Инфоурок Математика Рабочие программы"Рационал бөлшектерге амалдар қолдану"

"Рационал бөлшектерге амалдар қолдану"

Скачать материал

Сабақтың тақырыбы: Сан аралықтары.

Сабақтың мақсаттары:

а) Білімділік мақсаты: Оқушыларға координаталық түзуде сан аралықтарын белгілеуді үйрету. Олардың түрлерімен таныстыру.

ә) Дамытушылық мақсаты: оқушылардың ой-өрісі мен логикалық ойлау қабілетін дамыту, өз бетінше есеп шығаруға дағдыландыру.

б) Тәрбиелік мақсаты: Тәртіптілікке, сабырлылыққа, еңбек сүйгіштікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.

Сабақтың жоспары: І.      Ұйымдастыру бөлімі.

                                       ІІ.    Үй тапсырмасын тексеру.

                                       ІІІ.   Қайталау сұрақтары.

                                       ІV.   Жаңа сабақ.

                                       V.    Жаңа сабақты бекіту.

                                       VI.   Сергіту сәті.

                                       VII.  Үйге тапсырма беру.

                                       VIII. Бағалап, қорытындылау.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Амандасып, түгелдеу. Сыныптың сабаққа дайындығын тексеру.

ІІ. Үй жұмысын тексеру.

№980.

Бөлінгіш

Бөлгіш

Бөлінді

18<х<25

5<у<9

2<х/у<5

14<х<24

4<у<7

2<х/у<6

16<х<21

3<у<8

2<х/у<7

3,2<х<5,4

6<у<8

4<х/у<9

ІІІ. Қайталау сұрақтары.

1.     Теңсіздіктердің қандай түрлері болады?

2.     Оларды қалай бөлеміз?

3.     Теңсіздіктердің неше қасиеті бар?

4.     1-қасиеті.

5.     2-қасиеті.

6.     3-қасиеті.

7.     4-қасиеті.

8.     5-қасиеті.

IV. Жаңа сабақ.

Сынып жұмысы.

                    Сан аралықтары.

Сан аралығының түрлері:

1)    Интервал.

2)    Кесінді.

3)    Жартылай интервал.

4)    Сәуле.

5)    Ашық сәуле.

1-мысал.  2<х<7

 


Жауабы: (2;7) – интервал

2-мысал. -4 ≤ х ≤ 3

   

Жауабы: [-4;3] – кесінді

3-мысал. -2 ≤ х < 4

 


Жауабы:  [-2;4) – жартылай  интервал    

4-мысал.  х ≥ 3

  

Жауабы: [3; +∞) – сәуле 

5-мысал.  х < 5

                                     

Жауабы: (-∞;5) – ашық сәуле

IV. Бекіту.

№987 (1-4) Сан аралықтарын координаталық түзуде кескіндеңдер:

1)  [-3;5]                  3)  [-5;0]

2)  (-1;8]                  4)  (0;8)

1)  

2) 

3)

4) 

№988 (1-3) 102-суретте кескінделген сан аралықтарын белгіленуін пайдаланып жазыңдар.

1)  

2)

3)

№990 Берілген сан аралықтарының тиісті аттарын жазып, кестені толтырыңдар.

Сан аралығының белгіленуі

(-∞;3]

[-3;2]

(-7;0)

[-4;2)

Сан аралығының аты

 

 

 

 

 

V. Сергіту сәті.

                                                                                

 

 

 


                                

 

 


Екі сіріңкені алып тастап,                              Бір сіріңкені қозғап, үйді оңға

екі тік төртбұрыш жаса.                                 қаратып салу керек.

VII.  Үйге: №987 (5-8)

                   №988 (4-6)

                   №989

VIII. Бағалап, қорытындылау.

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал ""Рационал бөлшектерге амалдар қолдану""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Специалист по студенческому спорту

Получите профессию

HR-менеджер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Сабақтың тақырыбы: Сан аралықтары. Сабақтың мақсаттары: а) Білімділік мақсаты: Оқушыларға координаталық түзуде сан аралықтарын белгілеуді үйрету. Олардың түрлерімен таныстыру. ә) Дамытушылық мақсаты: оқушылардың ой-өрісі мен логикалық ойлау қабілетін дамыту, өз бетінше есеп шығаруға дағдыландыру. б) Тәрбиелік мақсаты: Тәртіптілікке, сабырлылыққа, еңбек сүйгіштікке тәрбиелеу. Сабақтың түрі: Жаңа сабақ. Сабақтың жоспары: І. Ұйымдастыру бөлімі. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. ІІІ. Қайталау сұрақтары. ІV. Жаңа сабақ. V. Жаңа сабақты бекіту. VI. Сергіту сәті. VII. Үйге тапсырма беру. VIII. Бағалап, қорытындылау. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Амандасып, түгелдеу. Сыныптың сабаққа дайындығын тексеру. ІІ. Үй жұмысын тексеру. №980. Бөлінгіш Бөлгіш Бөлінді 18 х 25 5 у 9 2 х/у 5 14 х 24 4 у 7 2 х/у 6 16 х 21 3 у 8 2 х/у 7 3,2 х 5,4 6 у 8 4 х/у 9 ІІІ. Қайталау сұрақтары. 1. Теңсіздіктердің қандай түрлері болады? 2. Оларды қалай бөлеміз? 3. Теңсіздіктердің неше қасиеті бар? 4. 1-қасиеті. 5. 2-қасиеті. 6. 3-қасиеті. 7. 4-қасиеті. 8. 5-қасиеті. IV. Жаңа сабақ. Сынып жұмысы. Сан аралықтары. Сан аралығының түрлері: 1) Интервал. 2) Кесінді. 3) Жартылай интервал. 4) Сәуле. 5) Ашық сәуле. 1-мысал. 2 х 7 Жауабы: (2;7) – интервал 2-мысал. -4 ≤ х ≤ 3 Жауабы: [-4;3] – кесінді 3-мысал. -2 ≤ х 4 Жауабы: [-2;4) – жартылай интервал 4-мысал. х ≥ 3 Жауабы: [3; +∞) – сәуле 5-мысал. х 5 Жауабы: (-∞;5) – ашық сәуле IV. Бекіту. №987 (1-4) Сан аралықтарын координаталық түзуде кескіндеңдер: 1) [-3;5] 3) [-5;0] 2) (-1;8] 4) (0;8) 1) 2) 3) 4) №988 (1-3) 102-суретте кескінделген сан аралықтарын белгіленуін пайдаланып жазыңдар. 1) 2) 3) №990 Берілген сан аралықтарының тиісті аттарын жазып, кестені толтырыңдар. Сан аралығының белгіленуі (-∞;3] [-3;2] (-7;0) [-4;2) Сан аралығының аты V. Сергіту сәті. Екі сіріңкені алып тастап, Бір сіріңкені қозғап, үйді оңға екі тік төртбұрыш жаса. қаратып салу керек. VII. Үйге: №987 (5-8) №988 (4-6) №989 VIII. Бағалап, қорытындылау.

Скачать материал
