- Учебник: «Физика (базовый уровень)», Мякишев Г.Я., Буховцев Б.Б., Чаругин В.М. / Под ред. Парфентьевой Н.А.
- 29.12.2020
- 265
- 0
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Жағыпарова Нұргүл Сартайқызы«Тоғас батыр»атындағы орта мектеп КММСабақ тақырыбы: Электроскоп.Электр өткізетіндер және өткізбейтіндер. Атом құрылысы.Элементар электр заряды.Сабақтың мақсаты: Денелердің электрленгенін анықтайтын құрал,денелердің электрленуі, атомның құрылысы туралы түсінік беру Білімдік: Электроскоп пен электрометрдің құрылысымен, жұмыс істеу принципімен таныстыру.Табиғаттағы денелердің электрленуі,электр өткізгіштер және электр өткізбейтіндер туралы, атомның және атом ядросының құрылысы, элементар электр заряды, электрон жөнінде түсінік беру, заттың құрылысы жөніндегі білімдерін кеңейту.Дамытушылық : Оқушылардың білім деңгейін және білім мазмұнының тұрақтылығы мен оны игерудегі іскерлік пен дағдыны дамыту.Электр өрісі ұғымын түсіндіру, оның техникалық және практикалық маңызымен таныстыру. Оқушылардың белсенділігін арттырып , өзіне-өзі баға беруге, өз жетістіктерін сезініп, әлсіз жақтарына сын көзбен қарауға үйрету, іскерліктерін, білім сапасын арттыру. Құбылыстарды салыстырып,қорытынды жасай білу, тәжірибелі фактілер мен эксперименттердің мәнін көрсету. Тәрбиелік : Еңбекке баулу, ғылымға қызығушылықтарын арттыру, өз бетімен іздене білуге дағдыландыру.Сабаққа қажетті құралдар:эбонит,шыны,пластмасса таяқшалар, жүн, тері,жібек мата,шар, гильза, электроскопТехникалық құралдар: компьютер, интерактивті тақта,электронды оқулық,презентация,флипчарт,анимация, Күн жүйесін компютерлік модельдеу Сабақтың типі: жаңа тақырыпты меңгертуСабақтың әдісі: баяндау,сұрақ-жауап,демонстрация,талдау,ізденіс жұмыстары, салыстыру,эксперименттік тапсырма,зерттеу Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу,оқушыларды түгендеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру Оқушылардың назарын сабаққа аудару. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру Интерактивті тақта арқылы сурет,сұрақтар бойынша үй тапсырмасын тексеруЭлектроскоптың шығу тарихы туралы мәлімет (оқушы) (слайд 13)Тәжірибе – электронды оқулықты қолдану (слайд 15)Тәжірибе көрсету ( электронды оқулық) (слайд 17) (Электронды оқулықтан тәжірибе көрсету) (слайд 18) Дж. Томсон моделі, Э.Резерфорд моделін анимация арқылы көрсету(слайд 20) Күн жүйесін компьютерлік моделдеу арқылы көрсету.Ү. Жаңа сабақты бекіту. (слайд 26)Электронды оқулықтан «Ойлан тап!» (слайд 27)«Өткізгіштер және диэлектриктер»Өзіңді тексер !11.ҮІ.Есептер шығару (слайд29) Сутегі,азот, көміртегі,оттегі атомдарын модельдеу анимацияҮІІ.Кітаппен жұмыс(слайд 30)Есептер шығару №436,437,444,445,452.ІХ .Оқушылардың ізденіс жұмыстары (слайд 31)Сендердің денелеріңде менің миллиард бөлшегім бар ! Х. Қорытынды ХІ.Бағалау ХІІ. Үйге тапсырма:§29,30.№5-үйде орындалатын эксперименттік тапсырма.
6 654 997 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Максимова Наталья Александровна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
72 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.