Инфоурок Математика Другие методич. материалыМатематика пәнінен үйден оқитын оқушыға арналған І жарты жылдық сабақ жоспары

Математика пәнінен үйден оқитын оқушыға арналған І жарты жылдық сабақ жоспары

Скачать материал

Күні:

Сынып: 

Сабақтың тақырыбы: Көлемдік түсініктер

 

Сабақтың мақсаты:

      1. Білімділігі: Үлкен-кішкентай (көлемі бірдей) , ұзын қысқа (ұзындығы бірдей), кең-тар (кеңдігі бірдей), биік-аласа (биіктігі бірдей), жуан-жіңішке (жуандығы бірдей) ұғымдарды ажырата білу. Заттарды көлемі бойынша салыстырғанда, оларды беттестіру, қатар қою тәсілдерін пайдалану.

       2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділікті арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, құзыретін қалыптастыру.

        3.Тәрбиелік: өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

        Сабақ түрі: жаңа сабақ

      Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, денелер

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

1.       Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушының назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

№ 4  (ауызша)

Қайсысы үлкен қайсысы кіші?

Қайсысы жуан қайсысы жіңішке?

Қайсысы биік қайсысы аласа?

http://zaiushka.ru/_pu/3/48305192.jpg

 

 

Сабақты бекіту кезеңі:

Бағалау.

Үйге тапсырма: № 11, № 8   

 

Күні:

Сынып: 

Сабақтың тақырыбы: Масса түсініктері

Сабақтың мақсаты:

      1. Білімділігі: Ауыр-жеңіл (массасы бірдей) ұғымдарды ажырата білу. Заттардың массаларын қолмен ұстап салыстыру

       2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділікті арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, құзыретін қалыптастыру.

        3.Тәрбиелік: өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

        Сабақ түрі: жаңа сабақ

      Сабақтың көрнекілігі: денелер, кір тасы

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

2.       Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушының назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

Блок-схема: магнитный диск: 15кг

№ 1

Блок-схема: магнитный диск: 3кг
 


 

 

 

 

Денелерді қолмен салмақтай отырып, қайсысының салмағы басым екендіктерін анықтау.

Сабақты бекіту кезеңі:

Бағалау.

Үйге тапсырма: № 3   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Күні:

Сынып: 

Сабақтың тақырыбы: Сандық түсініктер

Сабақтың мақсаты:

      1. Білімділігі: Қанша? Неше? Көп, аз, бір, біреу де жоқ, аздап, жоқ, соншама (қанша болса). Сөздерді түсіну: салыстыр, артық, жетіспейді, артық-кем, болды, болады, бірге, қалды  ұғымдарын ажырата білу. Екі топтағы заттарды салыстыруда жұптап салыстыру тәсілін пайдалану. Екі топтағы заттардың  санын теңестіргенде жетіспеген затты қосу, артық затты алып тастау тәсілін пайдалану. Заттардың санын, сұйық және сусымалы заттардың көлемін көбейтуге және азайтуға алып келетін іс-әрекеттерді орындау.

       2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділікті арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, құзыретін қалыптастыру.

        3.Тәрбиелік: өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

        Сабақ түрі: жаңа сабақ

      Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, денелер

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

3.       Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушының назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

1-тапсырма

http://900igr.net/datas/schjot/Bolshe-menshe.files/0007-007-Mnogo.jpg http://900igr.net/datas/schjot/Bolshe-menshe.files/0008-008-Mnogo.jpg http://olgasergeeff.ru/wp-content/uploads/2013/01/%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BE-%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE.jpg

 

 

Сабақты бекіту кезеңі:

Бағалау.

Үйге тапсырма: №5   

 

 

 

 

Күні:

Сынып: 

Сабақтың тақырыбы: Кеңістік түсініктер

Сабақтың мақсаты:

      1. Білімділігі: Жоғарыда-төменде, жоғары-төмен, жоғарғы-төмендегі, оң жақтағы-сол жақтағы, алдағы-арттағы, алыс-жақын, жанында, қасында, осында, онда ұғымдарын ажырата білу Өз дене мүшелерінде және олардың орналасу орнында бағдарлау: жоғарыда-бас, мойын, кеуде; төменде-аяқ; алдыңғы жақта-бет, кеуде, іш; артқы жақта-желке, арқа; оң-сол  қол, аяқ, көз, құлақ, бет; Өзіңе қатысты жақын арада бағдарлау: алыс-жақын, жанында, қасында, онда, мұнда.

       2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділікті арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, құзыретін қалыптастыру.

        3.Тәрбиелік: өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

        Сабақ түрі: жаңа сабақ

      Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, денелер

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

4.       Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушының назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

1-тапсырма

http://s016.radikal.ru/i336/1011/e9/5a6997f54362.jpg http://animalkingdom.su/books/item/f00/s00/z0000043/pic/000026.jpg

 

 

Сабақты бекіту кезеңі:

Бағалау.

Үйге тапсырма: №11   

 

 

 

 

Күні:

Сынып: 

Сабақтың тақырыбы :Мезгілдік түсініктер

.Сабақтың мақсаты:

      1. Білімділігі: Бүгін, кеше, ертең ұғымдарын ажырата білу. Өз өміріңде болған жағдайларды «кеше», «бүгін», «ертең» түсініктерімен байланыстыру.

       2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділікті арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, құзыретін қалыптастыру.

        3.Тәрбиелік: өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

        Сабақ түрі: жаңа сабақ

      Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, денелер

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

5.       Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушының назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

1-тапсырма

 

 

 

Сабақты бекіту кезеңі:

Бағалау.

Үйге тапсырма: Кеше, бүгін не істегенін айту   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Күні:

Сынып: 

Сабақтың тақырыбы : Геометриялық түсініктер

 

Сабақтың мақсаты:

1.       Білімділігі: Шар, куб, дөңгелек, шаршы, үшбұрыш  ұғымдарын ажырата білу. Заттар мен ойынның ішінен үлгі және атауы бойынша шар мен кубтарды табу. Геометриялық фигуралардың ішінен үлгі және атауы бойынша дөңгелек, шаршы, үшбұрыштың қима үлгісінің бойымен жүргізу. Алынған пішінді штрихтау.

       2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділікті арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, құзыретін қалыптастыру.

        3.Тәрбиелік: өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

        Сабақ түрі: жаңа сабақ

      Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, денелер

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

6.       Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушының назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

2-тапсырма

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ-L4hobeFhC5J43a8LRMEXisseYHfcdzYIf8R-xrhfhHWtw2Av http://3.bp.blogspot.com/-31175BWYwCc/T32OWfxeWUI/AAAAAAAABDM/rlQBlEcctSk/s1600/cube.png https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTIj-Y8T1-53IAyRLYrZ8R9Gbu1mI1EY9qZOAqlS7umIICmvGW2jQ http://www.webmath.ru/web/images/web_pic46.gif http://open.az/uploads/posts/2012-07/1342752251_triangle.png

Сабақты бекіту кезеңі:

Бағалау.

Үйге тапсырма: №11   

Күні:

Сынып: 

Сабақтың тақырыбы : Нумерация. 10 саны көлемінде қосу және азайту.

Сабақтың мақсаты:

2.       Білімділігі: Заттық-практикалық қызметтің ізімен цифрлар мен сандардан қосу мен азайтуға есеп құрау. Калькуляторды пайдалана отырып, қосу мен азайтуға берілген есептерді шығару.

 

       2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділікті арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, құзыретін қалыптастыру.

        3.Тәрбиелік: өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

        Сабақ түрі: жаңа сабақ

      Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, денелер

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

7.       Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушының назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

4-тапсырма

http://ja-rastu.ru/uploads/posts/2013-04/1367310143_cifry.gif https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTuVfTWSrg8F2t-D2IEllxCgMwfEJlXKfl-Nh9HVJu8ABjSIOlaBg

 

Сабақты бекіту кезеңі:

Бағалау.

Үйге тапсырма: №1   

 

 

 

 

 

Күні:

Сынып: 

Сабақтың тақырыбы : 1-ден 10-ға дейінгі сандарды салыстыру

 

Сабақтың мақсаты:

1.       Білімділігі: Заттық-практикалық қызметтің ізімен цифрлар мен сандардан қосу мен азайтуға есеп құрау. Калькуляторды пайдалана отырып, қосу мен азайтуға берілген есептерді шығару.

 

       2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділікті арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, құзыретін қалыптастыру.

        3.Тәрбиелік: өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

        Сабақ түрі: жаңа сабақ

      Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, денелер

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

2.       Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушының назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

4-тапсырма

http://i1.imageban.ru/out/2012/09/06/d121ebcfdc7b98ddcfaf3c9e99a6b19f.jpg

 

Сабақты бекіту кезеңі:

Бағалау.

Үйге тапсырма: №1   

 

Күні:

Сынып: 

Сабақтың тақырыбы : Құн өлшемдері  10 тг шақалар

 

Сабақтың мақсаты:

1.       Білімділігі: Шақаларды ойын және жаттығу кезінде тану. 10 тг шақаны ұсату. 1 теңгелік 10 шақаны, 5 теңгелік екі шақаны бір 10 тг шақаға айырбастау.

 

       2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділікті арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, құзыретін қалыптастыру.

        3.Тәрбиелік: өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

        Сабақ түрі: жаңа сабақ

      Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, денелер

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

2.       Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушының назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

4-тапсырма

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0e/Tenge_coins.jpg/230px-Tenge_coins.jpg

 

Сабақты бекіту кезеңі:

Бағалау.

Үйге тапсырма: №1   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Күні:

Сынып: 

Сабақтың тақырыбы : Бірізділік тәртібіне қатысы

Шеткі, бірінші, соңғы, оның артынан, алдында

 

Сабақтың мақсаты:

1.       Білімділігі: Еліктеу, үлгі бойынша заттарды және олардың бейнелерін көлденең қатарға орналастыру. Педагогтың өтініші бойынша бірінші, соңғы, шеткі затты, бір нәрсенің артында, бір нәрсенің алдында тұрған заттарды көрсету.

       2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділікті арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, құзыретін қалыптастыру.

        3.Тәрбиелік: өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

        Сабақ түрі: жаңа сабақ

      Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, денелер

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

2.       Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушының назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

7-тапсырма

 

 

Сабақты бекіту кезеңі:

Бағалау.

Үйге тапсырма: №8   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Күні:

Сынып: 

Сабақтың тақырыбы : Мезгілдік түсініктер

таңертең, күндіз, кеш, түн.

 

Сабақтың мақсаты:

1.       Білімділігі: Жеке күн тәртібіңді тәулік сәттерімен қатысын анықта.

       2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділікті арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, құзыретін қалыптастыру.

        3.Тәрбиелік: өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

        Сабақ түрі: жаңа сабақ

      Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, денелер

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

2.       Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушының назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

5-тапсырма

http://www.e-reading.link/illustrations/103/103887-i_008.png http://www.dedmoroz-talisman.ru/images/moy-rebenok-levsha/moy-rebenok-levsha-68.jpg

 

Сабақты бекіту кезеңі:

Бағалау.

Үйге тапсырма: №10   

 

 

 

 

 

 

Күні:

Сынып: 

Сабақтың тақырыбы : 1-ден 20-ға дейінгі сандардың нумерациясы

 

Сабақтың мақсаты:

1.       Білімділігі: Нақты материалды пайдалана отырып, сан қатары мен калькуляторды тірекке ала отырып, тура және кері санау. Сандарды жазу, цифрлар көмегімен  сан құрау.Заттардың санын сан есіммен, санды жаза отырып салыстыру. 1-ден 20-ға дейін сан қатарын құру

       2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділікті арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, құзыретін қалыптастыру.

        3.Тәрбиелік: өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

        Сабақ түрі: жаңа сабақ

      Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, денелер

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

2.       Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушының назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

4-тапсырма

http://kids-time.org/wp-content/uploads/2012/10/394128-300x225.jpg https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTvnUzHto3ceW3alOUanYssPbeRzufUwG6CIuJAUY_OzhZxEUxM

 

Сабақты бекіту кезеңі:

Бағалау.

Үйге тапсырма: №1   

 

 

 

 

 

Күні:

Сынып: 

Сабақтың тақырыбы : 20 саны көлемінде қосу және азайту.

 

Сабақтың мақсаты:

1.       Білімділігі: 20 саны көлеміндегі сандарды разрядтан аттай, разрядтан аттамай нақты материалда, калькуляторда қосу және азайту.Заттардың жиынтығын бірнеше бірлікке арттыру және кеміту. Ашық және жабық нәтижелі драматизациялық есептер мен иллюстрациялық есептерді шығару.

       2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділікті арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, құзыретін қалыптастыру.

        3.Тәрбиелік: өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

        Сабақ түрі: жаңа сабақ

      Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, денелер

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

2.       Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушының назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

9-тапсырма

 http://festival.1september.ru/articles/505240/img-2.gifhttp://festival.1september.ru/articles/597155/img3.jpg

Сабақты бекіту кезеңі:

Бағалау.

Үйге тапсырма: №3   

 

 

 

 

 

 

 

 

Күні:

Сынып: 

Сабақтың тақырыбы : 1-ден 20-ға дейінгі сандарды салыстыру

Сабақтың мақсаты:

1.       Білімділігі: 20 саны көлеміндегі сандарды разрядтан аттай, разрядтан аттамай нақты материалда, калькуляторда қосу және азайту.Заттардың жиынтығын бірнеше бірлікке арттыру және кеміту. Ашық және жабық нәтижелі драматизациялық есептер мен иллюстрациялық есептерді шығару.

       2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділікті арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, құзыретін қалыптастыру.

        3.Тәрбиелік: өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

        Сабақ түрі: жаңа сабақ

      Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, денелер

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

2.       Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушының назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

4-тапсырма

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSAqBPldQddHq1bHVNxw4m1NvPQ3oqUYt7Nch5SI-IvBnyo4L0p7g https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT7U7640ai-VlzxMUSLek8FhabTO8KtT-dowwR4uBdIVhZjjMVc https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSCkU-HsnMeVaxcfMLWRNFGJsxNVViGeLYS6pxC2W5Oz_TRSBlEYA http://2.bp.blogspot.com/_SzaYieYLza8/TDwAkFWDjgI/AAAAAAAAAz8/0Oz3187nB3c/s1600/%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD.jpg

 

Сабақты бекіту кезеңі:

Бағалау.

Үйге тапсырма: №1   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Күні:

Сынып: 

Сабақтың тақырыбы : Құн өлшемдері 20 тг шақалар «Дүкен» ойыны. Бағасы 20 тг дейін тауарлармен, тамақ өнімдерімен танысу.

 

Сабақтың мақсаты:

1.       Білімділігі: Басқа шақалардың ішінен 20 тг ажырату. 5 тг; 10 тг; 20 тг шақаларды ұсақ шақаларға ұсату. Әр түрлі шақалармен 11-20 тг алу. «Дүкен» ойынында сатып алынған тауарға шын шақалармен есеп айырысу.

       2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділікті арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, құзыретін қалыптастыру.

        3.Тәрбиелік: өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

        Сабақ түрі: жаңа сабақ

      Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, денелер

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

2.       Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушының назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

4-тапсырма

http://serpantin.serpuhov.biz/wp-content/uploads/2014/04/%D0%A2%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0.jpg

Сабақты бекіту кезеңі:

Бағалау.

Үйге тапсырма: №1   

Күні:

Сынып:

Сабақтың тақырыбы : Мезгілдік түсініктер. Сағат. Ай, ай аттары. Жыл мезгілдері. Жыл. 1 жыл=12 айға

Сабақтың мақсаты:

1.       Білімділігі: Уақытты сағатқа қарап, бір сағатқа дейінгі дәлдікпен анықтау.

       2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділікті арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, құзыретін қалыптастыру.

        3.Тәрбиелік: өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

        Сабақ түрі: жаңа сабақ

      Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, денелер

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

2.       Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушының назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

3-тапсырма

көктем
қыс
жаз
күз
http://www.razumniki.ru/images/articles/obuchenie_detey/god_2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Сабақты бекіту кезеңі:

Бағалау.

Үйге тапсырма: №1   

 

 

Күні:

Сынып:   

Сабақтың тақырыбы : Мезгілдік түсініктер

Дәл ортасында, астында, үстінде, арқылы

 

Сабақтың мақсаты:

1.       Білімділігі: Қағаз бетіндегі жазықтықта бағдарлау (дәптер бетінде, кітап бетінде, суретте, иллюстрацияда). Қағаз бетінің ортасын, дәл ортасын, жоғарғы-төменгі, оң жағы мен сол жағын табу. Сөздік нұсқау бойынша, өткен кеңістік түсініктерді пайдалана отырып, суреттегі, иллюстрациядағы заттар мен объектілерді көрсету.      

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділікті арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, құзыретін қалыптастыру.

        3.Тәрбиелік: өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

        Сабақ түрі: жаңа сабақ

      Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, денелер

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

2.       Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушының назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

4-тапсырма

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTlDS2kwdvrsVZ2WxkSn0KIuMl3VJo1sg0kZTgnKBPVWbK9MkWzhttps://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQh-MytRfVWcTyh7Z9wQy-m_iOA0l9EKjWJ27MDdCKdpa4jwXxVQg

Мысық бейнесі дәптердің ортасында салынған. Ал мына парақтың шеткі бұрышы оюланған.

Сабақты бекіту кезеңі:

Бағалау.

Үйге тапсырма: №1   

 

 

Күні:

Сынып:  

Сабақтың тақырыбы : Геометриялық түсініктер

Куб, шар, шаршы, дөңгелек, үшбұрыш, сопақша

 

Сабақтың мақсаты:

1.       Білімділігі: Үлгі, атауы бойынша сопақшаны басқа фигуралардың ішінен іздеу. Сопақшаны қима үлгісінің бойымен жүргізу, алынған фигураны штрихтау. Дөңгелек пен сопақшаны ажырату.Таныс заттардың ішінен дөңгелек, сопақша, шаршы, үшбұрыш пішінді заттарды іздеу.

       2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділікті арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, құзыретін қалыптастыру.

        3.Тәрбиелік: өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

        Сабақ түрі: жаңа сабақ

      Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, денелер

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

2.       Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушының назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

15-тапсырма

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTuHyTDE1JC7m0DInfnT_Djp1roCcssANq51vX6Y7EXGwkMXleLhttps://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRTYU2uv7LclMJTZT4GtqKaxZtVUC7XcU2QhvTngD3nom4mVmFoyAhttp://www.interface.ru/iarticle/img/29115_59394453.jpg

 

Сабақты бекіту кезеңі:

Бағалау.

Үйге тапсырма: №12  

 

 

 

 

Күні:

Сынып:   

Сабақтың тақырыбы : Геометриялық түсініктер

Нүкте, түзу сызық, шаршы, үшбұрыш, тікбұрыш

 

Сабақтың мақсаты:

1.       Білімділігі: Сызбадан бұрын өткен геометриялық фигураларды тану. Сызғыштың көмегімен түзу сызық салу (қағаз бетіне әр түрлі орналасқан). Сызғыш көмегімен бір, екі нүкте арқылы түзу сызық жүргізу. Берілген төбесіне қарай, сызғыштың көмегімен шаршы, үшбұрыш, тікбұрыш салау.

       2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділікті арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, құзыретін қалыптастыру.

        3.Тәрбиелік: өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

        Сабақ түрі: жаңа сабақ

      Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, денелер

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

2.       Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушының назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

20-тапсырма

http://static.diary.ru/userdir/2/7/7/8/277818/48826965.jpghttp://festival.1september.ru/articles/608890/img2.gif

 

Сабақты бекіту кезеңі:

Бағалау.

Үйге тапсырма: №16   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Күні:

Сынып:

Сабақтың тақырыбы : 1-ден 30-ға дейінгі сандардың нумерациясы

 

Сабақтың мақсаты:

1.       Білімділігі: Нақты материалды пайдалана отырып, сан қатары мен калькуляторды тірекке ала отырып, тура және кері санау. Сандарды жазу, цифрлар көмегімен  сан құрау.Заттардың санын сан есіммен, санды жаза отырып салыстыру. 1-ден 20-ға дейін сан қатарын құру

       2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділікті арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, құзыретін қалыптастыру.

        3.Тәрбиелік: өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

        Сабақ түрі: жаңа сабақ

      Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, денелер

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

2.       Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушының назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

№5

http://festival.1september.ru/articles/582518/img5.gif

 

Сабақты бекіту кезеңі:

Бағалау.

Үйге тапсырма: 1-30 сандарды жаттау кері санау   

 

 

 

 

 

 

 

 

Күні:

Сынып:   

Сабақтың тақырыбы : 30 саны көлемінде қосу және азайту.

 

Сабақтың мақсаты:

1.       Білімділігі: 30 саны көлеміндегі сандарды разрядтан аттай, разрядтан аттамай нақты материалда, калькуляторда қосу және азайту.Заттардың жиынтығын бірнеше бірлікке арттыру және кеміту. Ашық және жабық нәтижелі драматизациялық есептер мен иллюстрациялық есептерді шығару.      

  2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділікті арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, құзыретін қалыптастыру.

        3.Тәрбиелік: өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

        Сабақ түрі: жаңа сабақ

      Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, денелер

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

2.       Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушының назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

4-тапсырма

4+15                                             18+6

21+5                                             21+9

16+10                                           19+10

8+9                                            11+19

 

Сабақты бекіту кезеңі:

Бағалау.

Үйге тапсырма: №1   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Күні:

Сынып:   

Сабақтың тақырыбы : 1-ден 30-ға дейінгі сандарды салыстыру

 

Сабақтың мақсаты:

 

1.       Білімділігі: Сызбадан бұрын өткен геометриялық фигураларды тану. Сызғыштың көмегімен түзу сызық салу (қағаз бетіне әр түрлі орналасқан). Сызғыш көмегімен бір, екі нүкте арқылы түзу сызық жүргізу. Берілген төбесіне қарай, сызғыштың көмегімен шаршы, үшбұрыш, тікбұрыш салу.

 

2.       Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділікті арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, құзыретін қалыптастыру.

 

 

        3.Тәрбиелік: өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

        Сабақ түрі: жаңа сабақ

      Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, денелер

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

3.       Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушының назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

4-тапсырма

29 * 16                        5+15 * 16+ 4

28*16                         16-3 *  30-15

30 * 19                      8+18 *  30-6

 

Сабақты бекіту кезеңі:

Бағалау.

Үйге тапсырма: №1   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Күні:

Сынып:

Сабақтың тақырыбы : Құн өлшемдері 30 тг шақалар «Дүкен» ойыны. Бағасы 30 тг дейін тауарлармен, тамақ өнімдерімен танысу.

Сабақтың мақсаты:

1.       Білімділігі: Басқа шақалардың ішінен 20 тг ажырату. 5 тг; 10 тг; 20 тг, 30тг шақаларды ұсақ шақаларға ұсату. Әр түрлі шақалармен 11-30 тг алу. «Дүкен» ойынында сатып алынған тауарға шын шақалармен есеп айырысу.    

  2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділікті арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, құзыретін қалыптастыру.

        3.Тәрбиелік: өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

        Сабақ түрі: жаңа сабақ

      Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, денелер

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

2.       Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушының назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

 

Дүкен ойыны

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQWsLXQisZG6Y1sLSrQ8v6_29QGWtBA3I4bQhxjm3i9SkvkQyco http://www.protraffik.ru/wp-content/uploads/2012/06/pen.jpg http://cs314922.vk.me/v314922963/7575/vwbpwM5v0VE.jpghttps://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTFfvEYvIYSW-YXl-R1p2qMb3OfkODmjioWJz8cyPcvka4PPvev

 

             15 тг                        25 тг                     20 тг                          30 тг

Сабақты бекіту кезеңі:

Бағалау.

Үйге тапсырма: №1   

 

 

Күні:

Сынып: 

Сабақтың тақырыбы : Бөліктер

                                          Бүтін зат пен объектінің екінші және төртінші бөліктері

Сабақтың мақсаты:

1.       Білімділігі: Мұғалімнің көмегімен, оның көмегінсіз бүтін затты тең 2 және 4 бөлікке бөлу (тоқашты, кәмпитті, бәлішті, алманы, қиярды, сақандағы суды және т.б.) Бүктеу тәсілімен дөңгелек, сопақша, шаршы үлгілерін тең 2 және 4 бөлікке бөлу. Жапсырмақұрақ пен оюды жасау үшін геометриялық фигуралардың жартысын, ширегін пайдалану. Тұрмыстық жағдайлар мен ойын кезінде бүтін затты ортасынан және 4 бөлікке бөлу дағдыларын пайдалану.

       2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділікті арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, құзыретін қалыптастыру.

        3.Тәрбиелік: өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

        Сабақ түрі: жаңа сабақ

      Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, денелер

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

2.       Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушының назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRzUDvXutTodiK8aMvB5fExkTU_ZKbbEMqYoLZhBbM5GNj8-uuATA

 

Сабақты бекіту кезеңі:

Бағалау.

Үйге тапсырма: №7   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Математика пәнінен үйден оқитын оқушыға арналған І жарты жылдық сабақ жоспары"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Инженер лифтового оборудования

Получите профессию

Методист-разработчик онлайн-курсов

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
