Инфоурок Начальные классы Рабочие программы«Санды өрнектерді салыстыру»2-сынып

«Санды өрнектерді салыстыру»2-сынып

Скачать материал

Математика 2 сынып
Сабақтың тақырыбы: «Санды өрнектерді салыстыру»

Сабақтың мақсаты:

 1. Оқушыларға теңдік, теңсіздіктер туралы түсінік бере отырып, , талдау, ынталарын арттырып, санды өрнектерді салыстыру және мәнін табу барысында есептеу тәсілдерін қолдануға жаттықтыру;

2.Есте сақтау,ойлау қабілеттерін,білім- білік  есеп шығару дағдысын жетілдіру дағдыларын дамыту;

3.Топтасып жұмыстана білуге,ұйымшылдыққа, шеберлікке, белсенділікке тәрбиелеу.

Көрнекілігі: суреттер,слайд,стикерлер,баға ағашы макеті, электронды оқулық,тапсырмалар топтамасы /флипчарт/

Әдіс-тәсілдері: топтық,өздік  тапсырмалар,сұрақ-жауап,сын тұрғысынан ойлау технологиясы элементтері

Түрі:  панорамалық

Пәнаралық байланыс: экономика,музыка
Күтілетін нәтиже:
Оқушылар есепті өз деңгейінде шығарып үйренеді.

Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру кезеңі
 І. Амандасу
Мейірімді жүрекпен, Ақ пейілді жүрекпен.
Сәлемдесіп алайық,
Бір жадырап қалайық

Психологиялық дайындық.

Қайырлы күн,достар!

Бүгінгі күн,міне,

Сәттілікке толсын!

Біздің алар бағамыз

Кілең бестіктер болсын!!!

Бүгінгі сабақ ерекше өтеді. Себебі біздің сыныпқа мұғалімдер қонаққа келіп отыр.
Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Санды өрнектерді салыстыру».
Сабақтың мақсатын айта кету.
Ал, балалар, көңіл - күйлеріңіз қалай?
Сабаққа дайындықтарыңыз ше?
Керемет Ынтаңыз ше?
Ендеше сабақ бастайық?!
ІІ. Топтастыру.
Жарайсыздар, олай болса біз банк атауы бойынша қазір топтасамыз. Себебі математика сабағы банк саласымен өте тығыз байланыста.
1 - топ «Альянс»банкі
2 - топ «Халық» банкі
3 - топ «Нұр» банкі
ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
Ендеше үйге берілген үй тапсырмасына назар аударайық. Үйге қандай есеп берілді?
Әр топтан тізбектеп оқушылар ауызша айтып өту.

ІҮ.Жаңа сабақ

Өрнектерді салыстыру үшін,олардың мәнің есептеп,шыққан санды салыстыру керек. Мысалы:  35+4≤45+5


І. Көркем жазу минуты.
ІІ. Өзіндік жұмыс
. /семантикалық карта/ слайд№1

 

45

20

12

12+8

 

+

 

15-3

 

 

+

90-45

+

 

 


Оқушыларға 1, 2 нұсқада қосу және азайту амалдары беріледі.
Оқушылар шығарып болған соң мұғалім компьютер арқылы жауабын көрсетеді. Әр оқушы жауабын, тексереді.

ІІІ. Оқулықпен жұмыс. Слайд №2
№1 (Ауызша орындалады). Оқушылар берілген қосу және азайту амалдарының компоненттерін атап, мәнін табу.
30+5
89 - 80
50+7
67 - 7
38 - 8
14 - 6
№2 Салыстыру.
Оқушылар жеке - жеке тақтада баған бойынша орындау. 36*63 74*56
14*10+6
15*51
100*99
27*20+8
ІҮ. Топтық жұмыс.
1 - топ. 30+5*30+7
38 - 8*39 - 9
2 - топ. 15 - 6*10+1
18 - 8*18 - 9
3 - топ. (35 - 5)+6*42 - 2
58 - 8*5+(56 - 6)
Ү. Сергіту сәті «Қара жорға»биімен  /бейнеролик арқылы/

Дәптермен жұмыс.
ҮІ. Кестемен жұмыс.   Слайд №3  №4есеп  
Кестені пайдалана отырып, өрнек құрастырып, мәнін тап.

+

30

40

80

90

5

 

 

 

 

4

 

 

 

 

                

 

 

+

6

5

8

7

8

 

 

 

 

6

 

 

 

 

Тақтамен жұмыс.№6

6кг++кг≤13кг   12кг-7кг=5кг   10л+20л≥30л

ҮІІ. Эстафеталық жарыс.   Слайд№4
«Қай топ шапшаң»  «ия,жоқ»стратегиясы

1.бес алтыдан  кем

2. математика дыбыстарды оқытады.

3.Қосылғыштардың орнын ауыстырғанмен қосынды өзгермейді.

4. 12  екітаңбалы сан.
ҮІІІ. Шығармашылық тапсырма.   Слайд№5
Сандар мен сөздерді пайдалана отырып, сөз шығару.
1 - топ «Альянс» банк

Т+10 -------------------------- Қ+10+ақ

К+2+л ------------------------- 7+к
2 - топ «Халық»банк
6+н --------------------------- 3+кір
9+құмалақ ------------------ 1+қазан
3 - топ«Нұр» банк

100+м ------------------------- 8+көз
6+бақан ---------------------- 60+бек

ІХ. Математикалық диктант.  Слайд№6
1. 8 саны мен 7 санының қосындысының мәні.
2. 9 саны мен 5 санының айырмасы нешеге тең?
3. 1 - інші қосылғыш 6, 2 - інші қосылғыш 4. Мәні неше?
4. 10 саны мен 8 санының айырмасы нешеге тең?
5. 7 санымен 3санының айырмасын, 2 санына қос.

Х. Бекіту.  Электронды оқулықпен жұмыс.

 Ітоп:«Үйдің нөмірін тап » ойыны   слайд.№7

Өрнектердің мәндерін табу арқылы нөмірлерін анықтаңдар және ретімен санап шық.

Санды өрнектерді салыстыру

ІІтоп. «Сандарды тап»ойыны.

Санды өрнектерді салыстыру

ІІІтоп. Ойын: «Теңге алу»   

Санды өрнектерді салыстыру
Балалар, бүгінгі сабақ сіздерге ұнады ма?
Бұл сабақтың тақырыбы қалай аталып еді?
Өрнектерді қалай салыстырып шығарамыз??
ХІ. Үйге тапсырма, бағалау.
№5, 7. 63 беттегі.
Жарайсыңдар, олай болса, топ басшысы ортаға шығып, өз тобындағы балаларды бағалаған парағына қарап, бағасын айтып шықсың.
ХІІ. Рефлексия. Слайд №8
Балалар бүгінгі сабаққа деген пікіріңізді баға ағашына стикерлер арқылы білдіріңіздер!

Жасыл -өте жақсы ұғындым.

 Сары - маған қиындау болды.

Қызыл - жақсы түсіндім.

Осымен сабақ аяқталды, сабаққа белсене қатысқандарыңыз үшін көп рахмет. Сау болыңыздар! (музыка ойналады).

 

 

 

 

 

 

 

 

Сатыбалды орта жалпы  беретін мектебі

 

 

Математика

Санды өрнектерді салыстыру

2-сынып

/Бастауыш сыныптың математика пәнінен

«Үздік панорамалық сабақ» сырттай байқауына/

 

 

Темірғалиева Назым Фатиховна

Бастауыш сынып мұғалімі

 

2014/2015оқу жылы

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "«Санды өрнектерді салыстыру»2-сынып"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Инструктор по тяжелой атлетике

Получите профессию

Экскурсовод (гид)

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать
