Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Законы экологии», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса. ПОДАТЬ ЗАЯВКУ НА КОНКУРС.
Главная / Математика / Сабақтың тақырыбы: "ИРАЦИОНАЛ ТЕҢДЕУ" (8 сынып)

Сабақтың тақырыбы: "ИРАЦИОНАЛ ТЕҢДЕУ" (8 сынып)

Скачать материал

Математика пәнінің мұғалімі: Джетписбаева А.К

Сынып: 8 Ә

Сабақтың тақырыбы: Иррационал теңдеу

Сабақтың түрі: бекіту сабағы

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Иррационал теңдеулерді әртүрлі әдістерді қолдану арқылы шеше білу.
Дамытушылық: Мәтін мазмұнын пайдалана отырып, тақырыпты игеру барысында оқушылардың ойлау, пайымдау, қорытындылау сияқты қасиеттерін дамыту.

Тәрбиелік: Салауатты өмір салтын ұстануға, ұжымдық жұмыс барысында ізденуге, тапқырлыққа, бірлікке, патриоттыққа тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі: презентация


Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі

  2. Иррационал тақырыбы бойынша сұрақтар:

  1. Қандай теңдеулерді иррационал теңдеулер дейміз?

  2. Иррационал теңдеулерді шешкенде қандай әдістер қолданылады?

  3. Иррационал теңдеулерді шешудің алгоритмін айтып беріңдер.

  4. Иррационал теңдеулердің қанша түбірі болуы мүмкін?

  5. Иррационал теңдеудің табылған шешімдерінің арасында бөгде түбірлер бар немесе жоқтығын анықтаудың қандай тәсілдері бар?

  1. Төмендегі теңдеулердің қайсысы иррационал теңдеу?

hello_html_m28cbebbb.gif

Жауабы слайдтан көрсетіледі.

  1. Оқушыларға екі теңдеу беріледі. Біріншісін екі жағын квадраттау әдісімен, екіншісін жаңа айнымалы енгізу әдісімен шығару керек.
    1-есеп: hello_html_25265675.gif

Жауабы: шешімі жоқ

hello_html_m6e7765c6.gif2-есеп:



hello_html_31a52142.gif























  1. Теңдеудің түбірлерін ауызша табыңдар:

hello_html_37d77e44.gif

hello_html_m1b430965.gif



  1. Разминка. Слайдтан видео разминка көрсетіледі. Балалар қайталау керек.

  2. Тақтамен жұмыс. Теңдеуді шешіңдер

hello_html_m2fa3d8a0.gif

hello_html_36097aaa.gif



  1. Тесттік жұмыс.

  1. hello_html_m33c473aa.gif

  1. 77; 2) 21; 3) 51; 4) -5

Ж: 51

  1. hello_html_7cba8f71.gif

  1. 0; 2) 2;3; 3) 2; 4) 3

Ж: 3



  1. Жұппен жұмыс. Әр қатарға бірден есеп беріледі. Бір партада отырған оқушылар бірдей есепті екі әдіспен шешіп, соңында жауаптарын салыстырады.

1-қатар: hello_html_f5b939f.gif.

2-қатар: hello_html_738803e6.gif.

3-қатар: hello_html_6441a49c.gif.

  1. Жеке жұмыс.

І нұсқа: 1) hello_html_m4c156aac.gif, 2) hello_html_3e18f70b.gif, 3) hello_html_m5211fd37.gif.

ІІ нұсқа: 1) hello_html_m238d0c3e.gif, 2) hello_html_69874b15.gif, 3) hello_html_9c8dbb.gif.



  1. Қорытындылау

  2. Үйге тапсырма: п6 қайталау, №881, 882, 11.115, 11.118. п7 оқу

Сабақтың тақырыбы: "ИРАЦИОНАЛ ТЕҢДЕУ" (8 сынып)
Скачать материал
  • Математика
Описание:

Сынып: 8 Ә

Сабақтың тақырыбы: ИРАЦИОНАЛ ТЕҢДЕУ

Сабақтың түрі: бекіту сабағы

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Иррационал теңдеулерді әртүрлі әдістерді қолдану арқылы шеше білу.
Дамытушылық: Мәтін мазмұнын пайдалана отырып, тақырыпты игеру барысында оқушылардың ойлау, пайымдау, қорытындылау сияқты қасиеттерін дамыту.

Тәрбиелік: Салауатты өмір салтын ұстануға, ұжымдық жұмыс барысында ізденуге, тапқырлыққа, бірлікке, патриоттыққа тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі: презентация


Сабақтың барысы:

  • 1.Ұйымдастыру кезеңі
  • 2.Иррационал тақырыбы бойынша сұрақтар:
  • 1)Қандай теңдеулерді иррационал теңдеулер дейміз?
  • 2)Иррационал теңдеулерді шешкенде қандай әдістер қолданылады?
  • 3)Иррационал теңдеулерді шешудің алгоритмін айтып беріңдер.
  • 4)Иррационал теңдеулердің қанша түбірі болуы мүмкін?
  • 5)Иррационал теңдеудің табылған шешімдерінің арасында бөгде түбірлер бар немесе жоқтығын анықтаудың қандай тәсілдері бар?
  • 3.Төмендегі теңдеулердің қайсысы иррационал теңдеу?
  • Жауабы слайдтан көрсетіледі.
  • 4.Оқушыларға екі теңдеу беріледі. Біріншісін екі жағын квадраттау әдісімен, екіншісін жаңа айнымалы енгізу әдісімен шығару керек.
    1-есеп:
  • Жауабы: шешімі жоқ
  • 2-есеп:
  • 5.Теңдеудің түбірлерін ауызша табыңдар:
  • 6.Разминка. Слайдтан видео разминка көрсетіледі. Балалар қайталау керек.
  • 7.Тақтамен жұмыс. Теңдеуді шешіңдер
  • 8.Тесттік жұмыс.
1) 1)77; 2) 21; 3) 51; 4) -5 Ж: 51 2) 1)0; 2) 2;3; 3) 2; 4) 3 Ж: 3
  • 9.Жұппен жұмыс. Әр қатарға бірден есеп беріледі. Бір партада отырған оқушылар бірдей есепті екі әдіспен шешіп, соңында жауаптарын салыстырады.
  • 1-қатар: .
  • 2-қатар: .
  • 3-қатар: .
  • 10. Жеке жұмыс.

І нұсқа: 1) , 2) , 3) .

ІІ нұсқа: 1) , 2) , 3) .

  • 11. Қорытындылау
  • 12.Үйге тапсырма: п6 қайталау, №881, 882, 11.115, 11.118. п7 оқу


Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 11 октября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru

Скачать материал
Автор Джетписбаева Айжан Какимовна
Дата добавления 20.11.2015
Раздел Математика
Подраздел Конспекты
Просмотров 500
Номер материала MA-062486
Скачать свидетельство о публикации
