Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Тұрақты тіркестер
2-сағат
2 слайд
www.themegallery.com
Сабақтың мақсаты:
Тұрақты тіркестер тақырыбынан алған білімдерін түрлі
шығармашылық жұмыстар арқылы пысықтау, жинақтау,
сөз мағынасын түсініп, пікір айта білуге
белсенді жұмыс жасауға жұмылдыру;
3 слайд
www.themegallery.com
Топтық ереже:
Биік жетістіктерге, мақсатқа жетесің!
Сонда
Бірлесіп жұмыс жасау
Басқа топтарды тыңдау
Ұлы телефонды сөндіру
Белсенді болу
4 слайд
Тұрақты тіркестердің негізгі белгілері
Тіркес құрамында кемінде екі сөз болады
Сөздердің орны ауыстырылмайды, басқа сөздермен ауыстырып айтуға болмайды.
Тіркес құрамындағы сөздер жеке-жеке
мағына бермейді, барлығы бір ғана мағынаны білдіреді
Сөйлем құрамында бір ғана сөйлем мүшесі болады.
5 слайд
Осы суретке қарап, тұрақты тіркестер құрастыр.
6 слайд
Дөңгелек үстел
1.Адам баласы дүниеге келгенде ат қою қаншалықты
маңызды деп ойлайсың?
2. Ат қоюға қазақ халқы неліктен ерекше
мән берген?
3. Өз есімдеріңе ризасыңдар ма, мағынасын
білесің бе?
4. Егер бала өскеннен кейін атын өзгерту
мүмкін болса, сен өзіңе қандай есімді таңдар едің?
7 слайд
Ой қорыту
Қайсысы сөз тіркесі, қайсысы тұрақты тіркес?
Қызықты кітап, иманын ұшырды, қол ұшын берді, қызыл түлкі, зәресі зәр түбіне кетті, орындалған арман, гүлдей солды, сыпай мінез
www.themegallery.com
8 слайд
Адасқан сөздер
9 слайд
Бағалау парағы
10 слайд
Кері байланыс
1. Топпен жұмыс істеген ұнады ма?
а) иә ә) жоқ Б) білмеймін
2. Сабақта не қызықты болды?
3.Бүгінгі алған біліміңді қай жерде қолданасың?
www.themegallery.com
11 слайд
Үйге тапсырма
Көркем әдебиеттен тұрақты тіркестері бар он сөйлем жазу, мағынасын ашу.
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
5 сынып. Пән:қазақ тілі Пән мұғалімі: Буянбаева А.А Сабақ тақырыбы:Тұрақты тіркестер Сілтеме Қазақ тілі. Г.Қосымова. Ж.Дәулетбекова Мақсаты: Тұрақты тіркестер тақырыбынан алған білімдерін түрлі шығармашылық жұмыстар арқылы пысықтау, жинақтау, сөз мағынасын түсініп, пікір айта білуге, белсенді жұмыс жасауға жұмылдыру; Күтілетін нәтиже .Тұрақты тіркестер туралы білімдерін толықтырады, түсінеді,түсіндіреді. Топтық жұмыс арқылы оқушылар арасында жақсы қарым-қатынас орнайды, белсенді жұмыс істеуге дағдыланады. Сабақтың түрі :Сындарлы оқыту Көрнекіліктер мен құрал-жабдықтар :Оқулық, таратпа материалдар, тірек-сызбалар,интерактивті тақта,постер,маркер, стикер, «Маған көмектесіңіз» дәптері, оқулық, жазу дәптері,т.б. Модульдер :Жеті модуль Әдіс-тәсілдер :Жұптық, топтық жұмыс, диалог, сын тұрғысынан ойлау, өзіндік бағалау Сабақтың эпиграфы:«Өзің ойлан, өзің тап, өзің ізден, Деген ақыл оқимын көзіңізден» Қ. Мырза-Әлі Сабақтың барысы Ұйымдастыру Сәлемдесу; Түгендеу; Топқа бөлу; Жағымды психологиялық ахуал туғызу; Оқушылармен бірге бағалау критерийлерін анықтап алу
6 626 999 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Головчанская Александра Юрьевна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
72/180 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Мини-курс
4 ч.
Мини-курс
6 ч.