Главная / Украинский язык / План-конспект урока по украинскому языку на тему" Времена года. Зима. Красота зимней природы" (2 класс)

План-конспект урока по украинскому языку на тему" Времена года. Зима. Красота зимней природы" (2 класс)

Такого ещё не было!
Скидка 70% на курсы повышения квалификации

Количество мест со скидкой ограничено!
Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок"

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок" 20 мая 2016 г. бессрочно).


Список курсов, на которые распространяется скидка 70%:

Курсы повышения квалификации (144 часа, 1800 рублей):

Курсы повышения квалификации (108 часов, 1500 рублей):

Курсы повышения квалификации (72 часа, 1200 рублей):
Скачать материал


Пепеляєва Світлана Миколаївна

Учитель початкових класів

Тінистівська загальноосвітня школа IIII ступенів

Бахчисарайського району

Республіка Крим



ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ



Пори року. Зимонька-зима. Краса зимової природи.

(Тема уроку)



Анотація до уроку: Урок у 2 класі на тему «Пори року. Зимонька-зима. Краса зимової природи» відповідає програмі. Це комбінований урок. На уроці використані різні методи: актуалізація знань,творча робота, робота в групах, індивідуальна робота, метод «Мікрофон».






  1. ПІП Пепеляєва Світлана Миколаївна

(повністю)

  1. Місце роботи Тінистівська ЗОШ

  2. Посада учитель початкових класів

  3. Предмет Українська мова

  4. Клас 2

Тема уроку Пори року. Зимонька-зима. Краса

зимової природи.
















Мета уроку:

Освітня:

-ознайомити учнів із лексикою з теми;

- формувати вміння будувати зв язне висловлювання;

- збагачувати словниковий запас;

-формувати вміння знаходити характерні ознаки образів;

- закріплювати набуті навички читання та письма українською мовою.

Розвивальна:

-розвивати логічне мислення;

-розвивати пам ять;

- розвивати творчу уяву;

-розвивати спостережливість;

Виховна:

  • виховувати спостережливість до природи, навколишнього світу;

  • виховувати любов до української мови.

Тип уроку:

комбінований.

Обладнання:

малюнки, матеріали для роботи в групах, індивідуальної роботи.

ХІД УРОКУ:

I. Організаційний момент

Стали, дітки, всі рівненько,

Усміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли

Й працювати почали.


II. Актуалізація опорних знань

  1. Робота над чистомовкою.

Ить- ить- ить – заєць в полі аж тремтить,

Ем- ем- ем – він сховався за кущем.

Уха-уха-уха – але довгі в нього вуха.

Іх-іх –іх – не сховати зайцю їх.

2.Відгадування загадок.

Хто вночі у лісі, в полі

Побілив усе довкола?

Хто смереку і ялину

Вбрав у сніжну кожушину? (Зима)


Зрілі вишні у садку,

І сунички у ліску,

Теплі дні, барвисті квіти

Нам дарує щедре… (Літо)


Де пройшла краса-дівиця –

Там травиця зелениться,

Пишно квіти зацвітають

І пташки пісень співають. (Весна).


Прийшла дівчина до хати,

Узялась хазяйнувати:

Вправно скриню відімкнула.

В жовту свитку ліс вдягнула. (Осінь)

3.Гра «Розташуй правильно»

- розташуй пори року в певному порядку.

- продовж речення:

Зима, літо, весна, осінь – це …. .

III. Мотивація навчальної діяльності

  1. Вгадування теми уроку, використовуючи матеріал актуалізації знань.

  2. Повідомлення теми та мети уроку

  • сьогодні ми поговоримо про зиму, красу природи взимку.

IV. Вивчення теми уроку.

  1. Мовна гра «Відлуння» (Читання слів за вчителем).

Заметіль, хуртовина, віхола, завія, хурделиця, хуга.

Висновок: прочитані слова близькі за значенням.

2.Каліграфічна хвилинка.

- налаштування на каліграфічне письмо.

Щоб букви правильно писати,

Хвилинку каліграфії нам треба розпочати.

Писатиму букви рівненько

Щоб були красиві й гарненькі.

Зз, за, из, із, зми, орз, крз,гзу.

3.Творче завдання.

Скласти і записати слова, використовуючи букви каліграфічної хвилинки, які стосуються теми уроку.

4.Робота з текстом

  • Читання тексту вчителем

Усю ніч крутила заметіль. Вікові сосни й могутні дуби одяглися в пишні шуби, що відливали сріблом. А кучеряві ялинки стали схожі на якісь чудернацькі скульптури. Усюди, куди не глянеш, синьо-іскристо блищить свіжий сніг. На гнучких вітах горобини, ніби закутані в білу вату, висять важкі кетяги вогняних ягід. Буде чим ласувати цілу зиму сойкам, рябчикам, снігурам і синицям. (За Павлом Стефаровим).

  • Робота за змістом

  • Який зимовий день описує автор – сонячний чи похмурий?

  • Як це можна зрозуміти?

  • На що схожі кетяги горобини?

  • Хто з птахів буде ласувати ягодами?

  • Читання учнями вголос «ланцюжком»

- Робота в зошитах

Списати друге і третє речення оповідання.

V. Фізкультхвилинка

Діти показують відповідні рухи.

- Як кружляють в повітрі сніжинки?

- Як вітер хитає дерева?

- Як гуляє завірюха?

- Як поводить себе взимку зайчик?

- Як поводить себе взимку ведмідь?

5. Робота над віршем Дмитра Онковича «Снігові метелики»

- Читання учителем

Снігові метелики

Неспокійні, метушливі

Пустуни-веселики,

Закружляли наді мною

Снігові метелики.

Я їм руку простягаю –

Хай сідають, хай сідають.

Та чекав я їх дарма:

Подивився на долоню,

А там жодного нема.

- Робота за змістом.

- що автор назвав сніговими метеликами?

- Чому хлопчик не побачив сніжинок на долоні?

6.Творча робота в групах.

Прочитайте, вставте пропущені слова, добираючи їх з дужок..

Перша група.

Узимку господарює (мороз, тепли дощ, весняне сонечко). Він одягнув усіх в теплі (шубки, панамки, панчохи).

Друга група.

Лунко потріскує (лід, пісок, камінці) - це на міцний мороз. Узимку стежки й доріжки засипані (сніжком, піском, камінчиками).


VI. Закріплення вивченого

1.Гра «Склади слово»

С Ч Н Ь Е І

Д Е Н Г У Р Ь

В С А Н Е

Й И Л Т Ю

-Назви зайве, за якою ознакою вибрав

2.Із літер слова сніжинка утвори нові слова.

3.Гра «Малюнок за змістом вірша»

Всі річки тепер в обнові, -

Біле скло над бережком.

Ходить Січень по діброві,

Застеляє світ сніжком.

Вишні в інеї розквітли,

В білих шубах всі дубки.

Позирають ночі світлі

В розмальовані шибки.

Є вже саночки новенькі,

Є хороші ковзани.

А мороз веселий дзенька,

Налітає з далини!


VI I. Підсумок уроку

  1. Метод «Мікрофон»

Щонайбільше запам яталося на сьогоднішньому уроці?

Як називаються зимові місяці?

Які ознаки зими запам ятали?




Використана література:

Павло Стефаров «Усю ніч крутила заметіль»

Дмитро Онкович «Снігові метелики»





























Усю ніч крутила заметіль. Вікові сосни й могутні дуби одяглися в пишні шуби, що відливали сріблом. А кучеряві ялинки стали схожі на якісь чудернацькі скульптури. Усюди, куди не глянеш, синьо-іскристо блищить свіжий сніг. На гнучких вітах горобини, ніби закутані в білу вату, висять важкі кетяги вогняних ягід. Буде чим ласувати цілу зиму сойкам, рябчикам, снігурам і синицям. (За Павлом Стефаровим).





Усю ніч крутила заметіль. Вікові сосни й могутні дуби одяглися в пишні шуби, що відливали сріблом. А кучеряві ялинки стали схожі на якісь чудернацькі скульптури. Усюди, куди не глянеш, синьо-іскристо блищить свіжий сніг. На гнучких вітах горобини, ніби закутані в білу вату, висять важкі кетяги вогняних ягід. Буде чим ласувати цілу зиму сойкам, рябчикам, снігурам і синицям. (За Павлом Стефаровим).





Усю ніч крутила заметіль. Вікові сосни й могутні дуби одяглися в пишні шуби, що відливали сріблом. А кучеряві ялинки стали схожі на якісь чудернацькі скульптури. Усюди, куди не глянеш, синьо-іскристо блищить свіжий сніг. На гнучких вітах горобини, ніби закутані в білу вату, висять важкі кетяги вогняних ягід. Буде чим ласувати цілу зиму сойкам, рябчикам, снігурам і синицям. (За Павлом Стефаровим).





Усю ніч крутила заметіль. Вікові сосни й могутні дуби одяглися в пишні шуби, що відливали сріблом. А кучеряві ялинки стали схожі на якісь чудернацькі скульптури. Усюди, куди не глянеш, синьо-іскристо блищить свіжий сніг. На гнучких вітах горобини, ніби закутані в білу вату, висять важкі кетяги вогняних ягід. Буде чим ласувати цілу зиму сойкам, рябчикам, снігурам і синицям. (За Павлом Стефаровим).





Усю ніч крутила заметіль. Вікові сосни й могутні дуби одяглися в пишні шуби, що відливали сріблом. А кучеряві ялинки стали схожі на якісь чудернацькі скульптури. Усюди, куди не глянеш, синьо-іскристо блищить свіжий сніг. На гнучких вітах горобини, ніби закутані в білу вату, висять важкі кетяги вогняних ягід. Буде чим ласувати цілу зиму сойкам, рябчикам, снігурам і синицям. (За Павлом Стефаровим).







ЗИМА

ЛІТО

ВЕСНА

ОСІНЬ




























































С Ч Н Ь Е І


Д Е Н Г У Р Ь


В С А Н Е


Й И Л Т Ю






План-конспект урока по украинскому языку на тему" Времена года. Зима. Красота зимней природы" (2 класс)
Скачать материал
  • Украинский язык
Описание:

             2.Каліграфічна хвилинка.

                    - налаштування на каліграфічне письмо.

Щоб букви правильно писати,

Хвилинку каліграфії нам треба розпочати.

Писатиму букви рівненько

Щоб були красиві й гарненькі.

Зз, за, из, із, зми, орз, крз,гзу.

3.Творче завдання.

Скласти і записати слова, використовуючи букви каліграфічної хвилинки, які стосуються теми уроку.

              4.Робота з текстом

-         Читання тексту вчителем

        Усю ніч крутила заметіль. Вікові сосни й могутні дуби одяглися в пишні шуби, що відливали сріблом. А кучеряві ялинки стали схожі на якісь чудернацькі скульптури. Усюди, куди не глянеш, синьо-іскристо блищить свіжий сніг. На гнучких вітах горобини, ніби закутані в білу вату, висять важкі кетяги вогняних ягід. Буде чим ласувати цілу зиму сойкам, рябчикам, снігурам і синицям.     (За Павлом Стефаровим).

-         Робота за змістом

-         Який зимовий день описує автор – сонячний чи похмурий?

-         Як це можна зрозуміти?

-         На що схожі кетяги горобини?

-         Хто з птахів буде ласувати ягодами?

-         Читання учнями вголос «ланцюжком»

-     Робота в зошитах

Списати друге і третє речення оповідання.

  V. Фізкультхвилинка

Діти показують відповідні рухи.

- Як кружляють в повітрі сніжинки?

- Як вітер хитає дерева?

- Як гуляє завірюха?

- Як поводить себе взимку  зайчик?

- Як поводить себе взимку  ведмідь?

5. Робота над віршем Дмитра Онковича «Снігові метелики»

Более детально ознакомитесь при скачивании файла



Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 8 ноября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru

Скачать материал
Автор Пепеляева Светлана Николаевна
Дата добавления 10.01.2015
Раздел Украинский язык
Подраздел
Просмотров 1461
Номер материала 51901
Скачать свидетельство о публикации
