Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Законы экологии», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса. ПОДАТЬ ЗАЯВКУ НА КОНКУРС.
Главная / Начальные классы / Математика. 2-сынып. "3+56 және 30+24 жағдайларындағы қосу."

Математика. 2-сынып. "3+56 және 30+24 жағдайларындағы қосу."

Скачать материал



Сабақтың тақырыбы: 3+56 және 30+24 жағдайларындағы қосу.

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану арқылы қосуды үйрету. Ондықтан аттап қосу мен азайту тәсілдеріне есептер шығара білуге дағдыландыру. Екі таңбалы және бір таңбалы сандарды, екі таңбалы санмен ондықтарды ауызша қосу мен азайтуға дағдыландыру.

Дамытушылығы: Математикалық ұғымдарды меңгерту оқушылардың ережелерді ұғынып, ауызша есептерді шығара білуін дамыту.

Тәрбиелілігі: Өз бетінше жұмыс жасай білуге, есептеу тәсілдерін өмірде қолдана білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.

Көрнекілігі:Сандар, кестелер.

Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі.

  • Оқушыларды сабаққа бағыттау.

  • Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру.

  • Қайталауға сұрақтар қоямын.

  • Өрнектер қандай болып жіктеледі?

  • 3+5 а+5

  • Санды өрнек әріпті өрнек

  • Ауызша есептеуге сұрақтар

  • 15+1= 35-5= 42-40=

  • 10+4= 20+4= 7+4=

  • 44-4= 16-6= 60-20=

  • Бағалау, мақтаулар.

Жаңа сабақты түсіндіру

3+56 және 30+24

3+56 30+24

50 6 30 24

Бірліктерді ондықтарды ондықтарға

Бірліктерге қосуды түсіндіремін.

3+56 30+24

50 + (3+6) = 59 (30+20) + 4=54

Қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану арқылы түсіндіріп кетемін.

Көрнекіліктер арқылы түсіндіремін.

Түсінгендеріне байланысты 1-жаттығудың азайту амалына 1-тапсырмасын түсіндіре отырып тақтаға орындау.

  1. 87-50

80 7 (80-50) +7=37

  1. 3+56 =59 56+3=

30+24=54 24+30=

Оқушылардан сұраужауап арқылы түсіндіре отырып орындау.

3) « Маған қай ойыншық ұнайды?» ойыны арқылы теңдеу шешуді орындау

Доп Қоян Машина

10-a = 5 a-5 =5 5+a =10

Теңдеуді дұрыс орындаған бала ойыншықтың суретін алады.

Сергіту сәті: Кім шапшаң ойыны

1. Аулада 5 үйрек

Қорада 3 үйрек

1 үйрек тығылды

1 үйрек жығылды

Қалғаны неше үйрек ? ( 6 үйрек)

2. Табақта 5 өрік

Қолымда 2 өрік

Қосқанда барлығы

Болады неше өрік? (7)

3. Азайғыш Азайтқыш Айырма

Қосылғыш Қосылғыш Қосынды

4. А) Оқушы оқиды

Шарты:

Алынды 13 кг алма

5 кг алмұрт

Барлығы ? кг жеміс

Ш: 13+5 = 18

Ж: 18 кг жеміс сатып алынды

Ә) Алынған 0 кг жеміс

Жұмсалды 10 кг жеміс

Қалды ? кг жеміс

Ш.

Ж.

Қосу азайту амалдары өзара кері амалдар

5. 72,71,70,69,68

72 71 69 68

71 70

6. Ауызша орындайды

10+4 20+4

14-10 24-20

14-4 24-4



Бағалау, күнделіктеріне қоямын.

Қорытынды: 3+56 және 30+24 қосындыны тапқанда бірліктерге бірліктерді қосуды, ондықтарды ондықтарға қосуды, қосудың ауыстырымдылық қасиетіне байланысты есептеу тәсілдерін үйрендік.

Үйге: 47 бет 1- жаттығу
































Математика. 2-сынып. "3+56 және 30+24 жағдайларындағы қосу."
Скачать материал
  • Начальные классы
Описание:

Сабақтың тақырыбы: 3+56 және 30+24 жағдайларындағы қосу.

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану арқылы қосуды үйрету. Ондықтан аттап қосу мен азайту тәсілдеріне есептер шығара білуге дағдыландыру. Екі таңбалы және бір таңбалы сандарды, екі таңбалы санмен ондықтарды ауызша қосу мен азайтуға дағдыландыру.

Дамытушылығы: Математикалық ұғымдарды меңгерту оқушылардың ережелерді ұғынып, ауызша есептерді шығара білуін дамыту.

Тәрбиелілігі: Өз бетінше жұмыс жасай білуге, есептеу тәсілдерін өмірде қолдана білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.

Көрнекілігі:Сандар, кестелер.

Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі.

  • -Оқушыларды сабаққа бағыттау.
  • -Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру.
  • -Қайталауға сұрақтар қоямын.
  • -Өрнектер қандай болып жіктеледі?
  • -3+5 а+5
  • -Санды өрнек әріпті өрнек
  • -Ауызша есептеуге сұрақтар
  • -15+1= 35-5= 42-40=
  • - 10+4= 20+4= 7+4=
  • - 44-4= 16-6= 60-20=
  • -Бағалау, мақтаулар.


Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 11 октября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru

Скачать материал
Автор Жайылханова Рая Мухтасаровна
Дата добавления 14.05.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Другое
Просмотров 971
Номер материала 59367
Скачать свидетельство о публикации
