Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Законы экологии», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса. ПОДАТЬ ЗАЯВКУ НА КОНКУРС.
Главная / Другое / Сабақтың тақырыбы:"Етістіктің шақтарынан өткенді қайталау".

Сабақтың тақырыбы:"Етістіктің шақтарынан өткенді қайталау".

Скачать материал

Қысқа мерзімді жоспар



Сынып: 7А



Күні: 23.01.2015



Пән: Қазақ тілі


Сабақтың тақырыбы

Етістіктің шақтарынан өткенді қайталау.




Сабақтың мақсаты


Етістіктің шақтарынан алған білімдері жинақталады. Өз беттерінше салыстырып, ой қорытады, өзін-өзі, өзара бағалайды. Мәтін арқылы шығармашылық қабілеттері дамиды, сыни тұрғыдан сабаққа деген қызығушылықтары артады. Сүйіспеншілік сезімдерге тәрбиеленеді.



Күтілетін нәтиже


Етістіктің шақтары бойынша теориялық білімдері артады.

Өз ойларын қорғай білуге үйренеді, сыни тұрғысынан ойлау дағдылары қалыптасып, сабаққа деген қызығушылықтары артады.Өзін – өзі бағалайды. Адами қасиеттері артады.

Ресурс

АКТ, А-3 қағаздары, бағалау парақтары, түрлі түсті асықтар мен бояулар, стикерлер, блутак.


Сабақтың барысы










Уа-қы-

Ты

Сабақтағы іс-әрекет

Оқу мен оқытуда қолданыла-

тын әдіс-тәсілдер

Жұмыстың мақсаты

Күтілетін нәтиже

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І.Ұйым-дастыру

3 мин.

1.Сәлемдесіп, психологиялық жағымды жағдай туғызады.

Бір-біріне сәттілік тілейді.









2.Түрлі түсті асықтар арқылы топқа бөледі.

«Ханталапай» ойыны арқылы топқа бөлінеді

Бірлескен оқу

Жұмыс тобы құрылады

Бірлесе жұмыс жасйды

3.Топ мүшелерінің топ ішіндегі қызметі анықталады.

Ақылдасып, өз рөлдерін бөліп алады.

Бірлескен оқу

Оқушыларға жауапкершілік жүктеледі.1-2 тапсырмада рөлдерін ауыстырады.

Топ мүшелері рөлге бөлінеді.






ІІ. Ой қозғау



hello_html_m2f902e09.png


3 мин.

Слайд бойынша тапсырманы түсіндіріп, топтың атын шығартады.




Топ мүшелері(бәрі) асық иіреді де, асықтың қай күйде түсуіне байланысты «Кім жылдам?» атты сандық жұмбақты шешеді

«Активити», Дарынды және талантты балаларды оқыту

Топтық тапсырма беріледі

Бірлесе тапсырма орындауға құлшыныс пайда болады.



Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен эпиграфы айтылады.

ІІІ. Мағынаны тану






































5-7 мин

1. Өзін-өзі бағалау парағы таратылады

Оқушылар танысады

Бағалау

Өзін-өзі бағалайды

Өзін-өзі реттейді

2. Мұғалім топтық тапсырманы беріп, оқушылардың топ болып алған білімдерін жинақтауын бақылайды.

Оқушылар ақылдаса отырып, қағаздағы сызбаға білгендерін жазады, баяндамашы ортаға шығып, постер қорғайды.

АКТ, СТО, «Кластер» тәсілі

Оқушылар теориялық білімдерін бірлесе отырып еске түсіреді, жинақтайды.

Теориялық білімдері тексеріледі,

әр оқушының топтағы қызметі көрінеді.

10 мин.

3. Мұғалім бейнежазба арқылы мәтінді оқып тұрады, керек жерінде тоқтатады.

Топ басшысы топ мүшелеріне өз міндеттерін жүктейді. Топ мүшелері мәтінді мұқият тыңдап, топпен бірге оқиғаның жалғасын сыни ойлап, табады. Хатшы жазады, баяндамашы оқиды.

СТО,«Болжау» стратегиясы

Оқушылар сыни ойланып, шығармашылыққабілеттері артады.

Топ болып мәтіннің жалғасын ойлап, өз шақтары бойынша сөйлем құрастырады.

5 -7 мин

4. Парақтар тапсырылып, тапсырма айтылады. Морфологиялық талдау

Оқушылар жұп болып сөйлем талдайды

Жас ерекшелікте-рін ескеру

Оқушылардың териялық білімдері тексеріледі

Талдауға үйренеді.


ІҮ. Бекіту

5 мин

Семантикалық карта таратады. Оқушыларды бақылайды.

Оқушылар жек-жеке парақтағы тапсырманы орындайды.

Бағалау


Теориялық білімдері ба.аланады.




Өзін-өзі реттейді

Ү. Бағалау.

5 мин

1.Оқушыларға бағалау парақтарын толтыртады, ұпайларын шығартады.

2.Бағалау критерийін көрсетеді.

1.Бағалау парақтарын толтырып, ұпайларын санайды.

2.Өзін-өзі бағалайды.

3.Бірнеше оқушы дауыстап сараптама жасайды.

Бағалау

Сыни көзқараспен, шынайы түрде өзін-өзін бағалайды.

Сыни тұрғыдан өзін-өзі шынайы бағалауды меңгереді.

ҮІ. Үй тапсырмасы

1 мин

Үйге тапсырма береді

«Ең ұлы құндылық – сүйіспеншілік» шығарма


Өз ойларын, көзқарастарын жеткізеді.

Шығарма жазуға төселеді.

ҮІІ. Рефлексия




4 мин

Оқушыларға кері байланыс парағын таратады.


Оқушылар кері байланыс жазады. 2-3 оқушы сараптама жасайды.

Бағалау

Кері байланыс жасауға үйренеді

Өзіндік көзқарастары қалыптасады



Пән мұғалімі: С.Қ.Рахимжанова Оқу ісінің меңгерушісі: Ә.Көлпенова

Сабақтың тақырыбы:"Етістіктің шақтарынан өткенді қайталау".
Скачать материал
  • Другое
Описание:

Қысқа мерзімді жоспар

Сынып: 7А

Күні: 23.01.2015

Пән: Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Етістіктің шақтарынан өткенді қайталау.

Сабақтың мақсаты

Етістіктің шақтарынан алған білімдері жинақталады. Өз беттерінше салыстырып, ой қорытады, өзін-өзі, өзара бағалайды. Мәтін арқылы шығармашылық қабілеттері дамиды, сыни тұрғыдан сабаққа деген қызығушылықтары артады. Сүйіспеншілік сезімдерге тәрбиеленеді.

Күтілетін нәтиже

Етістіктің шақтары бойынша теориялық білімдері артады.

Өз ойларын қорғай білуге үйренеді, сыни тұрғысынан ойлау дағдылары қалыптасып, сабаққа деген қызығушылықтары артады.Өзін – өзі бағалайды. Адами қасиеттері артады.

Ресурс

АКТ, А-3 қағаздары, бағалау парақтары, түрлі түсті асықтар мен бояулар, стикерлер, блутак.

Сабақтың барысы

Уа-қы-

Ты

Сабақтағы іс-әрекет

Оқу мен оқытуда қолданыла-

тын әдіс-тәсілдер

Жұмыстың мақсаты

Күтілетін нәтиже

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І.Ұйым-дастыру

3 мин.

1.Сәлемдесіп, психологиялық жағымды жағдай туғызады.

Бір-біріне сәттілік тілейді.

2.Түрлі түсті асықтар арқылы топқа бөледі.

«Ханталапай» ойыны арқылы топқа бөлінеді

Бірлескен оқу

Жұмыс тобы құрылады

Бірлесе жұмыс жасйды

3.Топ мүшелерінің топ ішіндегі қызметі анықталады.

Ақылдасып, өз рөлдерін бөліп алады.

Бірлескен оқу

Оқушыларға жауапкершілік жүктеледі.1-2 тапсырмада рөлдерін ауыстырады.

Топ мүшелері рөлге бөлінеді.

ІІ. Ой қозғау

3 мин.

Слайд бойынша тапсырманы түсіндіріп, топтың атын шығартады.

Топ мүшелері(бәрі) асық иіреді де, асықтың қай күйде түсуіне байланысты «Кім жылдам?» атты сандық жұмбақты шешеді

«Активити», Дарынды және талантты балаларды оқыту

Топтық тапсырма беріледі

Бірлесе тапсырма орындауға құлшыныс пайда болады.

Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен эпиграфы айтылады.

ІІІ. Мағынаны тану

5-7 мин

1. Өзін-өзі бағалау парағы таратылады

Оқушылар танысады

Бағалау

Өзін-өзі бағалайды

Өзін-өзі реттейді

2. Мұғалім топтық тапсырманы беріп, оқушылардың топ болып алған білімдерін жинақтауын бақылайды.

Оқушылар ақылдаса отырып, қағаздағы сызбаға білгендерін жазады, баяндамашы ортаға шығып, постер қорғайды.

АКТ, СТО, «Кластер» тәсілі

Оқушылар теориялық білімдерін бірлесе отырып еске түсіреді, жинақтайды.

Теориялық білімдері тексеріледі,

әр оқушының топтағы қызметі көрінеді.

10 мин.

3. Мұғалім бейнежазба арқылы мәтінді оқып тұрады, керек жерінде тоқтатады.

Топ басшысы топ мүшелеріне өз міндеттерін жүктейді. Топ мүшелері мәтінді мұқият тыңдап, топпен бірге оқиғаның жалғасын сыни ойлап, табады. Хатшы жазады, баяндамашы оқиды.

СТО,«Болжау» стратегиясы

Оқушылар сыни ойланып, шығармашылыққабілеттері артады.

Топ болып мәтіннің жалғасын ойлап, өз шақтары бойынша сөйлем құрастырады.

5 -7 мин

4. Парақтар тапсырылып, тапсырма айтылады. Морфологиялық талдау

Оқушылар жұп болып сөйлем талдайды

Жас ерекшелікте-рін ескеру

Оқушылардың териялық білімдері тексеріледі

Талдауға үйренеді.

ІҮ. Бекіту

5 мин

Семантикалық карта таратады. Оқушыларды бақылайды.

Оқушылар жек-жеке парақтағы тапсырманы орындайды.

Бағалау

Теориялық білімдері ба.аланады.

Өзін-өзі реттейді

Ү. Бағалау.

5 мин

1.Оқушыларға бағалау парақтарын толтыртады, ұпайларын шығартады.

2.Бағалау критерийін көрсетеді.

1.Бағалау парақтарын толтырып, ұпайларын санайды.

2.Өзін-өзі бағалайды.

3.Бірнеше оқушы дауыстап сараптама жасайды.

Бағалау

Сыни көзқараспен, шынайы түрде өзін-өзін бағалайды.

Сыни тұрғыдан өзін-өзі шынайы бағалауды меңгереді.

ҮІ. Үй тапсырмасы

1 мин

Үйге тапсырма береді

«Ең ұлы құндылық – сүйіспеншілік» шығарма

Өз ойларын, көзқарастарын жеткізеді.

Шығарма жазуға төселеді.

ҮІІ. Рефлексия

4 мин

Оқушыларға кері байланыс парағын таратады.

Оқушылар кері байланыс жазады. 2-3 оқушы сараптама жасайды.

Бағалау

Кері байланыс жасауға үйренеді

Өзіндік көзқарастары қалыптасады

Пән мұғалімі: С.Қ.Рахимжанова Оқу ісінің меңгерушісі: Ә.Көлпенова



Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 25 октября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru

Скачать материал
Автор Рахимжанова Салтанат Кинаяткызы
Дата добавления 14.05.2015
Раздел Другое
Подраздел Планирования
Просмотров 1029
Номер материала 59322
Скачать свидетельство о публикации
