Сабақ жоспары:20.10.12.
|
Уақыты:
|
Пәні: қазақ тілі
|
Сынып: 2
|
Сабақтың тақырыбы: Алтын
күз
Сабақтың типі:
интербелсенді
Сабақтың түрі: жаңа
білімді меңгерту
Сабақтың әдіс-тәсілі:
сыни тұрғыдан ойлау, диалогтік оқыту, жұптық оқыту, Insert, дарынды балалармен
жұмыс.
Талантты және дарынды
балалар: Әмина, Дария, Дарья, Айдархан.
Сыни тұрғыдан бағалау
үшін зерттеуге алынған оқушылар: Әмина, Дария, Наташа
|
Пәнаралық байланыс: орыс
тілі, биология
|
Негізгі түсініктер:
Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібі, алтын күз деп аталатын себебі, табиғат
құбылыстары.
|
Өткен сабақпен байланыс:
Күз. Сөйлемдегі сөздердің орын тіртібі.
|
Бағалау
Бақылау
Жұмысты
бағалау
(критерии бойынша)
Сапалы
білімді
бағалау
|
Көрнекілігі:
Тақырыпқа байланысты
суреттер, АКТ, Insert сызбасы, тарату материалдары, видео көрініс.
|
|
|
|
|
|
|
Өлшемдік ойлау қабілеті:
6 «а»
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Грамматикалық
тақырыпты қайталап меңгерту, тақырып бойынша мәліметтер алу, алған білімдерін
өмірде қолдана білу.
Дамытушылық: Сыни
тұрғыдан ойлау қабілеттерін, сөздік қорларын дамыту,АКТ- ны меңгерту,білімді
бірлесіп құру.
Тәрбиелік: Өз өздерін
реттеуге ,бағалауға, достарына көмектесуге, өз бетінше ізденуге тәрбиелеу.
|
Жетістік
критериилері:
Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): тапсырманы жеткіліксіз деңгейде орындауы
Оқушының орташа
жетістігі (ООЖ): тапсырманы орташа деңгейде орындауы
Оқушылардың
жоғарғы жетістігі (ОЖЖ): тапсырманы толық қамтығанда
|
Көрнекілік: Тақырыпқа
байланысты суреттер, АКТ, Insert сызбасы, тарату материалдары, видео көрініс
|
Уақыты:
|
Жұмыстың
түрі
|
Мұғалімнің рөлі
|
Оқушының рөлі
|
Басталуы:
Түсіну:
|
Сынып оқушыларымен
амандасу.
Оқушыларды түгендеу
Ынтымақтастық
атмосферасын құру
Топтарға бөлу, жақсы
тілектер айту. «Ойлан да аяқта» ойынын ойнату.
-лимон қышқыл, ал қант
....(тәтті)
-ат шабады, ал құс .....(ұшады)
-ит үреді, ал қарға.....
(қарқылдайд
-Мұғалім үйретеді,
оқушы.... (үйренеді)
-екі бірден көп,ал бір
екіден ... (аз)
Қарама қарсы сөздер:
-қара -ақ
-түн-күн
- биік-аласа
Бүкіл сыныптың жұмысы:
Сабақтың мақсатын айту ,
бағалау критерилерін тақтаға іліп, түсіндіру.
|
Мұғалім сабақты бастайды.
Оқушыларды топқа бөледі. Ынтымақтастық атмосферасын құрады.Бүгінгі сабақтың
мақсатын айтады.
Мұғалім сабақты
жалғастырады
|
Топтарға бөлінеді, әрбірі
жақсы тілектер айтады, ойынға қатысып ойлау арқылы сөздердің жалғасын
табады.Сабақтың тақырыбын жазады.
Түсінбеген жерлерін сұрау
|
Тапсырма:
|
Тапсырманы түсіндіру:
1.Интербелсенді тақтадан
көріністерді тамашалайды.
І топ «Күзгі дыбыстар»
ІІ топ «Күзгі құбылыстар»
ІІІ топ «Күзгі жұмыстар»
тақырыптары бойынша сызбаларды толтыру. Жауаптарына сәйкес фишкалар
беріледі.
2.Толтырған сызбаларын
пайдаланып, әрбір топ үш сөйлемнен құрастырып, сөйлем мүшелеріне
талдайды.Жасаған тапсырмаларын әрбір топтан оқушылар тақтаға шығып жазады.
Әрбір тапсырма фишкамен бағаланады.
3. Мәтіндегі суреттердің
орнына тиісті сөздерді қойып оқып шығып , әрбір топ мәтінге өзгерістер
енгізеді.(мыслы: аспанды бұлт қаптады деген сөйлемді-аспан бұлтты болады.)
Оқушылар жауаптары үшін фишкамен бағаланып отырады.
4.Үш топқа сөзжұмбақ
таратылып беріледі.Топпен бірлесіп сөзжұмбақты шешу.
|
Тапсырмаларды орындау
жолдарын түсіндіреді. Жауаптарына сәйкес фишка таратып отырады.
Айдархан , Дария,
Дарьяның сыни тұрғыдан ойлау қабілетін бақылау және салыстыру.
|
Оқушылар топпен бірлесіп
жұмыс жасайды, кеңеседі, шешімге келеді.Фишка жину арқылы сабаққа қатысады.
Оқушылар сөйлем
құрастырады, сөйлем мүшелеріне талдайды.
Өз сөздерімен ережені
шығарады.
Оқушылар бірлесе
сөзжұмбақты шешеді.
|
Талдау :
|
Бағалау критериилерін
қысқаша қайталау: Сабақ барысында орындаған тапсырмаларын қорытындылай
отырып, оқушылар өздеріне баға қояды.
|
Мұғалім сұрақтар
қояды,Әмина көмектеседі.
|
Орындарында отырып
өздеріне баға береді.
|
Үй жұмысы
|
«Алтын күз» тақырыбына
шағын әңгіме жазып келу.
Грамматиканы қайталау.
|
|
|
Бағалау:
|
|
Мұғалім оқушыларды
жинаған фишкалары бойынша бағалайды.
|
Оқушылар сабақ барысында
жинаған фишкаларының санына сәйкес бағалау парағына қарап өздерінің бағаларын
біліп отырады.
|
Рефлексия:
|
Топта бірлесіп жұмыс
жасау балаларға өте ұнады.Сабақтың ұнаған, ұнамағанын тақтаға ілінген
плакатқа( смайликтерді) іледі.
|
|
Оқушылар өздеріне ұнаған
смайликтерді алып ,плакатқа іледі.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|