Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Сыныбы: 9 сынып Мұғалім: Ізтілеуова Г
Сабақтың тақырыбы: Паскаль тілінің
параметрлі қайталану операторы
(практикалық сабақ)
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Оқушыларды Паскаль тілінің шартты алдын ала
тексеретін қайталу операторымен таныстырып, программа құруға дағдыландыру;
Дамытушылығы: Оқушылардың Паскаль программалау тілінде
есеп шығару мүмкіндіктерін, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту;
Тәрбиелік: Оқушыларды тәрбиелікке, тиянақтылыққа,
ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Практикалық сабақ
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру
2. Үй тапсырмасын тексеру
3. Жаңа сабақты түсіндіру
4. Компьютермен жұмыс
4. Сабақты бекіту
5. Үйге тапсырма
2 слайд
Өткен материалды қайталау сұрақтары
•Шартты оператордың қандай түрлері бар?
•If операторының жалпы жазылу түрі қандай?
•Таңдау операторы не үшін пайдаланылады?
3 слайд
Компьютермен жұмыс
2 топпен жұмым жасаймыз: Кім жылдам?
№9. 1-ден n – ге дейінгі сандардың квадраттарының қосындысын табатын программа құру керек.
Program kvadrat;
Var s, i , n: integer;
Begin
WriteLn (‘ n = ’) ;
Readln (n);
I:=1;
S:=0;
While i<=n do
Begin S:=S + sqr (i);
I:= i+1;
WriteLn (‘ S=’ , S);
End;
End.
Мыны жерде неліктен S=0, кім айтады?
4 слайд
Компьютермен жұмыс
2 топпен жұмым жасаймыз: Кім жылдам?
Қадамды 5 деп алсақ бола ма, егер оны 2 десек ше?
№10. Y= ex sinx+cosx функциясының мәндерінің [a, b] аралығында h қадамы бойынша өзгеру кестесін құратын программа құрыңдар.
Program y- tap;
Var x, y, a, b, h: real;
Begin
WriteLn (‘ a , b , h -? ’);
ReadLn (a, b , h);
X:= a;
While x<= b do
Begin
Y:=exp (x) * sin (x) + cos(x);
WriteLn (‘x=’, x:5:2, ‘, ‘ , y= ‘, y:5:2);
X:=x+h;
End;
End.
5 слайд
Қадамды 5 деп алсақ бола ма, егер оны 2 десек ше?
№11. Х € [1; 3] аралығындағы 0,2 қадаммен өзгергендегі y= функциясының мәнін тап.
Program esep;
Var x, y: real;
Begin
X:=1;
While x<=3 do
Begin y:= sqrt (x+1)-1/x;
Writeln (‘ x=’ , x, ‘y=’, y);
x:=x+0.2;
end;
readln;
end.
6 слайд
№12 Р=1*2*3 … * N N ! факториалды табу программасын жаз.
Program fakt;
Var I , n , p: integer;
Begin
WriteLn ( ‘ n= ‘);
ReadLn (n) ;
I: = 1;
P:= 1;
Repeat
P:= p*1;
I:= i+1;
Until i>n;
Writeln (p:4);
End.
7 слайд
№13. у =3x+1 x €[1 ; 2 ], h =0,5 өрнегін WHILE, REPEAT операторларын пайдаланып программа құр.
Program y-tabu;
Var x , y : real ;
Begin
X:=-1;
Repeat
Y: = 3*x+1;
WriteLn (‘ y = ‘ , y);
X:=X+0,5;
Until x>2;
End.
№14. x €[1 ; 3 ] аралығында 0,2 қадаммен өзгергендегі y= функциясының мәнін тап.
Program esep;
Var x, y: real;
Begin
X:=1;
repeat
y:= sqrt (x+1)-1/x ;
Writeln ( x:3, y:5);
x:=x+0.2;
until x>3
readln;
end.
Кім жылдам, ауызша 1 ші мәні неге тең?
8 слайд
Үй тапсырмасы: 100 санның әрбір 3 санының қосындыларын есептейтін бағдарлама құрып келу
Сабақ аяқталды, сау болыңдар
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Паскаль тілінің параметрлі қайталану операторы
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Оқушыларды Паскаль тілініңшарттыалдынала
тексеретінқайталуоператорыментаныстырып, программа құруғадағдыландыру
Дамытушылығы: Оқушылардың Паскаль программалаутілінде
есепшығарумүмкіндіктерін, логикалықойлауқабілеттеріндамыту;
Тәрбиелік: Оқушылардытәрбиелікке, тиянақтылыққа,
ұқыптылыққатәрбиелеу.
Сабақтыңтүрі: Практикалықсабақ
Сабақтыңбарысы:
1. Ұйымдастыру
2. Үйтапсырмасынтексеру
3. Жаңасабақтытүсіндіру
4. Компьютерменжұмыс
4. Сабақтыбекіту
5. Үйгетапсырма
6 625 375 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Изтлеуова Гульмира Танатовна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300 ч. — 1200 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Мини-курс
4 ч.