- Учебник: «Математика (в 3-х частях)», Демидова Т.Е., Козлова С.А., Тонких А.П.
- Тема: 3.68. Величины. Масса. Килограмм
- 02.01.2021
- 663
- 8
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сынып: 5 ӘСабақ: 132Пән: математикаКүні: 18.02.15Тақырып: Ондық бөлшектерді қосуға есептер шығаруСабақтың мақсатыБілімділік: оқушыларға ондық бөлшектерді қосу ережелері бойынша есептер шығарту; алған білімдерін тиянақтау, тексеру; өткен материалды толық пысықтау.Дамытушылық: оқушыларды ұқыпты тыңдауға, теориялық білімдерін практикада қолданып есептер шығару шеберліктерін арттыруға, тез шешім қабылдай білу мақсатында өз білімін нақты көрсете алуға дағдыландыру.Тәрбиелік: оқушының пәнге қызығушылығын арттыру, математикалық мәдениетке тәрбиелеу, жүйелі түрде жұмыс істеуге, өз ойын дәл, тиянақты айта білуге үйрету.Көрнекіліктер: слайдтар, бағалау фишкалары, тестік тапсырмаларСабақтың түрі: дамытушылықСабақтың типі: аралас сабақСабақ барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі 1) оқушылармен амандасу; 2) оқушыларды түгендеп, журнал толтыру. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру №367, №368, №371, №372, №373, №374Есептердің дұрыстығы интерактивті тақтадан тексеріледі.Әрбір дұрыс жауапқа оқушыларға бір жұлдызшадан беріліп отырады. ІІІ. Оқушыларға тақырыпқа байланысты сұрақтар қойыладыСұрақтар оқушылар таңдаған ұяшығына байланысты интерактивті тақтадан көрсетіледі1)Бөлімі 10, 100, 1000 және т.с.с. жай бөлшектерді бөлімсіз қалай жазуға болады?2)Ондық бөлшектің жазылуында үтір қайда қойылады?3)Ондық бөлшектің жазылуындағы қай цифрлар ондық таңбалар деп аталады?4)Ондық бөлшектер қалай қосылады?5)Ондық таңбаларының саны әр түрлі ондық бөлшектерді қалай қосылады?6)Ондық бөлшектерді қосуда қосудың қандай қасиеттері орындалады?Әрбір дұрыс жауапқа оқушыларға бір жұлдызшадан беріліп отырады.IV. Оқушыларға тест тапсырмалары таратыладыОндық бөлшекті қосыңдар 1)0,17+0,83 а) 0, 100; ә) 1; б) 0,9; в) 1,1. 2)2,54+3,46а) 6; ә) 5; б) 5,9; в) 6,1. 3)17,29+3,61а) 20; ә) 21; б) 20,9; в) 20,8. 4)6,77+4,24 а) 11,01; ә) 11; б) 11,10; в) 10. 5)5,5+7,7а) 12,2; ә) 13; б) 12,12; в) 13,2 6)86,991+3,009а) 89; ә) 89,1; б) 90; в) 90,01 Тестті орындап болған соң оқушылар бір-бірімен жұмыстарын алмастырып, интерактивті тақтада көрсетілген дұрыс жауаптарға қарап тексереді. Нешеуі дұрыс екендігі айтылады. 5-6 сұраққа дұрыс жауап берген оқушыларға екі жұлдызша, 3-4 сұраққа дұрыс жауап берген оқушыларға бір жұлдызшадан беріледі. V. Ауызша есептеңдерИнтерактивті тақтада есептер көрсетіледі. 1)0,2+2,3; 2)5,4+2,3; 3)9,3+1,7; 4)17,5+0,5; 5)11,4+2,6; 6)0,3+0,7; 7)5,5+4,5. Әрбір дұрыс жауапқа оқушыларға бір жұлдызшадан беріліп отырады.VI. Сергіту сәтіVII. Кітаппен жұмыс1)№969(1,3,4,5,7,8,9), №970(1,3,5,7,8,9) Оқушылардың есепті дұрыс шығаруына байланысты бір немесе екі жұлдызшадан беріліп отырады.2)І қатарға - №972; ІІ қатарға - №974; ІІІ қатарға - №975 мәселе есептері беріледі. 1 минуттан кейін әр қатардан бір оқушы тақтаға шығып есептерін түсіндіреді. Тақтада есеп шығарған оқушыға дұрыс шығарып, түсіндіруіне байланысты бір немесе екі жұлдызшадан беріледі, орнында дұрыс шығарған оқушыға бір жұлдызшадан беріледі. VIII. Бекіту кезеңі Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды1)Ондық бөлшектер қалай қосылады?2)Санның ондық бөлшекпен жазылуында үтір қайда қойылады?3)Ондық бөлшектер мен жай бөлшектер бір есепте кездессе, оны қалай есептейміз? IX. Үй тапсырмасы: №969(2,4,6,8), №970(2,4,6), №971, №973 X. Оқушыларды бағалау7-8 жұлдызша жинаған оқушыларға - «5»; 5-6 жұлдызша жинаған оқушыларға - «4»; 3-4 жұлдызша жинаған оқушыларға - «3».
6 654 574 материала в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Рамазанова Алиса Рифатовна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300 ч. — 1200 ч.
Мини-курс
6 ч.
Мини-курс
3 ч.