Күні:
|
|
Сынып:
|
8
|
Пән:
|
Қазақ тілі
|
Пән мұғалімі:
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
E-mail пошта
дегеніміз не ?
|
Сабақтың мақсаты:
|
-Электронды
поштада хаттарды әзірлеу,жөнелту,қабылдап алу мүмкіндіктері жайлы практика
жүзінде жұмыс жасау барысында таныстыру;
-
Септік жалғауларын тапсырмалар орындау барысында пысықтау;
|
Оқытудың нәтижесі:
|
Оқушылар сабақтан соң:
·
Септік жалғауларын меңгереді;
·
Электронды поштамен жұмыс жасауды біледі.
|
Түйінді идеялар:
|
Электронды пошта (ағылшынша-E mail, яғни electronic
mail) – технология және оның
қайта сілтеу бойынша ұсынылған қызметтері және компьютерлік желінің
үлестірілуі бойынша алынған ғаламдық электронды бағдарламалар. Хабарлама
жіберудің басқа жүйелерден айырмашылығы дамыған жүйемен тәуелсіз
қарым-қатынастар болып табылады.
|
Дереккөздер:
|
Интербелсенді тақта, планшет, ноутбук,
оқулық , плакаттар ,стикерлер, маркерлер
|
Сабақтың әдісі:
|
Ауызша баяндау әдісі, кір жаю әдісі, ізден
іс әдісі, Венн диаграммасы
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңдері
|
Уа
қыт
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Критерий
|
Дескриптор
|
Ұпай
|
Ұйымдастыру
кезеңі
|
3
мин.
|
Психологиялық жағдай: шеңбер бойымен
сәттілік тілеу.
|
Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер
айтып,көңіл-күйлерін көтереді.
|
-
|
-
|
-
|
Топқа бөлу
|
2 мин.
|
Оқушыларды үлестірме қағаздарға алдын –ала
(mail.ru және inbox.ru , list.ru ) жазылып, орындықтарға жапсырылған
қағаздар бойынша топқа бөлемін.
|
Оқушылар топтасады. Топ ішінде топ
басшысын сайлайды .
|
-
|
-
|
-
|
Білу
(Үй тапсырмасы)
|
5 мин.
|
1-тапсырма нақыл сөздерді жаттау.
Оқу,білім туралы мақал-мәтелдер жазып келу
берілген
|
Жазып келген мақал-мәтелдерін оқиды,
мағынасын түсіндіреді.
|
Мақал-мәтелдің мағынасын түсіндіре білуі
|
1. Түсіндіре алды
2. Жартылай түсіндірді
3. Түсіндіре алмады
4.Мүлдем жоқ.
|
5
4
3
2
|
Түсіну
|
5
мин
|
а) Түрткі
сұрақтар арқылы сабақтың тақырыбын ашқызамын.
ә) Ашық сұрақтар арқылы 1-тапсырмада
берілген мәтінмен жұмыс жүргізу
|
1. Сабақтың
тақырыбын өздері табады;
2. Сұрақтарға
жауап бере отырып, мәтінмен жұмыс жүргізеді
|
1. –
2. Мәтінмен жұмыс
|
-
1.Жауап берді
2.Жартылай жауап берді;
3.Жауап бере алмады;
4.Қатысқан жоқ
|
-
5
4
3
2
|
Қолдану
|
13
мин
|
Ізденіс
әдісі арқылы интербелсенді тақтадан эл.пошта ашу туралы бейнефильмді көрсетемін
Сөздік
жұмысын жүргіземін
|
Бейнефильмді көру арқылы ғаламторға қосылған
ноутбук,планшетті пайдаланып, әр топ эл.поштаны ашады. Бір-біріне хабарлама
жібереді.
|
Топтық жұмыс
|
1.Белсенді
2.Орта
3.Төмен;
4.Қатысқан жоқ
|
5
4
3
2
|
Сергіту сәті
|
2 мин
|
Семантикалық
картамен жұмыс ауызша ұйымдастыру
|
Семантикалық картада берілген сөздерді
ауызша септейді
|
Алған білімдерін пысықтай
ды, шапшаңдыққа ұмтылады.
|
|
|
Талдау
|
5 мин
|
Оқулықпен жұмыс
|
1-топ: III деңгей (2 )
2-топ: II деңгей (2)
3-топ: 2-тапсырма
|
Топтық жұмыс
|
1.Белсенді
2.Орта
3.Төмен;
4.Қатысқан жоқ
|
5
4
3
2
|
Жинақтау
|
5 мин
|
Венн диаграммасы
Топтастыру
Т-кестесі
|
Әр топ лексикалық тақырып бойынша берілген
әдістер арқылы өз ойларын жазады,айтады.
|
Топтық жұмыс
|
1.Белсенді
2.Орта
3.Төмен;
4.Қатысқан жоқ
|
5
4
3
2
|
Бағалау
|
2
мин
|
Бағалау парақшасы арқылы бағалаймын.
|
Бағалау парақшалары арқылы оқушылар
өзін-өзі бағалайды
|
|
Үйге тапсырма
|
1 мин
|
4-тапсырма ,227-бет
|
Күнделікке жазып алады.
|
Кері байланыс
|
2 мин
|
3- 2 - 1 стратегиясы
ü
Сабақта алған 3 маңызды ақпарат
ü
Қиындық келтірген 2 мәселе
ü
Сабақта ұнаған 1 аспект
|
Оқушылар алған әсерлерін стикерлерге жазады
, оқиды .
|
Барлығы:
|
45 мин
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|