Инфоурок География КонспектыСабақ жоспары "Дүниежүзілік мұхит суы" 7 сынып

Сабақ жоспары "Дүниежүзілік мұхит суы" 7 сынып

Скачать материал

§9. Дүниежүзілік мұхит суы. (7-сынып)

 

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға мұхит су және мұхит суының негізгі қасиеттері, оның ендік бойынша ерекшеліктері туралы білім беру:

 

Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту

 

Сабақтың әдіс, тәсілдері:  СТО,ОЖТ,АКТ, ОҮБ,т.б.

 

Сабақтың түрі: аралас сабақ

 

Көрнекілігі: Дүниежүзілік мұхиттар картасы, тест жұмыстары, бір литр судағы 35 грамм тұз, сандар тізбегі сызбасы.

 

Күтілетін нәтиже:

  • Оқушыларда мұхит суы туралы білім қалыптасады;
  • Мұхит суының қасиеттері туралы біледі;
  • Күннің түсу бұрышының мұхит суына әсерін біледі;
  • Жеке, жұппен, топпен ынтымақтастықта жұмыс жасай алады:

Сабақтың барысы:

 

І. Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушыларды түгендеп, ортаға шеңбер құрып, «Аралтөбе жаңбыры» атты сергіту сәтін өткізу.

Оқушыларды төрт мұхиттың кескінін құрастыру арқылы топқа бөлдім.

Топтар: «Тынық», «Атлант», «Үнді», «Солтүстік Мұзды мұхит».

Әр топ өз орындарына топтасқан соң,  А-3 форматына «гидросфера» туралы ассоцация дайындауға тапсырма бердім.

ІІ.Жаңа сабақ жоспары:

  1. Мәтінмен жұмыс
  2. Тестпен жұмыс
  3. Сандар сөйлейді

 

Мәтінмен жұмыс: Негізгі мақсаты оқушылар тақырыпты оқып, ашық түрде бір бірімен пікір алысады. Пікір кезінде мынадай сұрақтар төңірегінде өрбиді.

  1. Дүниежүзілік мұхит суы неден пайда болған?
  2. Мұхит суының температурасы неге байланысты өзгереді?
  3. Мұхит суының тұздылығының жоғарлығы мен төмендігі неге байланысты?
  4. Мұздар қалай пайда болады?
  5. Мұхиттардың құрлыққа әсері қандай?

 

Тестпен жұмыс:

  1. гидросфера қабатының негізгі бөлігін не құрайды? А)өзен Б)мұхиттар С)жер асты суы
  2. Дүниежүзілік мұхиттың алып жатқан ауданы? А)361.2   Б)361.1   С)316.2
  3. Мұхит суының температурасы неге байланысты? А)желге  Б)күнге   С)тереңдікке
  4. Тұздылық деген не, оны немен өлшеді? Жаз
  5. Тұздылық ең жоғары теңіз?  А)Каспий       Б)Жапон       С)Қызыл
  6. Не себепті тұздылық қоңыржай, поляр маңында төмен? Жаз
  7. Мұздықтар нешеге бөлінеді?           А)       Б)3         С)4
  8. Мұзтаулар қалай пайда болады? жаз
  9. Мұхиттық климат деген не? жаз
  10. Муссондар деген не? А) ағыс         Б)жел           С)ауа

 

Оқушылар тестті орындап болған соң сағат бағыты бойынша қасындағы оқушыға беріп, тақтадан тексеріп, шкала бойынша бағасын белгілейді.

 

 

Сандар сөйлейді:

 

34‰

60м

41‰

-2º

36‰

15℅

33‰

+2º  -0º

35‰

  

Бекіту тапсырмасы: «Синквейн»

 

Қорытынды: Оқушылардың дүниежүзілік мұхит суы туралы алған білімдерін қорытындылап, бағалау.

 

Үйге тапсырма: тақырыпты оқып келу, кескін картаға мұхиттардың температурасын түсіру.

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Сабақ жоспары "Дүниежүзілік мұхит суы" 7 сынып"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Специалист в области обращения с отходами

Получите профессию

Методист-разработчик онлайн-курсов

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать
