Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Законы экологии», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса. ПОДАТЬ ЗАЯВКУ НА КОНКУРС.
Главная / Информатика / Разработка урока на тему: "Логика и логические операции"

Разработка урока на тему: "Логика и логические операции"

Скачать материал

САБАҚ ЖОСПАРЫ №7


Пәні:

информатика

Сынып:

6

Күні:

Пән мұғалімі:



Сабақтың тақырыбы: Компьютердің техниканың даму үрдісі

Сабақтың мақсаты: Компьютердің аппараттық жабдықтамасы туралы түсініктерін қалыптастыру.

Білімділік мақсаты: Компьютердің аппараттық жабдықтамасының міндеттерін анықтау.

Дамытушылық. Ойлау, есте сақтау, көру қабілеттерін дамыту, ой түйіндеуге, шығармашылықпен жұмыс

істеуге жұмылдыру.

Тәрбиелік. Ақпараттық мәдениетке тарту, өзінің және басқалардың өміріне жауапкершілікпен қарауға

тәрбиелеу.

Оқушылардың білуі тиіс: конфигурация, компьютердің сәулеті, Фон Нейман сәулетінің принциптері

туралы.

Оқушылар үйренуі тиіс: сәулет түрлерін атап, айырмашылықтарын түсіндіруге, құрсым /шина/

сәулеттің негізгі ұстанымдарын, USB құрсымының басымдылығын, суретті пайдалана отырып, аналық

тақтаның екі негізгі микросызбасын атап, түсіндіруді.

Сабақтың түрі аралас сабақ

Оқыту технологиясы: дамыта оқыту әдісі

Сабақтың формасы: диалог-сабақ, ақпаратпен жұмыс, өздік жұмыс.

Қажет құрал-жабдықтар: ақпарат парақтары, карточкалар



Сабақтың кезеңдері


Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті



Ескерту

І.

Үй тапсырмасын тексеру

Мотивация /ой қозғау/

Тақырыпқа шығу. Проблемалық сұрақ.

Мақсат қою.


Оқуға кіріспес бұрын сабағымызға қажетті құрал-жабдықтарымызды тексерейік.

Интеллектуалдық карта құруға бағдар беру.

Тақырыпқа шығу: Ақпараттың компьютерде қандай түрлерін өндей аламыз?

Проблемалық сұрақ, мақсат қою: Компьютердің негізгі міндеттері?

Компьютер құрылғыларының топтары.




Мәселені шешу.

Ақпаратты тусіну, ой елегінен

өткізіп сараптау, топтастыру,

нақтылы мазмұнын сақтай

отырып қысқартып

жазып алу.

Сұрақтар қою.




Оқушылар тақырыпқа шығады

қойылған сұрақтарды талдау;

Қиындыққа тіреліп, мәселені шешу жолын іздестіреді;

мақсат қояды

ІІ. Жаңа тақырыпты ашу және меңгерту

Компьютерлер тек қана есептей қоймай, сонымен қатар мәтінмен, графикамен, дыбыспен ж.т.б. жұмыс істей аламыз.

Кез келген компьютер жұмыс істеу үшін негізгі үш блок қажет: жүйелік блок, монитор, пернетақта.

Жүйелік блок – компьютердің негізгі элементі. Онсыз ешбір компьютер жұмыс істемейді. Онда микропроцессор, жедел жады, аналық тақта, адаптерлер ж.т.б. орналасқан.

Монитор – мәтіндік және графикалық ақпараттарды экранға шығаруға арналған. Ол теледидарға ұқсас құрылғы.

Пернетақта – ақпараттар мне ДК-ні басқару командаларын енгізу қызметін атқарады. Бұлардан басқа компьютеде тағы көптеген құрылғылар бар. Оларды енгізу-шығару құрылғылары деп атайды.

Жүйелік блок. Жүйелік блок ішінде ең маңызды құрауыштар орналасқан негізгі торап болып табылады. Жүйелік блоктың ішінде орналасқан құрылғыларды ішкі құрылғылар деп аталады. Компьютердің ішкі құрылғылары.

  1. Мәтінді оқу

  2. Сұрақтарға жауап бере отырып интеллектуалды карта құрастыру

  3. Қорытынды түйін жасау.

Келесі сұрақтарға жауап бере алу керек:

  1. Компьютер дегеніміз не?

  2. Аппараттық құралдар неден тұрады?

  3. Бағдарламалық құралдар ұғымына не кіреді?

  4. Компьютерде қандай мәліметтер түрлері өңделеді?





ІІІ. Бекіту


1-тапсырма. Мәтінді оқып, келтірілген мысалдарға сәйкес сызбаны сызып, толтырыңдар.

Енгізу құрылғыларына пернетақта, сканер, микрофон, модем жатады. Олар арқылы компьютерге кез келген графикалық, мәтіндік, дыбыстық ақпарат енгізіледі. Шығару құрылғыларына монитор, принтер, құлаққалқан, микрофон жатады.


2-тапсырма. Мәтінді оқып, түсін. Асты сызылған анықтамаларды жазып ал.

Кестені толтыр. Айырмашылықтарын айтып бер.


hello_html_m73b63b9.gif

ТЕС: информацияларды тұрақты есте сақтау жады. Компьютерді өшіргенде ТЕС-дағы информация бұзылмайды. Бұнда жазылған командаларды оқуға болады.

ЖЕС: информацияны уақытша сақтау жады. Компьютерді өшіргенде информация өшеді.





ІҮ. Қорытынды

Rефлексия

Бағалау


  1. Қандай жаңа түсініктермен таныстыңдар?

  2. Бүгінгі сабақта алған білімді қайда қолдана аласыңдар деп ойлайсыңдар?

  3. Сабақ қызықты өтті ме, несімен?

Сабақтың мақсатына жеттің бе?

Оқушылардың пікірі.

Күтілетін нәтижелер кестесін толтыру. Оқушылардың өзін-өзі бағалауы.

Мұғалімнің бағалау бойынша өз пікірі.

Қорытындылау.

Оқушының пікірі, сабақ тақырыбының мақсатына жетуі-жетпеуі/

Үйге тапсырма


§7 46-54 б.б. Сұрақтарға жауап

Компьютердің техниканың даму үрдісінің принциптерін есте ұстау.





Разработка урока на тему: "Логика и логические операции"
Скачать материал
  • Информатика
Описание:

Сабақтың тақырыбы: Компьютердің техниканың даму үрдісі

Сабақтың мақсаты: Компьютердің аппараттық жабдықтамасы туралы түсініктерін қалыптастыру.

Білімділік мақсаты: Компьютердің аппараттық жабдықтамасының міндеттерін анықтау.

Дамытушылық. Ойлау, есте сақтау, көру қабілеттерін дамыту, ой түйіндеуге, шығармашылықпен жұмыс

істеуге жұмылдыру.

Тәрбиелік. Ақпараттық мәдениетке тарту, өзінің және басқалардың өміріне жауапкершілікпен қарауға

тәрбиелеу.



Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 25 октября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru

Скачать материал
Автор Нурахметова Торгын Талгатовна
Дата добавления 19.04.2016
Раздел Информатика
Подраздел Планирования
Просмотров 335
Номер материала MA-066512
Скачать свидетельство о публикации
