Инфоурок Другое Другие методич. материалыМатематикаға арналған бақылау жұмысы (3 сынып )

Математикаға арналған бақылау жұмысы (3 сынып )

Скачать материал

Күні:                   . 2015 ж.      Пәні: математика          Сынып  3 «   »           Сабақ  реті_____

Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы

Сабақтың  мақсаты:1. Білімділік: оқушылардың 2 - 9 ға дейінгі көбейтуге байланысты білімдерін тексеру,анықтау

2.Тәрбиелік:Оқушыларды оқу  - білім  үйренуге, жылдам, шапшаң  есептей алуға. Ұқыпты, таза жазуға баулу 

3. Дамытушылық:Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін мәдениетін,  ойларын,   зейіні  мен  танымдық   қабілеттерін,    қызығушылығын  дамыту                                                    

4. Жаңа технология:дамыта отырып оқыту, оздыра отырып оқыту, іс-   әрекетті  бағалау, тірек сызбалары және тірек конспектілеріарқылы оқыту, саралап оқыту,   шоғырландырып қарқынды оқыту, деңгейлік тапсырмалар арқылы дамыту, сын  тұрғысынан ойлау,

деңгейлеп оқыту, жобалап оқыту технологиясы, ақпараттық    технологиялар                                                      

5. Техникалық құралдар түрлері:____________________________

Сабақтың  типі:     аралас сабақ,  жаңа білімді игеру сабағы, оқу материалын бекіту сабағы, қайталау сабағы, материалды қорытындылау және  жүйелеу   сабағы, бекіту  сабағы                                                            

Сабақтың  түрі:   сайыс   сабағы, жарыс  сабағы, ойын  сабағы, саяхат  сабағы, әңгімелесу,  сырттай   саяхат  сабағы,  аралас  сабақ

Сабақтың  әдісі: 1. Иллюстрациялық түсіндіру: Оқушыларға ақпаратты әңгімелеу,

лекция,  семинар, коллоквиум, демонстрациялық  жеткізу                           

2. Репродуктивті  әдіс: Білім – білік  дағдыларын қайта  жаңғырту арқылы   білімді белсенді  игерту.

 3. Зерттеу  әдісі: Мұғалімнің оқушыға  шығармашылық тапсырма беруі, оқушылардың  өз  беттерімен шешіп, мәтінмен, есептер шығару, үлестірмеліматериалдармен жұмыс.

4.Эвристикалық әдіс: Ішінара ізденгіштік  әдіс,оқушылар мақсатты немесе міндетті  мұғалімнің  көмегі  арқылы шешу.

5. Мақсатты  әдіс: Мұғалім белгілі  мақсат  қойып, оған  жету жолын  көрсетеді,   оқушылар одан әрі әрекетке көшеді.

Таным  қызметін ұйымдастырудың үлгісі:

1. Жекелік  үлгі – танымдық  қызметтер  оқушының өз  күшімен орындалады.

2. Жан-жақтылы – барлық оқушылар үшін жалпы міндет қойылған  кезде пайдаланылады.

3. Топтық – жалпы міндеттен туындаған мақсатты шешу жолында топ түрінде әрекеттеніп, жауап топ ішінде жинақталады.

4. Ұжымдық форма – ұжым өзінің әр мүшесін немесе әр  мүше өз ұжымын оқыту, тәрбиелеу, дамыту әрекетіне келеді.

Сабақтың көрнекілігі және жабдықталуы:  суреттер,  кестелер

Пәнаралаық  байланыс:   математика,  дүниетану

1. Ұйымдастыру кезеңі

2.Үй тапсырмасын тексеру кезеңі

3. Оқушылардың білімін жан-жақты тексеру кезеңі

4. Сабаққа мақсат қою

5.Жаңа сабақты түсіндіру кезеңі

6.Жаңа сабақты қорытып, бекіту  кезеңі

7.Оқушылардың  білімін  бағалау

8.Үй тапсырмасын хабарлау  және орындалуы бойынша нұсқау беру  кезең

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:       Оқушыларды сабаққа әзірлеу.   Психологиялық дайындық

ІІ Өткенді қайталау

Үй тапсырмасын тексеру

IІІ Жаңа сабақ

 

Бақылау жұмысы

1 - нұсқа

1 Амалды орында

70 : 7  + 123                     27 : 3 + 78

8 х  3 + 49                        90 х 5 - 67  

50 : 10 +   50 : 5               60 х 7 – 37

2.Қалдықпен бөлуді орында

74 : 8           

57 : 9           

68 : 8           

3 Есепті шығар

Дүкенге әрқайсысында 30 – дан 9 бума қалың дәптер әкелінді. Оның 251 – і сатылды. Қанша дәптер сатылмай қалды?

4.Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте.

3 тәул =   сағ                   180 мин   =    сағ

 4ц  5 кг  =  кг                  23 ай =    жыл   ай

 2 т 2 кг  =  кг                  2021м =  км   м

5. Теңдеу құру арқылы шығар

Бірінші шатырда х көгершін, ал екіншісінде  20 көгершін қонып отыр. Бірінші шатырға тағы 2 көгершін келіп қонғанда екі шатырдағы көгершіндердің саны бірдей болды. Бастапқыда бірініші шатырда неше көгершін отыр еді

6. Периметрін тап

Үшбұрыштың бір қабырғасының ұзындығы 12 см. Басқа қабырғасының ұзындығы оған қарағанда 2 см кем, ал үшінші қабырғасының ұзындығы бірінші қабырғасынның ұзындығының төрттен бір бөлігіне тең. Үшбұрыштың перимерті неге тең?

2 - нұсқа

1.Амалды орында

12 : 3 + 45                        60 : 3  + 65

 90 : 3 + 98                       70 х 6 – 83   

 40 : 5 + 10 : 10                50 х 7 – 39

2.Қалдықпен бөлуді орында

50 : 7

46 : 8  

78 : 9 

3 Есепті шығар

Бөшкеде 120 литр су бар. Суғаруға  10 литрден  6 шелек су алынды. Бөшкеде неше литр су қалды?

4.Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте.

3м 8 см  =  ....см                        2 мин 2 с  =   .. с

178 см = ... м  ... мм                  900 ц =  ...т

 2 ғасыр  = ...жыл                    1078 г =  ...кг  ...г

5. Теңдеу құру арқылы шығар

Бірінші шатырда х кептер, ал екіншісінде  12  кептер қонып отыр. Бірінші шатырға тағы 2 кептер келіп қонғанда екі шатырдағы кептерлердің саны бірдей болды. Бастапқыда бірініші шатырда неше кептер отыр еді

6. Периметрін тап

Үшбұрыштың бір қабырғасының ұзындығы 16 см. Басқа қабырғасының ұзындығы оған қарағанда 2 см кем, ал үшінші қабырғасының ұзындығы бірінші қабырғасынның ұзындығының төрттен бір бөлігіне тең. Үшбұрыштың перимерті неге тең

Сабақты қорыту

«Кім жылдам» ойыны,

логикалық тапсырманы орындау

Үйге тапсырма

Көбейту кестесін жаттау

Бағалау: Оқушыларды мадақтай отырып бағалау

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Математикаға арналған бақылау жұмысы (3 сынып )"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Ландшафтный архитектор

Получите профессию

Экскурсовод (гид)

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать
