Инфоурок Другое Рабочие программыСабақтың тақырыбы"Төл сөз, төлеу сөз, автор сөзінен өткенді қайталау"

Сабақтың тақырыбы"Төл сөз, төлеу сөз, автор сөзінен өткенді қайталау"

Скачать материал

Қысқа мерзімді жоспар (LS-1 –цикл)

 

Сынып: 9А

 

Күні: 18.04.14

 

Пән: Қазақ тілі

 

Сабақтың тақырыбы

Төл сөз, төлеу сөз, автор сөзінен өткенді қайталау

 

Сабақтың  мақсаты

 

Төл сөз, төлеу сөз, автор сөзі туралы біледі, тыныс белгілерін меңгереді, тексеру диктанттары арқылы сауаттылығы артады, меңгерген білімдері  арқылы өзін-өзі бағалайды.

 

 

Күтілетін нәтиже

 

Теориялық білімдерін тәжірибеде қолдана алады.Өз ойларын  қорғай білуге үйренеді, ойын арқылы сыни тұрғысынан ойлау дағдылары қалыптасып, сабаққа деген қызығушылықтары артады.Өзін – өзі әділ бағалайды.

 

Ресурс

АКТ, А-3 қағаздары, бағалау парақтары, түрлі түсті асықтар мен бояулар, стикерлер, блутак.

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері

Уақы-

ты

Сабақтағы  іс-әрекет

Оқу мен оқытуда  қолданыла-

тын  әдіс-тәсілдер

Жұмыстың мақсаты

Күтілетін нәтиже

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І.Ұйым-дастыру

5  мин.

1.Сәлемдесіп, психологиялық жағымды жағдай туғызады.

Бір-біріне сәттілік тілейді.

 

 

 

 

 

 

2.Өзін-өзі бағалау парағы таныстырып, таратады.

Оқушылар слайд бойынша өзін-өзі қалай бағалау қажеттігін түсінеді

Сыни бағалау

Өзін–өзі бағалауға үйренеді

Сыни тұрғыдан өзін-өзі бағалайды.

3.»Мен кіммін?» ойынының шартын түсіндіреді

15 сұрақ таратылады, жауабын таба отырып, сол сұраққа сай топқа бөлінеді.( Төл сөз. Төлеу сөз. Автор сөзі топтары)

АКТ, таныстырылым

Жұмыс тобы құрылады

Топ мүшелері таңдап алған сұрағының анықтамасын еске түсіреді, әрі топқа бөлінеді

 

ІІ. Ой қозғау

 

 

 

 

 

 

 

10 мин

1.«Кім көп біледі?»- жеке жұмыс беріледі

Топтан шыққан оқушы өз тобының алдында жасырылған сұрақтардың жауабын табады

Диалогтік тәсіл

Өткен материалды еске түсіріп, қолдана алады

Жаңаны үйренуге құлшыныс пайда болады.

 

2. «Не білдім?»- топтық жұмыс

Топ болып ақылдасып, өз нұсқаларын айтады

СТО

Қызығушы-

лықтары артады

Жұмбақ шешіледі.

3. Релаксациялық жатттығу (Музыка қосып, мәтінді оқиды)

Оқушылар тыңдай отырып, дене қимылдарын жасайды

Жас ерекшеліктерін ескеру

Оқушылар сәл демалады.

Тыңдап үйренеді

 

 

ІІІ.

Қолдану

 

 

 

 

15 мин

Тексеру диктанты

Оқушылар мұқият тыңдап,

диктантты орындайды, өздері тексереді

Бағалау

 

Критерий бойынша өзін-өзі бағалауға дағдыланады.

Қате жоқ –«5»

1- сөйлем қате – «4»

2-3 сөйлем қате-«3»

Төл сөз бен автор сөзінің тыныс белгілерін меңгереді.

 

ІҮ.Жинақ-тау

5 мин

«Адасқан тыныс белгілері» ойыны

Тыныс белгілерінің тірек сызбалары арқылы сөйлемдерді анықтайды.

СТО. Дарынды және талантты оқушыларды оқыту

Өткен тақырып туралы білімдері жинақталады

 

Ү.Бағалау.

5 мин

1.Оқушыларға бағалау парақтарын толтыртады, ұпайларын шығартады.

2.Бағалау критерийін көрсетеді.

1.Бағалау парақтарын толтырып, ұпайларын санайды.

2.Өзін-өзі бағалайды.

3.Бірнеше оқушы дауыстап НЕГЕ? сұрағы арқылы сыни бағалайды.

Бағалау

Сыни көзқараспен, шынайы түрде өзін-өзін бағалайды.

Сыни тұрғыдан өзін-өзі бағалауды меңгереді.

ҮІ Рефлексия

 

 

5 мин

Оқушыларға кері байланыс парағын таратады.

 

Оқушылар кері байланыс жазады.

Бағалау

Кері байланыс жасауға үйренеді

Өзіндік көзқарастары қалыптасады

 

Пән мұғалімі:                С.Қ.Рахимжанова                                         Оқу ісінің меңгерушісі:                 Ә.Көлпенова

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Сабақтың тақырыбы"Төл сөз, төлеу сөз, автор сөзінен өткенді қайталау""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Руководитель научной организации

Получите профессию

Бухгалтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Қысқа мерзімді жоспар (LS-1 –цикл) Сынып: 9А Күні: 18.04.14 Пән: Қазақ тілі Сабақтың тақырыбы Төл сөз, төлеу сөз, автор сөзінен өткенді қайталау Сабақтың мақсаты Төл сөз, төлеу сөз, автор сөзі туралы біледі, тыныс белгілерін меңгереді, тексеру диктанттары арқылы сауаттылығы артады, меңгерген білімдері арқылы өзін-өзі бағалайды. Күтілетін нәтиже Теориялық білімдерін тәжірибеде қолдана алады.Өз ойларын қорғай білуге үйренеді, ойын арқылы сыни тұрғысынан ойлау дағдылары қалыптасып, сабаққа деген қызығушылықтары артады.Өзін – өзі әділ бағалайды. Ресурс АКТ, А-3 қағаздары, бағалау парақтары, түрлі түсті асықтар мен бояулар, стикерлер, блутак. Сабақтың барысы Сабақ кезеңдері Уақы-ты Сабақтағы іс-әрекет Оқу мен оқытуда қолданыла-тын әдіс-тәсілдер Жұмыстың мақсаты Күтілетін нәтиже Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті І.Ұйым-дастыру 5 мин. 1.Сәлемдесіп, психологиялық жағымды жағдай туғызады. Бір-біріне сәттілік тілейді. 2.Өзін-өзі бағалау парағы таныстырып, таратады. Оқушылар слайд бойынша өзін-өзі қалай бағалау қажеттігін түсінеді Сыни бағалау Өзін–өзі бағалауға үйренеді Сыни тұрғыдан өзін-өзі бағалайды. 3.»Мен кіммін?» ойынының шартын түсіндіреді 15 сұрақ таратылады, жауабын таба отырып, сол сұраққа сай топқа бөлінеді.( Төл сөз. Төлеу сөз. Автор сөзі топтары) АКТ, таныстырылым Жұмыс тобы құрылады Топ мүшелері таңдап алған сұрағының анықтамасын еске түсіреді, әрі топқа бөлінеді ІІ. Ой қозғау 10 мин 1.«Кім көп біледі?»- жеке жұмыс беріледі Топтан шыққан оқушы өз тобының алдында жасырылған сұрақтардың жауабын табады Диалогтік тәсіл Өткен материалды еске түсіріп, қолдана алады Жаңаны үйренуге құлшыныс пайда болады. 2. «Не білдім?»- топтық жұмыс Топ болып ақылдасып, өз нұсқаларын айтады СТО Қызығушы-лықтары артады Жұмбақ шешіледі. 3. Релаксациялық жатттығу (Музыка қосып, мәтінді оқиды) Оқушылар тыңдай отырып, дене қимылдарын жасайды Жас ерекшеліктерін ескеру Оқушылар сәл демалады. Тыңдап үйренеді ІІІ. Қолдану 15 мин Тексеру диктанты Оқушылар мұқият тыңдап, диктантты орындайды, өздері тексереді Бағалау Критерий бойынша өзін-өзі бағалауға дағдыланады.Қате жоқ –«5»1- сөйлем қате – «4»2-3 сөйлем қате-«3» Төл сөз бен автор сөзінің тыныс белгілерін меңгереді. ІҮ.Жинақ-тау 5 мин «Адасқан тыныс белгілері» ойыны Тыныс белгілерінің тірек сызбалары арқылы сөйлемдерді анықтайды. СТО. Дарынды және талантты оқушыларды оқыту Өткен тақырып туралы білімдері жинақталады Ү.Бағалау. 5 мин 1.Оқушыларға бағалау парақтарын толтыртады, ұпайларын шығартады.2.Бағалау критерийін көрсетеді. 1.Бағалау парақтарын толтырып, ұпайларын санайды.2.Өзін-өзі бағалайды.3.Бірнеше оқушы дауыстап НЕГЕ? сұрағы арқылы сыни бағалайды. Бағалау Сыни көзқараспен, шынайы түрде өзін-өзін бағалайды. Сыни тұрғыдан өзін-өзі бағалауды меңгереді. ҮІ Рефлексия 5 мин Оқушыларға кері байланыс парағын таратады. Оқушылар кері байланыс жазады. Бағалау Кері байланыс жасауға үйренеді Өзіндік көзқарастары қалыптасады Пән мұғалімі: С.Қ.Рахимжанова Оқу ісінің меңгерушісі: Ә.Көлпенова

Скачать материал
