Сабақтың мақсаты:
|
Оқушыларға
топпен жұмыс жасата отырып, суретшілер шығармаларын талдату. Сыни тұрғыдан
ойлауға үйрету. Сана-сезіміне қозғау салу, шығармашылық деңгейін көтеру.
|
Әдісі:
|
Диалогтық
оқыту ,топпен жұмыс ,формативті багалау, сыни тұргыдан ойлау.
|
Уақыты
|
Мұгалім
іс- әрекеті
|
Оқушылар
іс-әрекеті
|
Ресурстар
,көрнекі кұралдар
|
Сабақ барысы:1.Ұйымдастыру кезеңі
|
3 мин
|
1.Оқушылармен
сәлемдесу
|
|
|
2.Топқа
бөлу( қиынды суреттер арқылы)
|
Оқушылар
3 топқа бөлінеді
|
|
2.Үй жұмысын тексеру
|
5 мин
|
Оқушылардың
өткен тақырып бойынша үйден салып келген суреттерин тексеру.Шыңға шығу әдісі бойынша
өткен материалдарға шолу жасау
|
Топ
ішінде бір-бірінің
Суретіне
баға бареді.
Сұрақтарға
жауап береді
|
Слайд
|
3.Жаңа сабаққа ену
|
7 мин
|
1-тапсырма
Қолдарындағы қиынды суреттерді құрастыру
|
Суреттерді
топ болып құрастырады.
|
Плакат,желім
қиынды суреттер.
|
2-тапсырма.
Суреттің мазмұнында суретші нені меңзеген? Кімнің картинасы?
|
Үш топ
үш суретшінің картинасын құрастырып,не бейнелегенін баяндайды
|
|
8 мин
|
3-тапсырма
|
Суретпен
танысады
|
|
Интерактивті
тақтадан суретшілердің картиналарын көрсету .Қай суретшінің картинасы екенін
сұрау.
|
Суретпен
танысады.Қай суретшінің картинасы екенін табады.
|
Интерактивті
такта, слайд
|
Картинада
не бейнеленген? Суретшінің картинасы қандай құбылыстарға толы?
|
Әр топ
өз ой-пікірлері бойынша картиналарды талдайды.Өз ойларын ортаға салады.
|
|
|
Қандай
түстер
пайдаланған
?
|
Түстік
байланысына талдау жасайды
|
|
|
Біз не
жасап жатырмыз? Бүгінгі жаңа сабақ суретшілер шығармаларын талдау екенін
айтамын
|
Суретшілер
шығармаларын талдағандары туралы ұғынады.
|
|
Тақырып
«Суретшілер шығармаларын талдау» сөзі жазылады.Нақты анықтамасы көрсетіледі.
|
Суретшілер
шығармаларын талдау сөзінің анықтамасын айтады.
|
Интерактивті
тақта,слайд
|
4. Практикалық жұмыс
|
10 мин.
|
4-тапсырма.
Болмасан да ұқсап бақ. Еркін тақырыпта сурет салу.
|
Әр топ
бірге отырып өз ойларынан сурет салады.
|
Плакат,
қарындаштар, акварель, қылқалам.
|
Ортақ
тұжырымға келтіру. Әт топтың жұмысы ерекше құнды екнін ұғындыру.
|
Оқушылар
суреттерін тақтаға іліп, топ атынан біреуі қорғайды.
|
|
5. Сабақты қорытындылау
|
5мин.
|
Кері
байланыс жасау. ББҮ кестесін толтыру.
|
ББҮ.
Кестесін толтырады.
|
|
6. Үйге тапсырма беру
|
2 мин.
|
Еркін
тақырыпта жеке-жеке сурет салып келу.
|
Оқушылар
берілген тапсырма бойынша дайындалулары керек.
|
|
7. Бағалау
|
5 мин.
|
Бағалау
критерийлері бойынша өздерін бағалату.
|
Топ
мүшелері өздерін бағалайды.
|
Бағалау
критерийлерінің сұрақтары.
|
|
|
|
|
|
|
|
|