Инфоурок Другое Другие методич. материалыМатематика -қосымшалар

Математика -қосымшалар

Скачать материал

Бекітемін

Оқу ісі меңгерушісі:

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Мектеп:

Күні: 20.02.2019

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 5  Математика

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

 Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу

Осы сабақта қол жет кізілетін оқу мақсат тары (оқу бағдарлама сына сілтеме)

5.1.2.30 Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу

Сабақ мақсаттары

 

 

Барлық оқушылар орындай алады:

Ондық бөлшектерді бөлуді орындайды

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Ондық бөлшектерді бөлу ережесін қолданып, сөз есептерді орындайды

Кейбір оқушылар орындай алады:

Ондық бөлшектерді бөлуді орындайды және мәтінді өрнектер құрайды және оның дұрыстығын тексеріп  шығарады

Бағалау критерийі

·     Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу ережесін біледі

·     Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу ережесін қолданып, мәнін табады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар :

1        Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу ережесін қолданып есептер шығарады(оқылым, жазылым дағдылары)

2        Есептерді бірлесіп талқылайды(тыңдалым,жазылым дағдысы)

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

 Ондық бөлшек, бөлінгіш, бөлгіш

Құндылықтарға баулу

Математикалық тілде сауатты сөйлеуге, ұқыптылыққа, дәлдікке,сыни ойлауға тәрбиелеу.Оқушыларға математикалық дағдының шынайы өмірлік  мәселелерді шешуде құндылығынын зор екендігін сезіндіру.

Алдыңғы оқу

Ондық бөлшекті натурал санға бөлуді орындайды.

Жоспар

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

 

 

3 мин.

 

 

 

 

 

Сабақты  ұйымдастыру

Амандасу, сабаққа дайындықтарын тексеру, түгендеп алу.

1.  Білім алушылардың сабақ басындағы көңіл- күйлерін анықтау,жылы лебіздерін білдіру

 Білім алушыларды топқа бөлу мақсатында берілген ондық бөлшектердің заңдылығын анықтау арқылы жүзеге асады.Топ ережесін хабардар ету,бағалау парағын  тарату.

 

 

 

 

 

 

 

Таратпа қағаздар

 

 

7 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мақсаты:білім алушылар ЖАДА арқылы қарым қатынас орнату.

Тапсырма 1 Топтық  жұмыс

 «Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу» тақырыбын ашу мақсатында оқушыларға таратпа қағаз беріледі. Топта талқылап, постер арқылы дәлелдеу жүреді.

І топ. 7,644:1,56

ІІ топ. 5,52:1,2

ІІІ топ. 56,7:0,18

Бағалау: «Сұқ саусақ» стратегиясы бойынша

Дескриптор: Білім алушы

ережені  оқып айтады.

Сабақ барысында қолданады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Математика кітабы  5 сынып  ,тарататын қағаздар.

Сабақтың ортасы.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабаққтың  соңы

Рефлексия

  5 мин

 

Тапсырма 2   Жекелеген жұмыс

Оқулықтағы 66 беттегі №906,№907 есептерді шығару.

Мақсаты: Білім алушылардың жауапкершілігін және алған білімдерін өз бетінше қолданылуын қамтамасыз ету.

Дескриптор: Білім алушы  тапсырма арқылы  өз бетімен  ережені қолданып есеп шығарады.

Бағалау: топ басшысының ауызша есебі

Сергіту сәті. Берілген есептердің жауаптарының дұрыс бұрыс екенін анықтау. Қолпаштау

3 тапсырма: топтық жұмыс

І топ.Кестеге есептің жауаптарымен бір бағанға оның тұсындағы әріпті қойыңдар. Сонда Еуропа елдеріне бөлшекпен есептеуді насихаттаған нидерландиялық инженер және математиктің кім екенін білесіңдер

Е.0,7:0,01=70

Н.1,64:0,41=4

И.12,4:0,1=124

С.9,75:1,95=5

Т.13,3:0,35=38

В.5,6:0,7=8

5

38

70

8

124

4

С

Т

Е

В

И

Н

ІІ топ.

Кестеге есептің жауаптарымен бір бағанға оның тұсындағы әріпті қойыңдар. Сонда ондық бөлшектерге амалдар қолдану ережесін жазған ортаазиялық ғалымның және "Арифметика кілті" кітабыныңавторы  кім екенін білесіңдер

К.2,17:0,7=3,1

Л.34,6:0,1=346

Ә.2,8:0,7=4

И.2,48:0,02=124

А.1,4:0,1=14

Ш.2,5:0,5=5

4

346

3,1

14

5

124

Ә

Л

К

А

Ш

И

ІІІ топ.

Кестеге есептің жауаптарымен бір бағанға оның тұсындағы әріпті қойыңдар. Сонда ондық бөлшектің бүтін бөлігін бөлшек бөлігінен үтірмен ажыратуды енгізген неміс зерттеушісі кім екенін білесіңдер

Е.13,2:0,2=

Р.5,18:0,01=

К.4,5:0,9=

Е.15,9:0,3=

Л.15,6:0,3=

П.0,18:0,6=

5

66

0,3

52

53

518

К

Е

П

Л

Е

Р

Дескриптор:  Білім алушы

Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу ережесін қолданып, есептің мәнін тауып, сәйкестендіреді

Бағалау:

Мадақтау,қолпаштау(ауызша) арқылы жүреді

Сабаққа қорытынды «Аяқталмаған сөйлем»  әдісі  арқылы оқушыларға қорытынды жасату

Үйге тапсырма   № 908, №910

 

 

 

 

 

 

Оқулық 5  сынып математика

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Математика -қосымшалар"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Бухгалтер

Получите профессию

Копирайтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
