Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации
версия для слабовидящих
Главная / Начальные классы / Поурочный план на тему "Өсімдік түрлері"

Поурочный план на тему "Өсімдік түрлері"

Пән: Жаратылыстану

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мен зерттеушімін

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 1 «Ә»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақ тақырыбы

Өсімдіктің түрлері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.1.5 Жабайы өсімдіктер мен мәдени өсімдіктерді ажырату

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: тәжірибенің бақылаудан айырмашылығын атау.

Оқушылардың көпшілігі:

Кейбір оқушылар:

Жетістік критерийлері


Тілдік мақсаттар


ғылым мен техниканың дамуы үшін қоршаған әлем нысандарын бақылаудың маңыздылығын талқылайды;

тірі-живые-livinq

жансыз-не живые- non livinq

өсімдік- растение-plant

нысан-объект- thinq

Құндылықтарды дарыту

Асықтың шығу

Пәнаралық байланыстар

Өнер, дүниетану

АКТ қолдану дағдылары


Бастапқы білім


Оқушылар кейбір табиғи құбылыстар мен қоршаған әлем нысандарын атай білуі қажет.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы










Сабақ басында:

- оқушылардың зейінін шоғырландыруға

Психологиялық ахуал

Күлімдеп күн бүгі,

Қарады маған да,

Күлімдеп күн бүгін,

қарады саған да.

Шуақ пен нұр төгіп,

Көңілді кетті көтеріп.


















Сабақтың ортасы

(Ұ) Оқушыларға тәжірибенің бақылау секілді зерттеу тәсілі (ғылыми зерттеудің әдісі) екенін түсіндіріңіз. Тәжірибе – зерттеудің белсенді тәсілі екендігіне оқушылардың назарын міндетті түрде аудару қажет.


(МК) Оқушыларға орнитологтардың құстарды бақылауы туралы бейне фрагменттер және химия бойынша қарапайым тәжірибелер көруді ұсыныңыз.



(Ұ) Оқушылармен тәжірибенің бақылаудан айырмашылығын талқылап өтіңіз. Оларға сұрақтарға жауап беруді ұсыныңыз:

Тәжірибе деген не?

Тәжірибе мысалдарын келтіріңіз.

Адам іс-әрекетінің қай саласында тәжірибелер қолдануға болады?

Ерігіш және ерімейтін заттармен мсал келтіру: тұз, қант.

Суды бояуға болатынына көз жеткізу.

Тәжірибемен бақылауды салыстырыңыз.

Тәжірибемен бақылауды адамға пайда алып келерліктей қалай қолдануға болады?

Неге тәжірибе адамға бақылаудан көрі көбірек ақпарат береді?


(Т) Оқушыларға өз тәжірибелерін ойлап табуларын ұсыныңыз. Мысалы, заттардың суда еруін анықтау немесе әр түрлі сұйықтықтардың жылуы бойынша.


Сабақтың соңы

Балалар бүгінгі сабақта қандай білім, жаңалық алғандарын ортаға салады.


Дифференциация– оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Өздері тәжірибе ойлап табады

Жест, қошемет









  • Начальные классы
Описание:

Ұсынылып отырған сабақ жоспары 1-сынып оқушыларына арналған.Сабақ барысында ғылым мен техниканың дамуы үшін қоршаған әлем нысандарын бақылаудың маңыздылығын талқылайды;

Барлық оқушылар: тәжірибенің бақылаудан айырмашылығын атайды,зеріттіейді,талқылайды..

Жабайы өсімдіктер мен мәдени өсімдіктерді ажыратады.Айырмашылықтарын біледі.


Автор Касенова Дана Мержакыповна
Дата добавления 10.05.2017
Раздел Начальные классы
Подраздел Планирования
Просмотров 466
Номер материала MA-071216
Скачать свидетельство о публикации
