Инфоурок Начальные классы Рабочие программыПоурочный план по математике на тему"Көп, аз ұғымдары" предшкола

Поурочный план по математике на тему"Көп, аз ұғымдары" предшкола

Скачать материал

Выберите документ из архива для просмотра:

Выбранный для просмотра документ Математика план.doc

             Садыкова Айжан Болатовна  мектепалды даярлық тобы тәрбиешісі

                                                          Тасқұдық бастауыш мектебі                                Математика

 

Сабақтың тақырыбы: Көп, аз ұғымдары.

Сабақтың мақсаты: Көп,аз ұғымдарымен таныстыру, түсінік беру. Сандарды салыстыра

                                   білу дағдыларын қалыптастыру. Баланың ойлау, сөйлеу, есту қабілет-          

                                   терін дамытып, көп,аз ұғымдарын дұрыс ажыратуға үйрету. Балалар-

                                   ды ынта қойып тыңдай білуге тәрбиелеу, ұқыптылыққа баулу.

 

Көрнекілігі: жемістердің суреттері, түрлі-түсті таяқшалар,ойыншықтар, тақта.

Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру кезеңі:

    Баланың көңіл-күйін,  назарын сабаққа аудару.

2. Жаңа сабақ:

   - Балалар біз  бүгін көп,аз ұғымдарымен танысамыз. Тәрбиеші балалардың көңіл-күйін өз үстелінің үстінде тұрған әр түрлі ойыншықтарға аударады.-балалар, сендер үстелдің үстінен не көріп тұрсыңдар?

   - біз ойыншықтарды көріп отырмыз.

   - үстелдің үстінде қанша ойыншық бар?

   - көп ойыншық бар.

- Балалар сендер дұрыс айтасыңдар,менің үстелімнің үстіндегі ойыншықтар саны көп. Тәрбиеші балалардың көңілін көп деген сөзге аударады. Енді сендер мені мұқият тыңдап, қарап отырыңдар. Мен үстелден 2-3 ойыншықтарды алып, жоғары көтеріп, қанша ойыншық алғанымды балалардан сұраймын. Мұндағы мақсат балаларға аз ұғымын түсіндіру. Тақтадағы ілулі тұрған суреттерге қарап: Балалар, мына суреттерге қараңдаршы, бір топ құстың ішінде екі балапан (аққу,қарға,сауысқан,тоты) бар екен. Құстар көп пе, әлде балапандар көп пе?

- Құстар көп, балапандар аз.

Тақтадағы суреттерді көрсету.

Балапан-құстың баласы, әр құстың өз балапаны болады. Тақтадағы құстардың түрлеріне тоқталып, суреттерімен таныстырамын.

1. Бүркіт                                                6.Тоты

2. Аққу                                                  7. Торғай

3. Жапалақ                                            8.Тауық

4. Үкі                                                     9. Қарға

5. Тырна                                                10. Қарлығаш

 

Сергіту жаттығуы:  оң қолымда бес саусақ,

                                   Сол қолымда бес саусақ.

                                   Қосып едім екеуін

                                   Болып шықты он саусақ.    

 

Тақтадан жемістердің суреттерін көрсетіп, көп,аз ұғымдарын қайталаймыз. Алмұрт -1, алма -2, қарбыз-3 оысның ішіндегі қайсы көп, қайсы аз? Балалар сабақты меңгереді.

 

Сабақты қорытындылау:

Әр түрлі таяқшалардан оң жаққа, сол жаққа аз қойып, табақтарға алма салып, Айдос пен Нұрайдың қайсысында шар көп? т.с.с.

Бекіту : балаларға жұлдызша таратып, мадақтаймын.

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Поурочный план по математике на тему"Көп, аз ұғымдары" предшкола"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Инструктор по волейболу

Получите профессию

Интернет-маркетолог

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Получите профессию

Методист-разработчик онлайн-курсов

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Математика Сабақтың тақырыбы: Көп, аз ұғымдары. Сабақтың мақсаты: Көп,аз ұғымдарымен таныстыру, түсінік беру. Сандарды салыстыра білу дағдыларын қалыптастыру. Баланың ойлау, сөйлеу, есту қабілет- терін дамытып, көп,аз ұғымдарын дұрыс ажыратуға үйрету. Балалар- ды ынта қойып тыңдай білуге тәрбиелеу, ұқыптылыққа баулу. Көрнекілігі: жемістердің суреттері, түрлі-түсті таяқшалар,ойыншықтар, тақта. Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі: Баланың көңіл-күйін, назарын сабаққа аудару. 2. Жаңа сабақ: - Балалар біз бүгін көп,аз ұғымдарымен танысамыз. Тәрбиеші балалардың көңіл-күйін өз үстелінің үстінде тұрған әр түрлі ойыншықтарға аударады.-балалар, сендер үстелдің үстінен не көріп тұрсыңдар? - біз ойыншықтарды көріп отырмыз. - үстелдің үстінде қанша ойыншық бар? - көп ойыншық бар. - Балалар сендер дұрыс айтасыңдар,менің үстелімнің үстіндегі ойыншықтар саны көп. Тәрбиеші балалардың көңілін көп деген сөзге аударады. Енді сендер мені мұқият тыңдап, қарап отырыңдар. Мен үстелден 2-3 ойыншықтарды алып, жоғары көтеріп, қанша ойыншық алғанымды балалардан сұраймын. Мұндағы мақсат балаларға аз ұғымын түсіндіру. Тақтадағы ілулі тұрған суреттерге қарап: Балалар, мына суреттерге қараңдаршы, бір топ құстың ішінде екі балапан (аққу,қарға,сауысқан,тоты) бар екен. Құстар көп пе, әлде балапандар көп пе? - Құстар көп, балапандар аз. Тақтадағы суреттерді көрсету. Балапан-құстың баласы, әр құстың өз балапаны болады. Тақтадағы құстардың түрлеріне тоқталып, суреттерімен таныстырамын. 1. Бүркіт 6.Тоты 2. Аққу 7. Торғай 3. Жапалақ 8.Тауық 4. Үкі 9. Қарға 5. Тырна 10. Қарлығаш Сергіту жаттығуы: оң қолымда бес саусақ, Сол қолымда бес саусақ. Қосып едім екеуін Болып шықты он саусақ. Тақтадан жемістердің суреттерін көрсетіп, көп,аз ұғымдарын қайталаймыз. Алмұрт -1, алма -2, қарбыз-3 оысның ішіндегі қайсы көп, қайсы аз? Балалар сабақты меңгереді. Сабақты қорытындылау: Әр түрлі таяқшалардан оң жаққа, сол жаққа аз қойып, табақтарға алма салып, Айдос пен Нұрайдың қайсысында шар көп? т.с.с. Бекіту : балаларға жұлдызша таратып, мадақтаймын.

Скачать материал
