Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации
версия для слабовидящих
Главная / Другое / план открытого урока по теме "Құстар - біздің досымыз "

план открытого урока по теме "Құстар - біздің досымыз "

Курсы профессиональной переподготовки от Московского учебного центра "Профессионал"

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования только до 31 августа действуют скидки до 50% при обучении на курсах профессиональной переподготовки (184 курса на выбор).

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: ВЫБРАТЬ КУРС


АШЫҚ САБАҚ ЖОСПАРЫ.

Сабақтың тақырыбы: Құстар-біздің досымыз.

Сабақтың мақсаты:
1. Оқушыларға жалпы құстар туралы, олардың тіршілігі мен пайдасы туралы түсіндіру.
2. Оқушылардың белсенділігін, қызығушылығын, сөздік қорын, ой - өрісін дамыту.
3. Құстарды қорғауға, қамқоршы болуға, табиғатты сүюге тәрбиелеу.

Сабақтың міндеттеріБілімдерін пысықтайды және бір-бірінің ойларын тыңдап, құрметтеуге үйренеді. Ойларын жинақтап, қоршаған ортаға қамқорлық сезімі оянады.

Құрал-жабдықтар: оқушылардың құстар туралы суреттері, стикер, постер, интербелсенді тақта, құстар бейнеленген карточкалар, бейнефильм

Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақта қолданылатын әдістер: сұрақ – жауап, әңгімелеу, топпен жұмыс

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру;
Баланың сабаққа зейінін аудару. Топқа бөлу. Құстардың суретін құрастыру арқылы топқа бөлу. «Қарлығаш», «Аққу», «Торғай» топтары

Психологиялық тренинг «АМАНДАСУ»
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. Әдептілік туралы мақал-мәтелдер. «Ыстық орындық» әдісі.

ІІІ. Жаңа сабақ тақырыбымен таныстыру. Бейнебаян «Құстар»

  • Бейнефильмнен нелерді көрдіңіз?

  • Бейнефильм не туралы деп ойлайсыздар?

  • Бүгін сабақ тақырыбы қандай болмақ?

Жарайсыз, балалар, бүгін біз сабақта құстар туралы әңгімелейміз. Презентацияға да назар аударайық! Бейнефильмде әр түрлі құстардың тіршілігі бейнеленген. Бүгінгі сабақта біз сіздермен жаңа сөздерді үйреніп, мәтінмен жұмыс жасаймыз, мәтінге байланысты тапсырмаларды орындаймыз.

-Жақсы сендер топ бойынша тапсырма орындап, әрбір тапсырманы дұрыс орындаған жағдайда сендерге түрлі түсті фишкалар беріледі. Әр фишканың өз бағасы бар. «5» - жасыл, «4» - сары, «3» - қызыл.

-Келістік пе?

  1. -Онда бірінші тапсырма. Сөздікпен танысайық. Сөздерді оқу, сөз тіркесін, сөйлем құрастыру.(ауызша)

Сән беру-украшать

Жыл құстары-перелетные птицы

Қыстап қалатын құстар-зимующие птицы

Ұя салу-вьют гнезда

Балапан басып шығару-выводят птенцов

Бүршік-почка

Кепкен жеміс-мороженые ягода

Қорек етеді-питаются

Жемшашар-кормушка

Зиянды жәндіктер-вредные насекомые

2.Мәтінмен жұмыс. Оқу, аудару, сұрақтарға жауап беру.

Құстар табиғатқа сән береді. Құстардың түрлері өте көп. Үй құстары, жабайы құстар болады. Жабайы құстар жыл мезгілдеріне қарай екі топқа бөлінеді: жыл құстары және қыстап қалатын құстар. Жыл құстары көктемде ұшып келеді. Олар ұя салып, балапан басып шығарады. Ал, қыстап қалатын құстар  қысы -жазы өз мекенінде тіршілік етеді. Олар ағаш бүршігін, кепкен жемістерді қорек етеді. Құстар -біздің досымыз. Адамдар оларға жемшашар жасап, оған нан қоқымын, жем шашып береді. Құстар –өте пайдалы, олар ағаштарды зиянды жәндіктерден қорғайды.

ТАПСЫРМА 2. Сұрақтарға ауызша жауап беру. Әр топқа 2 сұрақтан беріледі.

Құстар табиғатқа не береді?

Жыл құстары қашан ұшып келеді?

Адамдар құстарға не береді?

Құстар ағаштарды нелерден қорғайды?

Құстар қандай топтарға бөлінеді?

Құстар кімдердің досы?

ТАПСЫРМА 3. «Кітаппен жұмыс»

119 бет, 3 – тапсырма.

Табиғатты қорғау туралы өсиет сөздерден тақырыпқа қатысты сөздерді жазып, зат есімдердің жалғауын белгілеңдер. Жалғау түрін анықтаңдар.

ТАПСЫРМА 4. «ТОПТАСТЫРУ»

Мына құстарды екі топқа топтастыру.Әртопқа құстардың суреттері беріледі. Күннің жанына жыл құстарын, жемшашар жанына қыстап қалатын құстарды қою керек. Күн – қарлығаш, бұлбұл, аққу, көкек. Жемшашар - торғай, сауысқан, көгершін,қарға.

ТАПСЫРМА 5. (ФЛИПЧАРТПЕН ЖҰМЫС)hello_html_3b90249d.png

ТАПСЫРМА 6. ТОПТЫҚ ЖҰМЫС

І – топ: (флипчартпен жұмыс)

hello_html_m390c65fb.png

hello_html_m5e8490a.png

hello_html_1e5e8e01.pnghello_html_5756f7f2.png

Қарлығаш, әлем, табиғат, жыл құстары,оқушы, көгершін, құстардың түрлері, жаңалық, мектеп, сауысқан, тоқылдақ, менің досым, Айнагүл

hello_html_2bcd6201.pnghello_html_m291e0025.png

ІІ – топ: (тақтамен жұмыс)

Тапсырма. «Құстар» сөзі . Берілген сөзден неғұрлым көп сөз құрастыру қажет.

hello_html_m1fc2461d.pnghello_html_m514c9104.png

ІІІ – топ. «Кір жаятын жіп» әдісі

Тапсырма: Берілген сөздерді орнына қойып, сөйлем құрастырыңдар

  1. ұясын, құстардың, болмайды, бұзуға.

  2. құстарға, мен, жем, шашамын.

  3. табиғатты, қорғайды, зиянкестерден, құстар.

  4. досымыз,құстар, біздің.

ІҮ.СЕРГІТУ КЕЗЕҢІ: «Құстар әні». (караокемен орындау).

Ү.БЕКІТУ:

  1. ТАПСЫРМА 7. Әр топқа екі сөзден септеуге беріледі.

Құстар, жемшашар, табиғат, достар, зиянкес, торғай

ТАПСЫРМА 8. Логикалық тренинг «Қиындыдан құрастыр» (постер құрастыру, қорғау)

Әр түрлі қиындыға бөлінген құстардың суретін топ болып құрастырып шығулары керек.Әр топ бір құстың суретін құрастыруылары керек. Және сол құсты постерге түсіріп туралы әңгімелеп берулері керек. (қарлығаш,аққу,торғай)

ҮІ.ҚОРЫТЫНДЫЛАУ.

Мұғалім: Сонымен,балалар,біздің  бүгінгі сабағымыз не туралы болды?

Құстардың қандай атауларын есте сақтап қалдық?

Құстар кімдердің досы?

Құстардың қандай пайдасы бар?

(Оқушылардың жауабы тыңдалады).

ҮІІ.БАҒАЛАУ. Топ басшылары өз топ мүшелеріне баға береді, мұғалім қорытады .

ҮІІІ. Үйге тапсырма. Жаңа сөздерді пайдаланып, екі сөйлем жазып келу. Құстар туралы жұмбақтар іздестіру.

ІХ.РЕФЛЕКСИЯ: «Үш сөзбен» әдісі

















  • Другое
Описание:

План открытого урока по теме "Құстар - біздің досымыз" (Птицы - наши друзья) с применением разных уровневых заданий для закрепления своих знаний. Тип урока: смешанный, с целью закрепления пройденных тем. В ходе урока дети знакомятся с видами птиц, обитающих на территории Казахстана, а также в родном крае.

Учителем в ходе урока были применены методы и приемы КМ, диалоговое обучение,работа в группах и в парах, аудирование, знакомство с новыми словами и т.д.

Урок начался с создания психологического настроя на урок, по которому ребята желали друг другу успешной работы и отличных оценок. При проверке домашнего задания был применен прием "Горячий стул".

В определении темы урока роль отводилась просмотру видеоролика о птицах, после просмотра которого был задан вопрос Как вы думаете, о чем мы будем говорить на сегодняшнем уроке? (прием "Мозговой штурм")

Затем ребята работали с текстом, составляли вопросы, вели беседу ("Диалоговое обучение"), выделяли существительные по их морфологическим значениям,работали с флипчартом (применялись Интернетресурсы), выполняли задания в парах и группах. Урок прошел интересно. В ходе урока соблюдались все требования урока, обращалось внимание на рациональное использование времени.


Автор Жаналиева Ирина Утегалиевна
Дата добавления 11.09.2017
Раздел Другое
Подраздел Другое
Просмотров 478
Номер материала MA-071673
Скачать свидетельство о публикации
