Главная / Информатика / Сандық, мәтіндік және графиктік ақпараттарды кодтау. Кодтан шығару

Сандық, мәтіндік және графиктік ақпараттарды кодтау. Кодтан шығару

Такого ещё не было!
Скидка 70% на курсы повышения квалификации

Количество мест со скидкой ограничено!
Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок"

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок" 20 мая 2016 г. бессрочно).


Список курсов, на которые распространяется скидка 70%:

Курсы повышения квалификации (144 часа, 1800 рублей):

Курсы повышения квалификации (108 часов, 1500 рублей):

Курсы повышения квалификации (72 часа, 1200 рублей):
Скачать материал

Айы күні жылы

7 сыныптар

Пәні

Информатика

Сабақтың аты

Сандық, мәтіндік графиктік ақпараттарды кодтау. Кодтан шығару


Жалпы мақсаты

Ақпарататты клдтауды үйрену, сандық, мәтіндік және графиктік ақпараттарды кодтап уйрену. Оқыту үшін бағалау мен оқытуды бағалау арқылы білімін анықтау

Сілтеме

Жоспар. есептер, компьютер


Оқыту нәтижесі

  • Тақырыпты түсінеді, талдайды.

  • Қосымша материалдармен жұмыс жасайды.

  • АSСП коды мен жұмыс

Негізгі идея

АКТ арқылы сабақтың тақырыбын ашу. Компьютермен жұмыс


Тапсырма түрлері

  • АSСП коды

  • Алфавитпен кодтау

  • «БОРАН» хабарын кодтау

  • «HAPPY END» хабарын кодтау


Үй тапсырмасын тексеру.

Қызығушылықты ояту

Оқушылар кодтауды түсінеді талдайды


Міндеттері



Оқушылардың тез ойлау қабілетін дамыту, әртүрлі тапсырмалар арқылы ой-өрістерін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру.

Бағалау

Формативті бағалау

Мұғалімнің іс-әрекеті

уақыты

Оқушылардың іс-әрекеті

1-әрекет : Ұйымдастыру. Оқушылардан үй тапсырмасын тексеріп және оқушылар орындаған үй тапсырмасын бағалау

2- әрекет: АКТ-ны пайдалану арқылы жаңа сабақтың мақсатымен таныстыру


3-әрекет: Оқушылардың қызығушылықты ояту әдісіне тапсырмалар беру.

  • Кодтау тәсілімен (алфавиттерді) кестені толтырыңдар.


  • АSСП кодтарымен «БОРАН» хабарын кодтау


  • «HAPPY END» хабарын кодтау






4-әрекет: Оқушылар жауаптарын мұқият тыңдап, мадақтап отыру. Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер модулі, диалогтік оқыту әдісі. Формативті бағалау әдісі.


5-әрекет: Үйге тапсырма

10 мин






3 мин




8 мин







8 мин



10 мин






5 мин







1 мин

Оқушылар үй тапсырмасын орындады. Оқушылар бағаланды. Оқушыларды сан арқылы екі топқа бөлді



Оқушылар жаңа сабақтың мақсатымен танысады.



Оқушылар кодтаудың тәсілдерімен мысалдағы алфавиттерді кодтап жазды. Екі топ бірін-бірі тексерді оқушылар бірін бірі бағалады



«БОРАН» хабарын АSСП кодымен кодтады және екілік кодтаумен кодтады

Оқушылар Морзе әліппесін пайдалана отырып, «HAPPY END» хабарын кодтады оқушыларды смайликтер арқылы бағалады


Оқушылар жұмыстарын таныстырып, жауабына қарай ұпайларын бағалау. Сабақ соңында ұпай сандарын қосып, қорытынды бағаларын қойды.



§3












































C:\Users\Admin\Downloads\Свидетельство Сандық%2C мәтіндік және графиктік ақпараттарды кодтау. Кодтан шығару (1).png

















Сандық, мәтіндік және графиктік ақпараттарды кодтау. Кодтан шығару
Скачать материал
  • Информатика
Описание:

Айы күні жылы

7 сыныптар

Пәні

Информатика

Сабақтың аты

  • Сандық, мәтіндік графиктік ақпараттарды кодтау. Кодтан шығару

Жалпы мақсаты

Ақпарататты клдтауды үйрену, сандық, мәтіндік және графиктік ақпараттарды кодтап уйрену. Оқыту үшін бағалау мен оқытуды бағалау арқылы білімін анықтау

Сілтеме

Жоспар. есептер, компьютер

Оқыту нәтижесі

  • Тақырыпты түсінеді, талдайды.
  • Қосымша материалдармен жұмыс жасайды.
  • АSСП коды мен жұмыс

Негізгі идея

АКТ арқылы сабақтың тақырыбын ашу. Компьютермен жұмыс

Тапсырма түрлері

  • АSСП коды
  • Алфавитпен кодтау
  • «БОРАН» хабарын кодтау
  • «HAPPY END» хабарын кодтау
  • Үй тапсырмасын тексеру.

Қызығушылықты ояту

Оқушылар кодтауды түсінеді талдайды

Міндеттері

Оқушылардың тез ойлау қабілетін дамыту, әртүрлі тапсырмалар арқылы ой-өрістерін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру.

Бағалау

Формативті бағалау

Мұғалімнің іс-әрекеті

уақыты

Оқушылардың іс-әрекеті

1-әрекет : Ұйымдастыру. Оқушылардан үй тапсырмасын тексеріп және оқушылар орындаған үй тапсырмасын бағалау

2- әрекет: АКТ-ны пайдалану арқылы жаңа сабақтың мақсатымен таныстыру

3-әрекет: Оқушылардың қызығушылықты ояту әдісіне тапсырмалар беру.

  • Кодтау тәсілімен (алфавиттерді) кестені толтырыңдар.
  • АSСП кодтарымен «БОРАН» хабарын кодтау
  • «HAPPY END» хабарын кодтау

4-әрекет: Оқушылар жауаптарын мұқият тыңдап, мадақтап отыру. Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер модулі, диалогтік оқыту әдісі. Формативті бағалау әдісі.

5-әрекет: Үйге тапсырма

10 мин

3 мин

8 мин

8 мин

10 мин

5 мин

1 мин

Оқушылар үй тапсырмасын орындады. Оқушылар бағаланды. Оқушыларды сан арқылы екі топқа бөлді

Оқушылар жаңа сабақтың мақсатымен танысады.

Оқушылар кодтаудың тәсілдерімен мысалдағы алфавиттерді кодтап жазды. Екі топ бірін-бірі тексерді оқушылар бірін бірі бағалады

«БОРАН» хабарын АSСП кодымен кодтады және екілік кодтаумен кодтады

Оқушылар Морзе әліппесін пайдалана отырып, «HAPPY END» хабарын кодтады оқушыларды смайликтер арқылы бағалады

Оқушылар жұмыстарын таныстырып, жауабына қарай ұпайларын бағалау. Сабақ соңында ұпай сандарын қосып, қорытынды бағаларын қойды.

§3



Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 25 октября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru

Скачать материал
Автор Ержанова Жанаргуль Мухамедовна
Дата добавления 23.04.2015
Раздел Информатика
Подраздел Конспекты
Просмотров 2859
Номер материала 58194
Скачать свидетельство о публикации
