Инфоурок Другое Другие методич. материалыПо химии "Орта мерзімді жоспар, қысқа мерзімді жоспар" (10 сынып)

По химии "Орта мерзімді жоспар, қысқа мерзімді жоспар" (10 сынып)

Скачать материал

Бекітемін:                                            

         директор                      Кулиева Ж.Ш      

Қарасай ауданы. Шамалған бекеті. "Ы.Алтынсарин атындағы орта мектебі"  КММ

химия пәні мұғалімі:        Сабырова Айман

Пәні. 04.04

10 "Б"  сынып Химия

Сабақтың тақырыбы

8.7 Кремний және оның қосылыстары

Мақсаты

Кремний және оның қосылыстарының қасиеттерін логикалық ойлауын дамыту.

Оқыту нәтижелері

-         Кремнийдің атом құрылысын біледі;

-         Кремнийдің  қасиеттерін біледі;

-         кремний қосылыстары бойынша ажырата біледі;

-         өзара әрекет арқылы бір-бірімен кеңесу, тақырыпқа сәйкес түсініктерін одан ары дамытады.

Сілтеме

Марта Бронсон  өзін-өзі реттеу; СТО;  Александер  Диалог негізінде оқыту;  АКТ.  Мұғалімдерге арналған Нұсқаулық -2012ж   

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

 

Оқушының іс-әрекеті

 

 Ұйымдастыру

2 мин

·                                                Амандасу;

·                                                психологиялық ахуал туғызу;

·                                                топ ережесімен таныстыру;

·                                                Бағалау критерийлерін түсіндіру

ü           топ ережесіне бағынады

ü           бағалауды түсінеді

 

Білу, тану

5 мин

№1. Мұғаліммен оқушының диалогі

1. Көміртектің құрылысы мен физикалық қасиеттері қандай екенін түсіндіреді?

2. Көміртек  қай жерлерде кездесетіні бойынша сипаттайды?

3. Көміртек қандай заттармен әрекеттесетінін жазады?

4. Көміртектің қосылыстарын атап өтеді?

5. Көміртек қосылыстарын  қайда  қолданатын айтады?

№2 Бейнефильмнен көрген көріністі талдау арқылы жаңа тақырыпты ашу.

 

1. Көміртектің құрылысын, физикалық қасиеттерін, табиғатта таралуын, химиялық әрекеттесуін, қолданылуын кері байланыс арқылы ойларын айтады.

 

 

 

 

 

 

 

 

Түсіну

20 мин

Оқушылар смайликтер арқылы топқа бөлінеді.

1-топ:  Кремнийдің атом   құрылысы, табиғатта таралуын

2-топ:  Алынуы мен физикалық қасиеттерін

3-топ: Химиялық қасиеттерін

4-топ: Кремний (ІV) оксиді, кремний қышқылы және силикаттар

5-топ: Қолданылуын оқып түсініп дәптерге анықтама жазады.

      1-топ:  Кремнийдің атом   құрылысы, табиғатта таралуын орындайды.

2-топ:  Алынуы мен физикалық қасиеттері туралы ойларын айтады

     Кремнийдің аллотропиялық түр өзгерісін талдайды.

 

 

 

 

 

Надпись: Аморфты 
Қоңыр ұнтақ

3-топ: Химиялық қасиеттерін орындайды.

Si+O2=SiO2        Si+2Mg=Mg2Si      Si+2H2=SiH4      SiH4+2O2=SiO2+2H2O   SiO2+Na2O=Na2SiO3

K2SiO3+2HCI=H2SiO3+2KCI       SiO2+2C   t   SiC+2CO

4-топ: Кремний (ІV) оксиді, кремний қышқылы және силикаттар туралы талдайды.

5-топ: Қолданылуы бойынша ойларын айтады.

Олар оқып, түсініп, дәптерлеріне  түртіп жазады.

Қолдану

7 мин

№3.

Топтар өздерінің берілген тапсырманы постерге салады.

№4

Si      Mg2Si     SiH4     SiO2

Реакцияны жүзеге асыр.

Кремний және олардың қосылыстарын сызба-нұсқа бойынша кластерге, сурет бойынша постерді түсіріп, қолданады.

Тізбекті реакцияны жүзеге асырады.

Талдау

5 мин

№5.

1-нұсқа

1.Жер қыртысының негізі   А) көміртек В) азот С) кремний

2.Құмның формуласы  А) Si В)SiO2 С) SiO

3.Кремний деген атауды ұсынған ғалым.   А)Д.И.Менделеев  В)И.П .Павлов  С) Г.И.Гесс

4. Кремнийдің жер қыртысындағы  массалық үлесі  А)24 % В)25 % С) 27%

5.Периодтық жүйеде кремний қай топта ?А)ІҮ  В)І  С) ІІ

2-нұсқа

6.Кремнийдің реттік нөмірі А) 12 В)13 С) 14

7. Кремнийдің салыстырмалы атомдық массасы   А) 24 В)25 С) 28

8. Кремнийдің аллотропиялық түрөзгерісі А)аморфты және кристалды  В) иілімді және кристалды С) алмаз және графит

9.Кремний оттегімен қосылысында неше валентті?  А)2   В)4    С) 3

10.Кремнийдің латынша атауы  А)силициум В) аргентум С) гидрогениум

ЖАУАПТАРЫ :1-С 2-В 3-С 4-В 5-А 6-С 7-С 8-А 9-В 10-А

Сұрақтар бойынша орындайды.

Бағалау кри -терийлері

2 мин

 

*    Белсенді қатысып отыруы;

*    Өткен тақырып бойынша өз ойын еркін жеткізуі;

*    тапсырманы  орындауы;

*    Тақырыптың  маңызын түсінуі;

*    бірін-бірі  бағалауын;

*    постермен жұмыс жасай алуын;

Бірін-бірі бағалауда шешім қабылдайды.

 

Жинақтау

3мин

 6-тапсырма Постермен жұмыс

Берілген тақырыпты тұжырымдайды.

Берілген тақырыпты бекітеді;

Стикерге рефлексия жазады.

Келесі тапсырма

1 мин

8.7  Кремний және оның қосылыстары.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пәні

10   сынып Химия

Сабақтың тақырыбы

8.8, 8.9.   V А топ элементтері.   VА топша элементтерінің жалпы сипаттамасы. Азот.

Мақсаты

V А топ элементтеріне жалпы  сипаттама беру азоттың қасиеттерін сыни тұрғыдан ойлауын дамыту

Оқыту нәтижелері

-          VА топша элементтеріне жалпы сипаттама береді;

-         Азоттың қасиеттерін біледі;

-         өзара әрекет арқылы бір-бірімен кеңесу, тақырыпқа сәйкес түсініктерін одан ары дамытады.

Сілтеме

Мұғалімдерге арналған Нұсқаулық -2012ж;  Марта Бронсон  өзін-өзі реттеу;  СТО;  Александер Диалог негізінде оқыту;   Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер Выготский, Воуд;

  Барнс пен Мерсер зерттеушілік әңгіме;  АКТ 

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

 

Оқушының іс-әрекеті

 

 Ұйымдастыру

2 мин

- Амандасу;

- психологиялық ахуал туғызу;

- топ ережесіне бағынады

 

 

Білу, тану

5 мин

Мұғаліммен оқушының диалогі

1-тапсырма:

1) кремнийдің құрылысын қандай екенін сипаттайды?

2) Табиғатта қай жерде кездесетінін айтады?

3) Кремнийдің физикалық қасиеттері қандай екенін қарастырып өтеді?

4) Кремний қандай заттар мен әрекеттесетінін жазады?

5) Қосылыстарын қайда қолданатынын атап өтеді?

2-тапсырма:

Топқа сурет беріледі, жердің үстіңгі бөлігіне  сипаттама береді

 

1Кремнийдің  құрылысын, физикалық қасиеттерін, табиғатта таралуын, химиялық әрекеттесуін, қолданылуын кері байланыс арқылы ойларын айтады.

2. Суретте азоттың қоршаған ортаға әсері бойынша ойларын айтады.

http://kzbydocs.com/tw_files2/urls_3/197/d-196692/7z-docs/24_html_me95036e.png

Түсіну

20 мин

1-топ:  

VА топша элементтеріне жалпы сипаттама береді.

2-топ:

  Азоттың құрылысын,табиғатта таралуын түсіндіреді.

3-топ:

Алынуы мен физикалық қасиеттеріне сипаттама береді.

4-топ:

Химиялық қасиеттерін, қолданылуын, биохимиялық рөлін түсіндіреді.

      1-топ:  VА топша элементтеріне жалпы сипаттамасын айтады.

2-топ: 

  Азоттың құрылысын,табиғатта таралуын оқып, ойларын айтады

 3-топ:

Алынуын, физикалық қасиеттерін орындайды.

 4-топ:

Химиялық қасиеттері, қолданылуы және биохимиялық рөлі бойынша ойларын айтады.

 

Олар оқып, түсініп, дәптерлеріне  түртіп жазады

Қолдану

7 мин

3-тапсырма:

20 ос-та 1 л суда 6,8*10-4 моль азот ериді. Азоттың ерігіштігін грамның литрге қатынасында өрнектеңдер. Суды ығыстыру арқылы азотты жинауға бола ма?

Есепті шығарады.

Сызба-нұсқа бойынша кластерге, сурет бойынша постерді түсіріп, қолданады.

 

Суды ығыстыру арқылы тығыздығын есептейді.

                                    

Талдау

5 мин

  4-тапсырма:

"Ыстық орындыққа"

 әр топтан бір оқушы шығып, сұрақтарға кері байланыс жасайды.

 

Сұрақтарды жауап беру арқылы талдайды.

Бағалау критерийлері

2 мин

*    Белсенді қатысып отыруы;

*    Өткен тақырып бойынша өз ойын еркін жеткізуі;

*    тапсырманы  орындауы;

*    Тақырыптың  маңызын түсінуі;

*    бірін-бірі  бағалауын;

*    постермен жұмыс жасай алуын; Критерийлері жазылған бағалау арқылы бір-біріне баға береді.

Бірін-бірі бағалауда шешім қабылдайды.

Жинақтау

3мин

5-тапсырма:

 «Ойлан тап»

Оқулықта берілген есепті шығарады

Есепті жылдам шешеді.

Келесі тапсырма

1 мин

8.8,8.9    VА топша элементтерінің жалпы сипаттамасы. Азот.

Стикерге рефлексия жазады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пәні.  

 10   сынып Химия

Сабақтың тақырыбы

8.10-8.12.   Аммиак. Аммоний тұздары. Азот оксидтері, азот қышқылы және нитраттар

Мақсаты

Аммиактың, аммоний тұздарының, азот оксидтерінің, азот қышқылы және нитраттардың қасиеттерін түсіну

Оқыту нәтижелері

*    Аммиак бойынша біледі;

*    Аммоний тұздарын талдай  біледі;

*    Азот оксидтері, азот қышқылы және нитраттар туралы түсінгенін жеткізеді; 

*     өзін-өзі реттейді;

*    топ ережесіне бағынады;

*    сұрақтарды бірлесе шешеді;

*    өзін және өзгелерді бағалауды үйренеді;

*    басқаның пікірімен санасады.

Сілтеме

Мұғалімдерге арналған Нұсқаулық -2012ж;  Марта Бронсон өзін-өзі реттеу; СТО;  Александер Диалог негізінде оқыту;   Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер Выготский , Воуд;  Барнс  пен Мерсер  зерттеушілік әңгіме; АКТ

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

 

Оқушының іс-әрекеті

 

Ұйымдастыру

2 мин

*                                            Амандасу;

*                                            психологиялық ахуал туғызу;

*                                            "Шаттық шеңберін " өткізу

*                                              топ ережесіне бағынады

Білу, тану

5 мин

1-тапсырма:

 Кез-келген оқушы ыстық орындыққа отырып, диалогтағы топтық әңгімелесу арқылы кері байланыс жасайды.

2-тапсырма:

"мағынаны тану"

 Топқа сурет беріледі, жердің астыңғы  бөлігіне  сипаттама береді.

http://kzbydocs.com/tw_files2/urls_3/197/d-196692/7z-docs/24_html_me95036e.png

5 А топ элементтерінің жалпы сипаттамасын, азоттың  құрылысын, физикалық қасиеттерін, табиғатта таралуын, химиялық әрекеттесуін, қолданылуын кері байланыс арқылы ойларын айтады.

2. Суретте азот қосылыстарының  қоршаған ортаға әсері бойынша ойларын айтады

Түсіну

20 мин

 1-топ:  

 Аммиак тақырыбына сипаттама береді;

2-топ:

 Аммоний тұздарын түсіндіреді;

3-топ:

 Азот оксидтері бойынша сипаттама береді;

4-топ:

 Азот қышқылы,  азот қышқылының тұздары бойынша  қасиеттерін түсіндіреді;

 

 1-топ: 

Аммиак тақырыбына сипаттамасын айтады.

2-топ: 

  Аммоний тұздарын оқып, ойларын айтады

 3-топ:

Азот оксидтерін жіктейді, түсінеді.

 4-топ:

Азот қышқылы, Нитраттар қасиеттері бойынша ойларын айтады.

Олар оқып, түсініп, дәптерлеріне  түртіп жазады

Қолдану

7 мин

3-тапсырма:

Топтар өздерінің берілген тапсырманы постерге салады.

3.сызба-нұсқа бойынша кластерге, сурет бойынша постерді түсіріп, қолданады.

Талдау

5 мин

  4-тапсырма:

 Азот       аммиак      азот (ІІ) оксиді  

     Азот (IV) оксиді      азот  қышқылы        аммиакты селитра

        Азот (І) оксиді. Химиялық айналымдарды жүзеге асырыңдар

 

Тізбекті реакцияны  талдайды, дәптерге түртіп алады.

Жинақтау

3мин

 5-тапсырма "Миға шабуыл"

1-топ: №1

2-топ: №2

3-топ: №3

4-топ: №4 жаттығуларды орындайды.

Жаттығудағы сұрақтарға кері байланыс жасап, бекітеді.

Стикерге рефлексия жазады.

Бағалау критерийлері

2 мин

 

 

Ø Белсенді қатысып отыруы;

Ø Өткен тақырып бойынша өз ойын еркін жеткізуі;

Ø тапсырманы  орындауы;

Ø Тақырыптың  маңызын түсінуі;

Ø бірін-бірі  бағалауын;

Ø постермен жұмыс жасай алуын;

Критерийлері жазылған бағалау арқылы бір-біріне баға береді

Бірін-бірі бағалауда шешім қабылдайды.

 

 

 

Келесі тапсырма

1 мин

8.10-8.12 Аммиак. Аммоний тұздары. Азот оксидтері, азот қышқылы және нитраттар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пәні

10    сынып Химия

Сабақтың тақырыбы

8.13.  Фосфор және оның қосылыстары.

Мақсаты

Фосфор және оның қосылыстарының  қасиеттерін сыни тұрғыдан ойлауға дамыту.

Оқыту нәтижелері

*    Фосфор қасиеттері бойынша біледі;

*    Фосфордың қосылыстарын түсінеді;

*     өзін-өзі реттейді;

*    топ ережесіне бағынады;

*    сұрақтарды бірлесе шешеді;

*    өзін және өзгелерді бағалауды үйренеді;

*    басқаның пікірімен санасады.

Сілтеме

МАН -2012ж;  Марта Бронсон  өзін-өзі реттеу; СТО;  АлександерДиалог негізінде оқыту;   Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер Выготский , Воуд;  Барнс  пен Мерсер зерттеушілік әңгіме; АКТ

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

 

Оқушының іс-әрекеті

 

Ұйымдастыру

2 мин

Ø           Амандасу;

Ø           психологиялық ахуал туғызу;

Ø           "Шаттық шеңберін " өткізу.

Ø           топ ережесіне бағынады

Білу, тану

5 мин

1-тапсырма:

Кез-келген оқушы ыстық орындыққа отырып, диалогтағы топтық әңгімелесу арқылы кері байланыс жасайды

2-тапсырма:

"ой қозғау"

бейнефильмді көреді.

 

 

5 А топ элементтерінің жалпы сипаттамасын, азоттың  құрылысын, физикалық қасиеттерін, табиғатта таралуын, химиялық әрекеттесуін, қолданылуын кері байланыс арқылы ойларын айтады.

2. бейнефильмде қандай іс-әрекеті бойынша тәжірибені өз ойларын  айтады.

Түсіну

20 мин

Әр топқа берілген  тапсырмаларды оқып, түсінгені бойынша талқылап, қағазға түсіреді.

1-топ:  

 Фосфордың құрылысын, табиғатта таралуын,физикалық қасиеттеріне сипаттама береді;

2-топ:

Химиялық қасиеттерін, алынуын түсіндіреді;

3-топ:

Қолданылуы, биохимиялық рөлі,

 фосфор оксидтері бойынша сипаттама береді;

4-топ:

Фосфор қышқылдарының қасиеттері және фосфор қышқылдарының тұздары бойынша шолу жасайды.

 1-топ:  Фосфордың құрылысы, табиғатта таралуы, физикалық қасиеттерін айтады.

2-топ: Химиялық қасиеттері, алынуы, туралы жіктейді.

 3-топ: Қолданылуын, биохимиялық рөлін, фосфор оксидтері бойынша өз ойларын айтады.

 4-топ: Фосфор қышқылдарының қасиеттерін және тұз-дары бойынша ойларын айтады.

 Олар оқып, түсініп, дәптерлеріне  түртіп жазады

Қолдану

7 мин

3-тапсырма:  Сa(PO4)2        P       P2O5       H3PO4       Ca(H2PO4)    Осы тізбекті реакцияны орындайды.

3. Осы айналуларды жүзеге асырады.

Талдау

5 мин

  4-тапсырма: Химиялық диктант

1) Тек қосылыстар құрамында болады, маңыздысы құрамына кальций фосфаты кіретін .... минералы.

2) Фосфордың металдармен қосылысы ... деп аталады.

3) Адам организміндегі мөлшері бойынша фосфор .... жатады.

4) фосфор (ІІІ) оксиді ....  тәрізді кристалдық масса.

5) Фосфор қышқылы ұшпайды және тұрақты, ол ..... қасиеттер көрсетпейді.   

 Химиялық диктанты талдайды.

Жинақтау

3мин

 5-тапсырма:  Қоршаған ортаға байланыстырып "Эссе" жазады.

"Эссе"бойынша жазғанда -рын тұжырымдайды.

Бағалау критерийлері

2 мин

*    Белсенді қатысып отыруы;

*    Өткен тақырып бойынша өз ойын еркін жеткізуі;

*    тапсырманы  орындауы;

*    Тақырыптың  маңызын түсінуі;

*    бірін-бірі  бағалауын;

*    постермен жұмыс жасай алуын;   Критерийлері жазылған бағалау арқылы бір-біріне баға береді.

Бірін-бірі бағалауда шешім  қабылдайды.

Стикерге рефлексия жазады.

Келесі тапсырма

1 мин

 8.13.  Фосфор және оның қосылыстары.

 


            Бекітемін:                                                                                                           Келісемін:

         Мектеп директоры:                                                                                            Оқу ісінің меңгерушісі:      

                            Ж.Кулиева                                                                                               Т.Топашева        

          «        »                        2014ж                                                                              «        »                        2014ж

                   Қарасай ауданы, Шамалған бекетіндегі «Ы.Алтынсарин атындағы орта мектебі» коммуналды мемлекеттік мекемесінің химия пәні мұғалімі Сабырова Айманның  оқыту және оқу тәжірибесіне Бағдарламаның  жеті  модулі қалай ықпалдастырылғаны көрсетілген тізбектелген сабақтар топтамасы.

 

Тaқырыбы

Оқып-үйрeнудiң нeгiзгi мaқcaттaры

Оқытудa қолдaнылaтын әдic-тәciлдeр

Оқып-үйрeнудiң нәтижeci

Үйрeну мaқcaтындa бaғaны қоca, бaғaлaу

Caбaққa бaрлық оқушылaрды caбaққa тaртуы

Құрaл-

жaбдықтaр

Нeгiзгi дeрeк көздeр

1

Крeмний жәнe оның қоcылыcтaры

 

 

Крeмний жәнeоның қоcылыcтaрының қacиeттeрiн логикa лық ойлaуын дaмыту.

 

Ұжымдacып жұмыc icтeугe үйрeту.

 

CТО;

Диaлогтiк нeгiзiндe оқыту        AКТ.     

 

 

Өзiн-өзi рeттeйдi;

Топ eрeжeciнe бaғынaды;

 Тaқырыптың мaзмұнын түciнeдi.

 Формaтивтi бaғaлaу,  өзaрa  бaғaлaу пaрaқшaлaры aрқылы бaғaлaнды

Жeкe,  топтық мүшeлeрiн диaлогқa тaрту.  Топтa бaрлық оқушылaр жұмыc icтeйдi.

 

 

 

үлecтiрмeлi пaрaқшaлaр,

ИТ, поcтeр

Бeйнe фильм, оқулық, дидaктикaлық мaтeриaл-дaр.

Мaртa Бронcон (2002) өзiн-өзi рeттeу. CТО ; Aлeкcaндeр (2008) Диaлог нeгiзiндe оқыту.  AКТ (61 бeт),     бaғaлaу (58 бeт)

2

 

 

 

 

 

 

VA топшa элeмeнттeрiнiң жaлпы cипaттaмacы. Aзот.

 

V A топ элeмeнттeрiнe жaлпы  cипaттaмa бeру aзоттың қacиeттeрiн cыни тұрғыдaн ойлaуын дaмыту

 

CТО, AКТ, Формaтивтi бaғaлaу

Диaлогтiк нeгiзiндe оқыту

 

 Тaқырыпқa cәйкec түciнiктeрiн одaн aры дaмытaды  жәнe

өзaрa әрeкeт aрқылы бiр-бiрiмeн пiкiрлeceдi;.

 

 Топтa оқушылaр өзaрa бaғaлaу пaрaқшaлaры aрқылы бaғaлaнды

 

топтық мүшeлeрiн диaлогқa тaрту.  Топтa бaрлық оқушылaр жұмыc icтeйдi.

 

 

ИТ,

үлecтiрмeлi пaрaқшaлaр. поcтeр, Cлaйд, оқулық, дидaктикa-лық мaтeриaлдaр

 

 

МAН  - 2012ж ;      CТО ;   Aлeкcaндeр (2008) Диaлог нeгiзiндe оқыту;   Оқыту мeн оқудaғы жaңa тәciлдeр Выготcкий (1978),       Бaрнc (1976) пeн Мeрceр (2000) зeрттeушiлiк әңгiмe   AКТ

3

Aммиaк. Aммоний тұздaры.  Aзот окcид -тeрi, aзот қышқылы жәнe нитрaттaр

Aммиaктың, aммоний тұздaрының, aзот окcидтeрiнiң, aзот қышқылы жәнe нитрaт -тaрдың қacиeттeрiн тeрeң мeңгeрту

CТО, AКТ, Тaлaнтты жәнe дaрынды оқушылaрмeн жұмыc,  

Диaлогтiк нeгiзiндe оқыту

 

 Топ eрeжeciнe бaғынaды;

 Тaқырыптың мaзмұнын тaлқылaйды

 

Формaтивтiк бaғaлaу:

топтa  оқушылaр өзaрa бaғaлaу

пaрaқшaлaры aрқылы бaғaлaнды

 

топтық мүшeлeрiн диaлогқa тaрту.  Топтa бaрлық оқушылaр жұмыc icтeйдi

ИТ, үлecтiрмeлi пaрaқшaлaр

Cлaйд, оқулық, дидaктикa-лық мaтeриaлдaр

  CТО ;  Aлeкcaндeр (2008) Диaлог нeгiзiндe оқыту;   Оқыту мeн оқудaғы жaңa тәciлдeр;    AКТ; Тaлaнтты жәнe дaрынды бaлaлaрды оқыту 

4

Фоcфор жәнe оның қоcылыcтaры

Фоcфор жәнe оның қоcылыcтaрының  қacиeттeрiн түciну

 

 

 

 

 

CТО, AКТ,   Тaлaнтты жәнe дaрынды оқушылaр-мeн жұмыc;

Диaлогтiк нeгiзiндe оқыту;

Жигcо, түртiп aлу;

Cынaқтaн өткiзу;

Cұрaқтaрынa жaуaп aлу,

"ББҮ".

Тaқырыпқa cәйкec түciнiктeрiн одaн aры дaмытaды  жәнe

өзaрa әрeкeт aрқылы бiр-бiрiмeн пiкiрлeceдi 

cұрaқтaрды бiрлece шeшeдi;

өзiн жәнe өзгeлeрдi бaғaлaуды үйрeнeдi;

 

Формaтивтiк бaғaлaу:

 топтa өзaрa

бaғaлaу пaрaқшaлaры aрқылы бaғaлaнды

 

 

 

 

 

 

 

Жeкe, жұптық, топтық мүшeлeрiн диaлогқa тaрту.  Топтa бaрлық оқушылaр жұмыc icтeйдi.

 

Үлecтiрмeлi пaрaқ шa лaр,

 ИТ кecтe Cлaйд, оқулық, дидaктикa-лық мaтeриaлдaр. бeйнe фильм.

 

 

 CТО ;  Aлeкcaндeр (2008) Диaлог нeгiзiндe оқыту;   Оқыту мeн оқудaғы жaңa тәciлдeр;   AКТ ;

Тaлaнтты жәнe дaрындыоқушылaрмeн жұмыc

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "По химии "Орта мерзімді жоспар, қысқа мерзімді жоспар" (10 сынып)"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Специалист по автотранспорту

Получите профессию

Копирайтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
