Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
МАД тобында ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы.
Мұғалім: Қоңырова .Н
Тобы: МАД «Б»
Білім беру саласы: Қатынас
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті: Сауат ашу
Тақырыбы: Н дыбысы мен әрпі.
Мақсаты: Н дыбысы және әрпімен таныстыру. Сөздерге дыбыстық талдау жасай білуге үйрету. Буын туралы түсінігін кеңейту. Логикалық ойындар арқылы балалардың ақыл-ойын дамыту. Балаларды имандылыққа тәрбиелеу.
Көрнекілігі:
Әдіс- тәсілдер:.көрнекілік, сөздік, ойын, практикалық.
Түрі: Ойын
Қызмет кезеңдері
Мұғалімнің іс-әрекеті
Балалардың іс-әрекеті
Дәлелдеу-
ояту
-Балалар,бүгін бізге көп қонақтар келген екен.
Қайырлы күн!
Күліп шықты күн бүгін
Күлімдейік бәріміз!
Жадырасын жанымыз,
Балалар амандасады.
Балалар көтеріңкі көңіл
күйде қимыл-қозғалыс жасап,бір-біріне сәлем береді.
Ұйымдастыру
іздену
- Балалар, біз қандай дыбыстарды өттік, оны есімізге түсіріп қайталап өтейік, өткен дыбыстарды кім айтады?
- Дыбыс дегеніміз не?
- Ал, әріп дегеніміз не?
-Осы дыбыстардың қайсысы дауысты, қайсысы дауыссыз?
-Дұрыс айтасыңдар .
Жаңа сабақты хабарлау .
Жұмбақ шешу.
Үсті тас, асты тас,
Ортасында піскен ас.
-«Нан» сөзінде бірінші қандай дыбыс естіліп тұр ?
-«Н» дыбысымен таныстыру.
-Дауыссыз дыбыс ,көк текшемен белгілейміз.
–Н дыбысын хормен, жеке айтқызу .
Сурет бойынша нанның дастарқанға қалай келетіндігі туралы айту .
Сергіту сәті:
Нан қиқымын шашпаңдар,
Жерде жатса баспаңдар.
Теріп алып қастерлеп,
Торғайларға тастандар.
Дәптермен жұмыс.
Н дыбысын жаздыру.
Ойын: «Тез ойла»
«А» қандай дыбыс ?
«Т»
«П»
«Н»
Ойын: «Сөз ойла, тез ойла»
Мысалы: А-болса:
П-болса:
Ойын: «Суретке қарап сөйлем құрау
Мысалы: Тақия, нан, айна .
Сергіту сәті:
Сағаттың тіліндей, иіліп оңға бір,
Сағаттың тіліндей, иіліп солға бір.
Оң аяқ, сол аяқ,
Жаттығу оңай-ақ.
Н дыбысына тақпақ жаттау.
Нан қиқымын шашпаңдар,
Жерде жатса баспаңлар.
Теріп алып қастерлеп,
Торғайларға тастаңдар.
Бауырсақ ертегісін рөлдерге бөліп ойнату
-« А» , «Т», «П»
-Дыбысты естейміз, айтамыз.
-Әріпті көреміз, жазамыз.
- «А»дыбысы дауысты, қызыл текшемен белгілейміз .
«Т» «П»дауыссыз,көк текшемен белгілейміз.
Жұмбақты шешті.
Таба нан .
-«Н»дыбысы.
Н дыбысымен танысты.
Хормен, жеке айтты .
Өз ойларын айтты .
Сергіту сәтін қимылмен жасады.
Н дыбысын жазды.
Текшемен еөрсетеді.
Қызыл дауысты.
Көк дауыссыз.
Көк дауыссыз.
Көк дауыссыз.
Алма, ай, асқабақ
Піл ,парта, т.б.
Сөйлем құрады .
Атам тақия киді.
Дүкеннен нан алдым.
Мен айнаға қарадым.
Қимылмен жасады.
Хормен ,қатар бойынша жаттады .
Ертегіні рөлдерге бөліп ойнады.
Рефлексивті
Түзету
-Қандай дыбыспен таныстық ?
-Қандай текшемен белгілейміз ?
Мадақтау, бағалау.
-Н дыбысы.
Көк текшемен белгілейміз.
Күтетін нәтиже:
Білу: Дыбыс пен әріпті ажырата білді .
Игеру:Н әрпінің баспа түрін жазуды игерді .
Меңгеру: Дыбыстық талдау жасауды меңгерді.
6 663 033 материала в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Қоңырова Нағира Аманқызы. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
72 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
36/72 ч.
Мини-курс
4 ч.
Мини-курс
6 ч.
Мини-курс
4 ч.