Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Сабақтың тақырыбы:
Параллель түзулер
2 слайд
Сабақтың мақсаты: Бір жазықтықта жататын, бір-бірімен қиылыспайтын екі түзу параллель болатынын түсіндіру.
Міндеттері: Білімділік: Параллель түзулер анықтамасын білу, оның белгіленуі, сала білу,қасиеттерін білу,бұрыштық сызғыш пен сызғышты пайдаланып параллель түзуді салудың әдісін үйрену.
Тәрбиелік: Оқушының ойлау белсенділігін, өз бетімен жұмыс жасауына жағдай жасау,жинақылыққа,реттілікке тәрбиелеу.Салулар орындауда әсемдікке баулу.
Дамытушылық: Оқушыларды салу жұмыстарын дұрыс орындай білу және практикалық дағдысын қалыптастыру.
3 слайд
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру.
II. Үй тапсырмасын тексеру.
III. Жаңа сабақ түсіндіру.
IV. Жаңа сабақты бекіту.
V. Қорытынды, бағалау
VI. Үй тапсырмасын беру.
4 слайд
5 слайд
Бір жазықтықта жататын бір-бірімен қиылыспайтын екі түзу параллель түзулер деп аталады
Жаңа сабақты түсіндіру
6 слайд
Параллель түзулерде жатқан кесінділер де өзара параллель болады
7 слайд
Параллель түзулердің негізгі қасиеті:
Берілген түзуден тыс жатқан нүкте арқылы осы түзуге параллель жалғыз ғана түзу жүргізуге болады.
8 слайд
Егер параллель түзулерге қиюшы түзу жүргізсек, қиюшы түзу параллель түзулердің әрқайсысымен тең бұрыш жасап қиылысады.
9 слайд
Параллель түзулерді салу
10 слайд
в
а
с
Жаңа сабақты бекіту
11 слайд
Оқулықпен жұмыс
Атобы №1104
В тобы №1110
С тобы №1118
12 слайд
Қорытынды жасау
Төмендегі тұжырымдамалардың қайсысы дұрыс ?
Түзуден тыс жатқан нүкте арқылы түзуге бірнеше параллель түзу жүргізуге болады.
Егер жазықтықтағы екі түзу үшінші түзуге перпендикуляр болса, онда олар өзара параллель болады.
Түзудің бойында жатпайтын бір нүкте арқылы сол түзуге бір ғана параллель түзу жүргізуге болады.
Жазықтықтағы екі түзудің екеуіде үшінші бір түзуге перпендикуляр болмаса, онда олар өзара қиылысады.
Түзулердің қайсысы параллель, белгіні пайдаланып жаз.
13 слайд
Тексеру
14 слайд
Үйге тапсырма
№1107
№1109(1,3)
№1112
15 слайд
Назарларыңызға рахмет
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Параллель түзулер тақырыбын оқып үйренуде анықтамасын, параллель кесінділер ұғымын, теореманы дәлелдеуді, аксиоманы қолдана білу іс - әрекеттерін ұйымдастыру. Сабақ барысында тапсырмаларды орындауда ұлттық дүние таным мәселелеріне қатысты танымдық - тағылымдық ой - пікір туындату, ізденіске ықпал ету. Оқушының танымдық объектіні /анықтама, теорема, аксиома, есептерді/ талдай білу дағдыларын дамыту және ой ұшқырлығын ұштауға жағдай жасау.
6 625 839 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Лобанова Елена Михайловна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300 ч. — 1200 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Мини-курс
3 ч.
Мини-курс
4 ч.