға үйрету.
Білімділік: Балаларға 4 санының жазылу жолдарын, құрамымен таныстыру. 0-ден 4 санына дейігі сандарды ауызша тура және кері санауға үйрету.
Дамытушылық: Суреттер бойынша есептер құрастыра отырып, балалардың логикалық ойлау қабілетін, тіл байлығын, сөздік қорын молайту.
Тәрбиелік: Дидактикалық материалдарды пайдалана отырып, балаларды ұйымшылдыққа, ауызбірлікке тәрбиелеу.
Әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, түсіндіру.
Көрнекіліктер: суреттер, карточкамен жұмыс.
Сабақ дәстүрлі, ертегі түрінде өтті.
Сабақ IV кезеңнен тұрады.
І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Сабақтың барысы
ІІІ. Сергіту сәті
IV. Қорытынды
Сабаққа түлкі қонаққа келді. Түлкі сабаққа «Кім жылдам» деген ойынын ала келді. 0-ден 3-ке дейін, 3-тен 0-ге дейін тура және кері санату арқылы балалар өткен сабақты қайталады. Сабақты қайталап болған соң жаңа сабақты балаларға түсіндірілді. Сабаққа қатысу барысында оқушылар белсенділік танытты. Сабаққа оқушылардың барлығы белсене қатысты. Сабақ кезеңнен кезеңге сатылы өтті. Сабақты қорытындылау барысында:
- Балалар, бүгін біз сабақта не істедік?
- деген сауалға тиімді, күткен жауабымды алдым. Сабақ өту барысында уақыт тиімді ойлағандай пайдаланылды. Оқушылардың сабаққа қатысқан белсенділіктеріне қарай сабақ мақсатына жетті деген ойдамын.
Қазратерек жалпы орта білім беретін мектеп
Математика пәнінен – сыныпта өткізілген
ашық сабақтың жоспары
Тақырыбы:
4 санымен таныстыру
Мектепалды даярлық сыныбының тәрбиешісі
Омарова Алтын Амангельдыевна
‹ ›
Чтобы скачать материал, введите свой E-mail, укажите, кто Вы, и нажмите кнопку
Нажимая кнопку, Вы соглашаетесь получать от нас E-mail-рассылку
Если скачивание материала не началось, нажмите еще раз "Скачать материал".
Скачивание материала начнется через 60 сек.
А пока Вы ожидаете, предлагаем ознакомиться с курсами видеолекций
для учителей от центра дополнительного образования "Профессионал-Р"
(Лицензия на осуществление образовательной деятельности №3715 от 13.11.2013).
«Подготовка к сдаче экзаменов: Современные тенденции использования развивающих и социально-психологических подходов подготовки учащихся старших классов»