Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации
версия для слабовидящих
Главная / Другое / Открытый урок по математике "Функция және функцияның графигі" 7 класс

Открытый урок по математике "Функция және функцияның графигі" 7 класс



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

7.2А Функция.Функция графигі

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:7

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтақырыбы

Функция және функцияның графигі

Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме)

7.5.1.1 функция және функцияның графигі ұғымдарын меңгеру;

7.5.1.2 функцияның берілу тәсілдерін білу;

7.5.1.3 функцияның анықталу облысы мен мәндер жиынын табу;

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Білу және түсіну

Қолдану

Сабақмақсаттары

Барлық оқушылар:жалпы функция және функция графигі ұғымдарымен танысады;

Оқушылардың басым бөлігі:Функция ,функция графигі , функцияның анықталу облысын , функцияның берілу тәсілдерін біледі

Кейбір оқушылар : Функция ұғымын біле отырып ,функция графигі сала алады және функцияның анықталу облысына , функцияның берілу тәсілдеріне байланысты есептерді шығара алады

Бағалаукритерийлері

Функция және функция графигіұғымдарынмеңгереді;

Функцияның берілу тәсілдерін біледі;

Тілдікмақсаттар

Сабақтақолданылатын терминдер:функция,функция графигі, координаталық жазықтықтар,анықталу облысы, мәндер жиыны;

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Натурал сандар жиыны, бүтін сандар жиыны, нақты сандар жиыны, тәуелділік,функцияның графигі, координаталық жазықтықтағы графигі

Функция дегеніміз-,,,,,,,,,,,, ,

,,,,,,,,,,,,функциясының графигі ,,,,,,,,,болады.

Анықталу облысы дегеніміз-,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,

Мәндер жиыны дегеніміз-,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,

Құндылықтардыдарыту




Оқушы бойына адамгершілік қасиеттерді сіңіре отырып, зерттеушілік,инновациялық, шығармашылық қабілеттерін дамыту арқылы,сын тұрғыда ойлайтын тұлғаны қалыптастыру

Пәнаралықбайланыстар

Физикалық шамалардың тәуелділіктерін сипаттайтын функциялар арқылы физика пәнімен байланысты болады.

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсендітақта,электронды оқулық (математика,7 сынып, «Атамұра» баспасы,Ә.Шыныбеков,Д.Шыныбеков , 2017 ж)

Алдыңғы білім


Сызықтық теңдеулер мен теңсіздіктерді шеше алу;шамалар арасындағы тәуелділіктерді білу; тура және кері пропорционалдық ұғымдарын білу; тура пропоционалдық тәуелділіктің графигін сала алу.Айнымалылары бар өрнектерді түрлендірулерді орындай алу.Формулалармен жұмыс істей алу.

Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

0-1мин

Зейінін шоғырландыру

1-2мин


-Оқушылармен амандасып,сынып тазалығына мән беріп, оқушыларды түгелдеу, оқу құралдарын тексеру;

-Оқу мақсатымен таныстыру;

Оқушыларға сұрақ қоя отырып,математика курсында функция туралы алған білімін жаңғыртамыз.



Слайд,1



Кеспе қағаздар,


Сабақтыңортасы


(Жж) Суретпен жұмыс

Суретке қарап, функциясын табады.

Оқулықпен жұмыс 3,8 , №3,9 , №3,14

3,27,№ 3,29

Тапсырма

Бағалау критерийі

Дескриптор

Берілген есептің функциясын тауып,кестені толтырады


-Берілген есептің функциясын табады;

-Функцияның кестесін құрады







Сабақтыңсоңы

Сабақ соңында оқушылардың рефлексиясы:

-Мен бүгін.............үйрендім.

-Бұл уақытқа дейін............деп ойлаған едім.

-Бірақ,маған әлі де................түсініксіз болып қалды.

-Енді, мен...............бағыттарда жасауым керек.

-Бүгін өзін сабақта .........өзін жақсы жағынан көрсетті,бірақ әлі де білімін жетілдіруі керек.

-Бүгін сабақта .........өзінің жан-жақты білімді екенін көрсетті.

-Мен тақырыпты..........түсіндім.

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- нені білдім, нені үйрендім

- нені толық түсінбедім

- немен жұмысты жалғастыру қажет

Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады



Саралаудың тапсырма, дереккөздер, қорытынды, диалог және қолдау көрсету тәсілдерін пайдаланылды.

Оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыратындай тапсырмаларды іріктеп алады.

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралаудың қорытынды



Бұлбөлімдеоқушылардыңсабақбарысындаүйренгенінбағалауүшінқолданатынәдіс-тәсілдеріңіздіжазасыз

Оқушылардың тақтадағы жазуларды дұрыс көруін қамтамасыз ету;Парталардың қырларына денесін ұрып алмауын қамтамасыз ету;Орындықта отырғанда денесін тік ұстап оыруын қадағалау;

Музыка қойып арасында дене жаттығуларын жасату





Сабақбойынша рефлексия

Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылған ба? Оқушылардыңбарлығы ОМ қолжеткіздіме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме?

Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма?

Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен?

Бұлбөлімдісабақтуралыөзпікіріңіздібілдіруүшінпайдаланыңыз. Өзсабағыңызтуралысолжақбағандаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз.



Жалпыбаға

Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:



2:



Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:



2:



Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары







  • Другое
Автор Белхожаева Гулбахар Касымбековна
Дата добавления 11.12.2017
Раздел Другое
Подраздел Другое
Просмотров 253
Номер материала MA-072564
Скачать свидетельство о публикации
