Инфоурок Начальные классы Другие методич. материалыСабақтың тақырыбы:Барыс септігі 4-сынып Кембриж тәсілі бойынша сабақ жоспары

Сабақтың тақырыбы:Барыс септігі 4-сынып Кембриж тәсілі бойынша сабақ жоспары

Скачать материал

Пән: Қазақ тілі              мұғалім: Т .Ержан                сынып: 4 «А»

 

Сабақтың тақырыбы

 

Барыс септік

Сілтеме

 

Мақсаттары

Барыс септігі жайлы мағлұмат алады,етістіктен болған мүшемен тікелей байланысатынын ұғады

Сөйлем  ішінен септіктерді  сұрақ  қою  арқылы  таба   білу  дағдыларын  артады.

3. . Ілік,барыс септіктегі сөздерді сөз құрамына талдап,жалғауларын ажырата білу дағдыларын қалыптасады

Оқытудың нәтижесі

Оқушылардың  ауызша   және жазбаша  сөздік  қорлары

Уақыт

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

 іс-әрекеті

Дерек көзі

Сілтеме

Ұйымдастыру кезеңі

0-3 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   3-5 минут

Бәріміз орнымыздан тұрып, бір – бірімізбен  амандасу  рәсімін көрсету..

 

 

 

 

Топтарды жыл мезгілдерінің суреттері арқылы топтарға бөлу. Топ басшысын сайлау, таратып, әр топтың

мүшелерін жинау

 

 

 

-Оқушылар орындарынан тұрып, бір-біріне амандасу рәсімін көрсетеді.

 

 

 

 

 

 

Топтар  жыл мезгілдерінің суреттерімен өздері топ құрастырады...

Интербелсенді  тақта,

тақта,оқулы

дидакти-

калық  материалда, жыл мезгілдерінің суреттері. спикер,

кесте,.

 

 

Үй тапсырмасын тексеру кезеңі

   5 – 10 минут

Үйге берілген тапсырманы ауызша тексеру.

Әр топтан бір – бір оқушы дәптерден орындаған тапсырмасын оқып шығады.

 

 

Білу.

Ой қозғау,жаңа тақырыпқа шығу

10-15 минут

Тапсырма:

Әр топтың алдына мәтін тастау

 

 

 

 

 

 

Тақырыптың аталуын сұрау,әр топ тақырыпқа орай мақсат белгілеу.

Берілген мәтінді бірігіп оқиды, талдайды, мәтіннің түрін анықтайды..сұрақтар қояды. Қандай септік екенін анықтайды

 

-Тақырыпты атайды және әр топ бір мақсатты белгілейді.

 

Топтарға үлестірме қағаздар таратылады

 

 

 

 

 

.

 

Түсіну

15 -25 минут

 

 

 

 

 

 

Интербелсенді тақтадан ЭО ты қолдану арқылы сөйлем мүшелері жайында түсінік беріледі

 

 

 

Мұғалімнің жетекші сұрағы арқылы, оқушылар

Білімдерін пысықтайды.

.

 

Өлеңді мәнерлеп оқы. Барыс септігіндегі тұрған сөздерді сұрақтар қою арқылы табу. Постерға түсіру.

 

 

 

интербелсен

ді  тақта

 

 

 

 

 

 

 

Қолдану

25–32 минут

 

Оқулықпен жұмыс.

3 жаттығу. Сұрақтарға жауап жаз. Барыс септігіндегі сөздерді тап.

 

Екі оқушы сұрақ-жауап арқылы талдайды.

.

Оқулық

Дәптер

 

 

Алдарына кесте тастаймын.Әр қатарға бір сөзден қосып пирамида құрастыру

Әр топқа жеке екі сөзден тұратын сөйлем беріледі. Бір сөзден қосып сөйлем құрастырылады.

 

 

Талдау.

32-37 минут

«Ыстық орындық»

Интербелсенді тақтаның көмегімен сұрақтарға жауап береді

Бір оқушы шығады топ ішінен бір оқушы сұрақ қояды. Оқушы жауап береді. Дұрыстығы тексеріледі.

АКТ

 

37-42 минут

Анализ

 

Оқушылар өз түсініктерін жазады.

Түрлі-түсті стикерлер таратылады.

 

42-45 минут

Үйге тапсырма

5-жаттығу 93 бет.

Бағалау

Күнделікке үй жұмысын жазады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Омар Есіл өзенінің жағалауынан сауысқанның балапанын тауып алды. Ол балапанды үйге алып келді. Балапанға нанның үгіндісін берді. Омар балапанды тауыққораға орналастырды. Балапан ауладағы итпен де достасты. Ол әуелі тауықша қыт-қыттап, ал кейін итше үретін болды. Ит балапанға үйді күзетуді үйретті. Бір күні басқа сауысқан балапанды шықылықтап шақырды. Ит сауысқанға үріп,оны үркітіп жіберді.

Тапсырма: Мәтінге ат қой. Мәтіннен атау септіктерді анықта.

 

 

               Омар Есіл өзенінің жағалауынан сауысқанның балапанын тауып алды. Ол балапанды үйге алып келді. Балапанға нанның үгіндісін берді. Омар балапанды тауыққораға орналастырды. Балапан ауладағы итпен де достасты. Ол әуелі тауықша қыт-қыттап, ал кейін итше үретін болды. Ит балапанға үйді күзетуді үйретті. Бір күні басқа сауысқан балапанды шықылықтап шақырды. Ит сауысқанға үріп,оны үркітіп жіберді.

Тапсырма: Мәтінге ат қой. Мәтіннен атау септіктерді анықта.

 

 

   Омар Есіл өзенінің жағалауынан сауысқанның балапанын тауып алды. Ол балапанды үйге алып келді. Балапанға нанның үгіндісін берді. Омар балапанды тауыққораға орналастырды. Балапан ауладағы итпен де достасты. Ол әуелі тауықша қыт-қыттап, ал кейін итше үретін болды. Ит балапанға үйді күзетуді үйретті. Бір күні басқа сауысқан балапанды шықылықтап шақырды. Ит сауысқанға үріп,оны үркітіп жіберді.

Тапсырма: Мәтінге ат қой. Мәтіннен атау септіктерді анықта.

 

 

   Омар Есіл өзенінің жағалауынан сауысқанның балапанын тауып алды. Ол балапанды үйге алып келді. Балапанға нанның үгіндісін берді. Омар балапанды тауыққораға орналастырды. Балапан ауладағы итпен де достасты. Ол әуелі тауықша қыт-қыттап, ал кейін итше үретін болды. Ит балапанға үйді күзетуді үйретті. Бір күні басқа сауысқан балапанды шықылықтап шақырды. Ит сауысқанға үріп,оны үркітіп жіберді.

Тапсырма: Мәтінге ат қой. Мәтіннен атау септіктерді анықта.

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Сабақтың тақырыбы:Барыс септігі 4-сынып Кембриж тәсілі бойынша сабақ жоспары"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Режиссер-постановщик

Получите профессию

HR-менеджер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать
