Инфоурок Начальные классы Другие методич. материалыМатематика . Тақырыбы: Геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу

Математика . Тақырыбы: Геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу

Скачать материал

Математика 

Тақырыбы: Геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу

Мақсаты: оқушыларға геометриялық фигураларды латын әріптерімен белгілеу және латын бас әріптерінің жазылуын үйрету

Міндеті:1) Дұрыс есептеп, қорытынды жасай білуге дағдыландыру

              2) Есеп шығаруға  өз беттерінше жұмыс істеуге  қалыптастыру

              3) Топта, жұпта бірлесе жұмыс жасату

Күтілетін нәтиже:1) Оқушылар геометриялық фигураларды латын әріптерімен белгілейді және латын бас әріптерінің жазылуынүйренеді

              2) Дұрыс есептеп, қорытынды жасай біледі,дағдыланады, өз беттерінше жұмыс істеуге  қалыптасады

              3) Топта, жұпта бірлесе жұмыс жасауға машықтанады

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Көрнекілігі:  сызба,

Сабақтың әдіс-тәсілдері, Миға шабуыл, Ұжымдық, Жұптық оқыту  , Салыстыру  әдісі,,Кері байланыс,   

Оқыту технологиясы:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау,Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту,Оқытуды басқару және көшбасшылық,АКТ,Талантты және дарынды балаларды оқыту 

        Кезеңдер

      Жұмыс түрлері

   Мұғалімнің іс-әрекеті

 Оқушының іс-әрекеті

І.Ұйымдастыру  кезеңі:

Психологиялық ахуал

Балалардың көңіл-күйін көтеру:

Топқа бөлу,

Бір-бірінің қолын ұстап  жылы сөздер айтады

4 топқа бөлінеді

ІІ.Үй тапсырмасы:

Автор орындығы

№ 5     

Есептерін тексереді,  талдайды

ІІІ.Қызығушылығын ояту:

Білу

«Миға  шабуыл» 

 

 

Геометриялық фигуралар

Жаңа сабақтың тақырыбын ашу

Атайды :АО-кесіндісі

О-нүктесі

СЕК-бұрышы

ІV.Жаңа сабақ:

Мағынаны тану:

Түсіну

 

 

 

Қолдану

 

 

 

Сергіту сәті

 

Талдау 

Оқулықпен жұмыс. 

 

Ұжымдық оқыту әдісі

 

 

Талдау  әдісі

 

 

Дарынды оқушы

 

 

Үлгерімі төмен оқушы

33*2 / 60+6 / 66

 


30  3

66:2 / 30+3/33

 


60  6

43, 86        53-болмайды

№ 1/ж  сыз

 

№ 2 /а 

 

№ 3 / әр топ

 

№5 / ж

 

Кері есеп

 

 

№ 6 / ж  Топтарға  бірден  шығарту

450:в / 9

№8/ж

 

 

 

 

Бұрыштарды ата:

ДОЕ,   ЕОД

Бұрыш.атауларының  қайсысы  дұрыс:

Үшбұрыш,шаршы,тік төртбұрыш, төртбұрыш

Барлығы-300м

Жүгіріп өтті-30 м

Қатысты-?

300:30 / 10 бала

Б-300м   қ-10 б   жүг-?

300:10 / 30 м

а)23*2/40+6 / 46

 

 


20      3

ә)46:2 / 20+3 / 23

 

 


40     6

 

V.Ой толғаныс:

Жинақтау

Топтастыру

 

Суреттегі белгіленуі бойынша  жаз

VІ.Бағалау:

Бағдаршам арқылы  бағалау

Кері байланыс

 

Бүгін не білдім?

Өздерін  бағалайды

 

Пікірлерін жазады

VІІ.Үйге  тапсырма

 

№ 7     99-100  бет

 

 

 

 

ш

 

 

 

 

 

 

 

 

Суреттегі белгіленуі бойынша  жаз:

 

 

 

 


А                                                                       В

 

 

 

 

 

 

 

 

Д                                                                       С

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тік  төртбұрыштың   төбелері :

 

 

Тік  төртбұрыштың   қабырғалары:

 

 

Тік  төртбұрыштың   бұрыштары:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Суреттегі белгіленуі бойынша  жаз:

 

 

 

К

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

М                                                                             Е

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Үшбұрыштың    төбелері :

 

 

Үшбұрыштың   қабырғалары:

 

 

Үшбұрыштың    бұрыштары:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Математика . Тақырыбы: Геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Социальный работник

Получите профессию

HR-менеджер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Математика 

Тақырыбы:Геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу

Мақсаты:оқушыларға геометриялық фигураларды латын әріптерімен белгілеу және латын бас әріптерінің жазылуын үйрету

Міндеті:1)Дұрыс есептеп, қорытынды жасай білуге дағдыландыру

              2) Есеп шығаруға  өз беттерінше жұмыс істеуге  қалыптастыру

              3) Топта, жұпта бірлесе жұмыс жасату

Күтілетін нәтиже:1)Оқушылар геометриялық фигураларды латын әріптерімен белгілейді және латын бас әріптерінің жазылуынүйренеді

              2) Дұрыс есептеп, қорытынды жасай біледі,дағдыланады, өз беттерінше жұмыс істеуге  қалыптасады

              3) Топта, жұпта бірлесе жұмыс жасауға машықтанады

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Көрнекілігі:  сызба,

Сабақтың әдіс-тәсілдері, Миға шабуыл, Ұжымдық, Жұптықоқыту  , Салыстыру  әдісі,,Кері байланыс,   

Оқыту технологиясы:Оқыту меноқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау,Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту,Оқытуды басқару және көшбасшылық,АКТ,Талантты және дарынды балаларды оқыту 

        Кезеңдер

      Жұмыс түрлері

   Мұғалімнің іс-әрекеті

 Оқушының іс-әрекеті

І.Ұйымдастыру  кезеңі:

Психологиялық ахуал

Балалардың көңіл-күйін көтеру:

Топқа бөлу,

Бір-бірінің қолын ұстап  жылы сөздер айтады

4 топқа бөлінеді

ІІ.Үй тапсырмасы:

Автор орындығы

№ 5     

Есептерін тексереді,  талдайды

ІІІ.Қызығушылығын ояту:

Білу

«Миға  шабуыл» 

 

 

Геометриялық фигуралар

Жаңа сабақтың тақырыбын ашу

Атайды :АО-кесіндісі

О-нүктесі

СЕК-бұрышы

ІV.Жаңа сабақ:

Мағынаны тану:

Түсіну

 

 

 

Қолдану

 

 

 

Сергіту сәті

 

Талдау 

Оқулықпен жұмыс. 

 

Ұжымдық оқыту әдісі

 

 

Талдау  әдісі

 

 

Дарынды оқушы

 

 

Үлгерімі төмен оқушы

33*2 / 60+6 / 66

 


30  3

66:2 / 30+3/33

 


60  6

43, 86        53-болмайды

№ 1/ж  сыз

 

№ 2 /а 

 

№ 3 / әр топ

 

№5 / ж

 

Кері есеп

 

 

№ 6 / ж  Топтарға  бірден  шығарту

450:в / 9

№8/ж

 

 

 

 

Бұрыштарды ата:

ДОЕ,   ЕОД

Бұрыш.атауларының  қайсысы  дұрыс:

Үшбұрыш,шаршы,тік төртбұрыш, төртбұрыш

Барлығы-300м

Жүгіріп өтті-30 м

Қатысты-?

300:30 / 10 бала

Б-300м   қ-10 б   жүг-?

300:10 / 30 м

а)23*2/40+6 / 46

   

 

 


20      3

ә)46:2 / 20+3 / 23

   

 

 


40     6

 

V.Ой толғаныс:

Жинақтау

Топтастыру

 

Суреттегі белгіленуі бойынша  жаз

VІ.Бағалау:

Бағдаршам арқылы  бағалау

Кері байланыс

 

Бүгін не білдім?

Өздерін  бағалайды

 

Пікірлерін жазады

VІІ.Үйге  тапсырма

 

№ 7     99-100  бет. 

 

 

 

 

ш

 

 

 

 

 

 

 

 

Суреттегі белгіленуі бойынша  жаз:

 

 

 

   

 

 

А                                                                       В

 

 

 

 

 

 

 

 

Д                                                                       С

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тік  төртбұрыштың   төбелері :

 

 

Тік  төртбұрыштың   қабырғалары:

 

 

Тік  төртбұрыштың   бұрыштары:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Суреттегі белгіленуі бойынша  жаз:

 

 

 

К

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

М                                                                             Е

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Үшбұрыштың    төбелері :

 

 

Үшбұрыштың   қабырғалары:

 

 

Үшбұрыштың    бұрыштары:

 

 

 

Скачать материал
