Инфоурок Другое Другие методич. материалыМатематика 2- сынып Мəліметтер жинау. Диаграмма

Математика 2- сынып Мəліметтер жинау. Диаграмма

Скачать материал

Оқу ісінің меңгерушісі:          

2С бөлім. Жиынды жəне оның элементтерін белгілеу

Тақырыбы: Мəліметтер жинау

Мектеп: «№ 36 ЖОББМ» КММ

Күні: 22.12.17ж

Мұғалімнің аты-жөні: Молдабекова Г.С.

2-сынып:

Қатысқандардың саны: 

Қатыспағандардың саны:

Оқу мақсаттары

2.5.2.5.Деректер жинау, жүйелеу, кестелер мен диаграммалар құру.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

• деректер жинайды, жүйелейді, кестелер мен диаграммалар құрады.

Көпшілік оқушылар:

• жиналған деректерді қорытындылайды.

Кейбір оқушылар:

• осы деректер бойынша диаграмманың басқа түрін құрады.

Тілдік мақсаттар

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар орындай алады:

• деректер жинау үшін сауалнама жүргізуді, деректерді қорытындылауды.

Пəндік лексика жəне терминология.

Диаграмма, кесте, деректер.

Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын сөйлемдер.  Талқылау.

Топ қатысушыларымен сауалнама жүргізіңдер.

Деректерді кестеге жинаңдар.

Жазу.

Кесте толтыру.

 

Тірек білім

Деректер жинау, жүйелеу, кестелер мен диаграммалар құру.

 

 

 

 

 

 

 

 

Жоспар

Жоспарлан -ған уақыт

Жоспарланған іс-əрекет

Ресурстар

 

 

0–5

 

 

 

Сабақтың басы

 (Ұ) Ынтымақтастық ортасын құру.

«Ертеңгілік шеңбер»  

Қайырлы күн, көздерім!

Ояндыңдар ма? (қабақтарын сипайды).
Қайырлы күн, құлақтарым!

 Ояндыңдар ма? (құлақтарын сипайды).
Қайырлы күн, қолдарым!

 Ояндыңдар ма? (қолдарымен шапалақтайды).
Қайырлы күн, аяқтарым!

 Ояндыңдар ма? (аяқпен жерді тебу).
Қайырлы күн, мұғалім!

 Мен ояндым!. (Күлімсіреп, мұғалімге қолдарын созады)

 

Ынталандыру (Ұ, М.)

Топқа бөлу:

Қар, гүл, жапырақ

Оқушылар алған суреттерін тақтаға тиісті жеріне жабыстырады.

-          Тақтаға назар аударайықшы, не байқадық?

-          Не айта аласыңдар?

Интерактивті тақта

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топқа бөлуге арналған қағаз қиықшалары

 

 

58

 

Өзектендіру. 

(Т) Ақпарат жинау, оқу мен өңдеу үшін диаграммалар мен кестелерді пайдаланудың қолайлы екенін көрсету үшін мұғалім оқушыларға топтарға бөлінуді ұсынып, дайын кестелер сызылған парақтарды таратады.

Мұғалім оқушыларға «Қандай деректерді өңдейтіндеріңді түсіндіңдер ме?»– деген сұрақ қояды.

Оқушылар кестелерге топ қатысушыларының аттарын жəне олардың туған күндерін жазуды ұсынады.

Осымен зерттеудің бірінші кезеңі аяқталады. Келесі кезеңге  – деректерді қорытуға кірісеміз. Оқушылар деректерді жыл мезгілдері бойынша қорытындылауды ұсынады.

Кестелер салынған қиықшалар.

 

813

 

Мақсат қою (проблемалық жағдаят).

Жұптық жұмыс 

Сабақ кестесімен жұмыс.

Математика, орыс тілі, дүниетану пәндерінің аптасына неше рет болатынын зерттеу.

Өзара бағалау, тексеру.

 

 

 Сабақ кестесі, диаграммаға арналған қиықшалар

 

 

1325

 

Жаңаны ашу.

(Ұ) Қойшы отарындағы қойлардың түсі екі түрлі, сиырлардың да түсі де екі түрлі. Оқушылар пиктограмма бойынша оқып, сұрақтарға жауап береді:

      Отарда неше бас қара қой бар?

      Неше бас ақ қой бар?

Мұғалім оқушыларға «қаншаға артық?» «қаншаға кем?» деген сөздермен басқа да сұрақтарды қоюды ұсынады.

 

Түсіндіре отырып бастапқы бекіту.

(Т )Оқушылар оқулықтағы 3-тапсырманы топтасып орындайды.

Топ қатысушылары арасында жұмыс түрлерін бөлісіп алған оқушылар стикерлерді пайдалана отырып, диаграмма құрады, ұсынылған жануарлардың деректерін үлгі бойынша жүйелейді:

Мұғалім жануарларды, құстар, көкөністер мен жемістің саны бойынша салыстыруды ұсынады, оқушылар теңдіктер құрады. Топтардың қатысушылары таңдаған топ өкілдері туған өлкені мекендейтін жануарлар, құстар, жемістер туралы əңгімемен жұмысты қорытындылайды.

 

 

 

2530

 

Жаңаны қолдану. 

4 – есеп.

Бағалау критерийі:

Бағанды диаграмманы оқып, деректерді атауды жəне салыстыруды білемін;

Осы деректер бойынша диаграмманың басқа түрін құра аламын.

 

 Дәптер

30-35

Қалыптастырушы бағалау:

Мәліметтермен мұқият таныс.

Кестеге салып, боя.

Айша

19 желтоқсан

Мансур

10 тамыз

Қалиасқар

3 желтоқсан

Әлинур

2 тамыз

Ерлік

28 сәуір

Ханшайым

15тамыз

Елжан

9 тамыз

4

 

 

 

3

 

 

 

2

 

 

 

1

 

 

 

 

Тамыз

Желтоқсан

Сәуір

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қалыптастырушы

бағалау қиындылары

37–40

 

Рефлексия.

Ал қазір ойланып, өздерің үшін шешім қабылдап,

сабағымызды бағалаңдар.

Егер сабақ нəтижесіз, қызықсыз өтті десеңдер,

қызыл дөңгелекке келіңдер.

Егер өздеріңе пайдалы бір нəрсені тапсаңдар, сары дөңгелекке келіңдер

 

Егер бүгін сендер маңызды іске қатысып, тəжірибе алып,

қанағаттандым деп есептесеңдер, жасыл дөңгелекке келіңдер

3 түсті дөңгелектер

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Математика 2- сынып Мəліметтер жинау. Диаграмма"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Главный хранитель

Получите профессию

Менеджер по туризму

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
